Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

46PFL5007 vs 46PFL5507 - różnice poza brakiem 3d

26 Gru 2012 21:11 2484 16
  • Poziom 9  
    1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 3,2x5m
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 3m
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 2-3
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? z reguły na wprost
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? kiedyś pewnie go powieszę ;)
    6. Jak słońce świeci w pokoju? bez znaczenia - TV oglądamy głównie wieczorami
    7. Jaki masz obecnie telewizor? tak zwany 'tymczas' - 15-letni 19 cali CRT
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał? USB, smartTV niekoniecznie - w końcu zawsze można dokupić dongle
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? na początku kabel-analog oraz naziemna cyfrowa
    10 .Jakie urządzenia? sygnał HDMI z laptopa, w przyszłości być możne dongle
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 4-6h, w weekendy do 12h
    12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? błyszczącą
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? dokumentalne, filmy fabularne, sport bardzo rzadko
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie? nie
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? nie, chociaż wolałbym TV z jak najmniejszymi lagami
    16. Preferencje co do marki? bez większych, no może Samsung, ale bez specjalnego parcia
    17. Preferencje co do wielkości? 46 cali
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach? niedoskonałości obrazu, bajery kosztujące krocie, z których i tak nie korzystam
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? wieczorami
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 3000-3300 zł.
    21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne? niekoniecznie - tzn. mogę zrezygnować z 3d na rzecz istotnie wyższej jakości obrazu, ale samym 3d nie pogardzę

Dzięki z góry za pomoc - nie siedzę specjalnie w temacie i bez Waszej pomocy trudno będzie mi coś wybrać. Kilka razy próbowałem ugryźć temat, jednak za każdym razem kończyło się na straconym popołudniu i bólu głowy ;).

Nie wykluczam plazmy - pytanie tylko czy rzeczywiście warto w porównaniu z nowymi LCD-kami.
  • Poziom 9  
    Dzięki za odpowiedź. Mam jeszcze jedno pytanie - jak przedstawia się porównanie UE40ES6710 oraz 46 PFL 5507 do moich potrzeb?

Testy na digitalversus.com wyraźnie pokazują przewagę Samsunga, jednak zastanawiam się czy nie będzie miał problemu ze skalowaniem. Czy ktoś zorientowany w temacie mógłby mi pomóc?
  • Poziom 9  
    OK - trochę się wyjaśniło.

Jest jeszcze inna kwestia - model 46 cali ma zupełnie inną matrycę niż 40 calowy, do którego link podajesz. Żeby było śmieszniej w samym 40 calowym Philips podmienił po kilku miesiącach matrycę na gorszej jakości.

W związku z tym poajwia się kolejne pytanie - czy wiadomo coś na temat 'panel switchingu' w 46PFL5507? W najgorszym razie zaopatrzę się w lupę 50x albo mocniejszą i sprawdzę czy piksele takiego kształtu jak w teście - http://www.digitalversus.com/tv-television/philips-46pfl5507h-p12867/test.html .

Jeżeli w moich powyższych wywodach są jakieś błędy logiczne czy rzeczowe, będę wdzięczny za ich wskazanie. W końcu jestem tylko laikiem :D .
  • Poziom 1  
  • Poziom 9  
    Nie będę oglądał przez lupę telewizji, tylko matrycę - aby upewnić się, że jest to PSA z testu na http://www.digitalversus.com/tv-television/philips-46pfl5507h-p12867/test.html . Przy użyciu lupy 50x jestem w stanie rozpoznać z dużą dozą prawdopodobieństwa technologię wykonania matrycy. Swoją drogą przy 4K potrzebowałbym powiększenia 200x, więc bez mikroskopu by się raczej nie obeszło.

Ale do rzeczy - czy możesz sprecyzować czy w modelu 46PFL5507 był montowany więcej niż jeden typ matrycy?
  • Poziom 1  
  • Poziom 9  
    Dzięki za info - o to właśnie chodziło :).

W takim razie jeszcze jedno pytanie - tym razem już chyba ostatnie. Czy 46PFL5007K różni się czymś od 46PFL5507K poza brakiem 3D? Matryca i reszta ta sama? Pytam, ponieważ 3d w tym modelu pozostawia wiele do życzenia (crosstalk) a zresztą nawet gdyby było idealne to i tak rzadko bym pewnie z niego korzystał.

Dzięki z góry za odpowiedź! :D
  • Poziom 1  
  • Poziom 9  
    Jeszcze raz dzięki - kupuję 46PFL5007.

Jednak w międzyczasie pojawił się kolejny dylemat - czy kupować dodatkowe ubezpieczenie?

Na electro.pl kosztuje dodatkowe 16% do ceny TV (wariant 5-letni - razem 3293.09zł) - z jednej strony mało, z drugiej dużo. A może niepotrzebnie się martwię - wiecie jak wygląda awaryjność Philipsów? Chciałbym, że te 5 lat TV podziałał - przy odrobinie szczęścia do tego czasu dopracują amoledy;).
  • Poziom 1  
  • Poziom 9  
    Dlatego, że to długowieczny sprzęt, czy zmieniasz telewizory co dwa lata?
  • Poziom 1  
  • Poziom 9  
    Widzisz, a ja znam przypadek Sharpów, którym padały układy zasilania - u dwóch znajomych, które kupiły telewizory w tym samym czasie (40 i 32 cale, nie pamiętam dokładnie modelu) tuż przed upływem gwarancji padł układ zasilający (tak przynajmniej stwierdził serwis). Objawy? Telewizor nie włączał się za pierwszym razem - migały jakieś diody - tylko za drugim/trzecim, potem za piątym aż w końcu przestał się włączać w ogóle. Zalecenie serwisanta - po wyłączeniu TV za każdym razem wyłączać listwę. Mijają kolejne 2 lata i mimo stosowania się do (niewątpliwie upierdliwych) zaleceń jeden z odbiorników znowu przestał włączać za pierwszym razem. Także z tą bezawaryjnością nie jest chyba tak różowo. Pomijam, że ubezpieczenie mam w cenie 3d, które w 5507 i tak jest marnej jakości.
  • Poziom 40  
    Jaki typ matrycy w TV Philips jest napisane kodem na etykiecie w prostokątnej ramce np 400 to Sharp, 394 LG/philips. Ostatnia cyfra w modelu tv to rok prod 7-2012, 6-2011, 5-2010. Philips utrudnił rozpoznanie natywnego odświeżania matrycy przez podawanie skrótu PMR (Samsung CMI) i dla modelu np 47PFL4007H podają że (PMR) odświeżanie 200HZ a tam jest zamontowana matryca LC470EUE ich kod (394) a w dokumentacji do niej podane jest że ma tylko 50HZ.
  • Poziom 1