Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sony KV 2764MR wyłącza się po czasie

08 Lut 2005 09:37 1161 4
 • Poziom 11  
  Witam :D
  Sony KV 2764MR wyłącza się sam po czasie, tz różnie raz jest to 20 min, innym razem jest to 3 godziny, lub 2 dni. Jak się wyłączy to na przetwornicy nap. wyj maja wartość prawie 0. Jak gra to napięci są poprane, tz zgodne ze schematem. Po mojemu jest to chyba jakiś defekt w przetwornicy, ale niestety brak mi doświadczwenia. Dotychczas oblutowałem już na nowo prawie całą przetwornice i częściowo elem odchyl H , trafko WN i parę innych w nadzieji, że to może jakiś zimny lut, ale niestety nie udało się. :evil: Nie mam koncepcji na tą usterkę.
  Z góry dziękuje i pozdrawiam
 • Poziom 12  
  Witam
  Nie jestem pewien czy o ten model TV chodzi , ale jeśli jest to ten o którym myślę to sprawdź zimne luty w głowicy w.cz. mniej więcej na środku głowicy punkty masy. Zdarza się to w Sony dosyć często a objawy bardzo różne od wyłączania się po brak reakcji na pilota. Zimne luty powodują brak zasilania na układzie scalonym w głowicy i nie działa wtedy szyna danych co uniemożliwia poprawną pracę telewizora.

 • Poziom 13  
  Prawdopodobni głowica w.cz do wymiany .


  Mirek
 • Poziom 24  
  Witaj, Desk ma racje objawy są czasem takie że nawet kontrolka na panelu nie świeci, a kłopot jest z głowicą wcz dokładnie z zimnym lutem na masie (pin).
 • Poziom 11  
  Witam
  Uściślając, ten model TV ma ok 15 lat, głowica to standard analog. Sprawdziłem, oblutowałem na glowicy i pcz, ale nie pomogło, po godzinie się wyłączył. Gdzieś wyczytalem, że podobne efekty może powodować transoptor w przetwornicy. Co o tym sądzicie?
  Pozdrawiam