Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Creative Sound Blaster Audigy - mikrofon

26 Gru 2012 17:40 4203 10
  • Poziom 9  
    witam.
    mam karte dźwiękową SB Audigy i jakiś pierwszy lepszy mikrofon za 13 zł.

Mikrofon dobrze podpięty do niebieskiego wejścia w karcie dźwiękowej, próbowałem chyba wszelkich kombinacji w ustawieniach żeby mikrofon nie był wyciszony, nie działa.

Mikrofon jest sprawny bo sprawdzałem na innym komputerze. Jak się coś krzyknie to cicho słychać w echo na skypie.

Co zrobić żeby to działało? ewentualnie jaki mikrofon dokupić żeby to na pewno działało?
  • Poziom 39  
    Podaj model płyty głównej i pełne dane systemu operacyjnego.
    Pokaż Właściwości Audio i Głośność główną.
  • Poziom 9  
    Creative Sound Blaster Audigy - mikrofon Creative Sound Blaster Audigy - mikrofon Creative Sound Blaster Audigy - mikrofon

w screenach informacje o systemie, właściwościach audio i dorzuciłem jeszcze jak mój equlizator wygląda.

płyta główna asrock ASRock > M3A770DE
  • Poziom 39  
    To wejście działa albo na line in albo na mikrofon jeśli masz jedno zaznaczone automatycznie drugie się wycisza. Zaznacz mikrofon i włącz podbicie mikrofonu 20dBi. Jesli ustawisz na mikrofon on będzie działał ale nie koniecznie będziesz go słyszał w głośnikach. A i jeśli w płycie głównej masz kartę dźwiękową najlepiej ją wyłącz w biosie.
  • Poziom 26  
    Mikrofon powinien być podpięty do różowego wejścia a nie do niebieskiego.
  • Poziom 9  
    jak ją wyłączyć w biosie?

ok, podbicie o którym mówiłeś zaznaczyłem, wyłączałem również line i zostawiłem sam mikrofon. Wziąłem rozmowe z echo skype i przy mocnym dmuchnięciu ukazuje się taki obrazek

niestety nie można nadal spokojnie rozmawiać, skype takjakby nie słyszał mojego głosu.
  • Poziom 9  
    ja mam taką kartę i podpięty kabel mam pod niebieski kolor. W tej karcie jest chyba dzielony niebieski line in/mic. Też miałem z tym problem. Wystarczyło u mnie wyłączyć wszystkie wejścia karty zintegrowanej.
  • Poziom 39  
    Mikrofon ci zbiera z tego co test na skype pokazuje. A jesli nie słyszysz tego nagrania to sprawdź która karta jest domyślnie ustawiona na skype dla głośników.
  • Poziom 9  

tu chyba nie ma problemu.

Jak wyłączyć wejścia karty ziintegrowanej?
  • Poziom 39  
    Możesz tą zintegrowaną zapewne Realteka wyłączyć w panelu sterowania po zrestartowaniu powinna być wyłączona.
  • Poziom 9  
    nic to nie dało . wyłaczyłem w menadzerze urządzeń. zainstalowałem do tego właściwe sterowniki. już nie mam tych zmodyfikowanych. Jak wygląda wzmacniacz który sprawiłby że ten mikro będzie działał?