Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault 145.14 - ciśnienie oleju silnika w Renault 145.14

Chester-21 26 Gru 2012 22:40 3297 2
  • #1 26 Gru 2012 22:40
    Chester-21
    Poziom 9  

Witam. Pytanie dotycz ciągnika renault 145.14
    Czy ktoś mógłby mi wyjaśnić jak dokonywany jest pomiar ciśnienia oleju silnika.
    Są dwie kontrolki. jedna tradycyjną od ciśnienia oleju dróga od niedrożności filtra oleju. Do tej drógiej jest czujnik ciśnienia przy filtrze a na jakiej zasadzie działa ta pierwsza? więcej czujników ciśnienia w silniku już nie ma.[/youtube]

0 2
  • #2 26 Gru 2012 22:49
    ftp.kowal
    Poziom 34  

Czujnik ciśnienia masz od kontrolki. Od niedrożności filtru masz czujnik podciśnienia. Czujnik ciśnienia wiesz na jakiej zasadzie działa. Czujnik podciśnienia tez już powinno Ci to dać do myślenia. Dodatkowo z tego co mi się wydaję na silniku nie ma czujnika zapchanego filtru oleju. Kontrolki zapchanych filtrów masz od układu hydrauliki i filtru powietrza.

0
  • #3 01 Sty 2013 22:49
    Chester-21
    Poziom 9  

Problem się rozwiązał. Wiem jak działa czujnik ciśnienia, a jak podciśnienia. W ciągniku który opisałem ktoś z jakiś przyczyn demontował instalacje elektryczną i montując ją zrobił to na sztukę. Czujnik ciśnienia oleju, który w silniku MWM montowany jest przy filtrze oleju podłączony był do kontrolki nie drożności filtra (oczywiście omyłkowo) stąd moje wątpliwości.
    Kontrolka zabrudzenia filtra dotyczy filtra powietrza. Hydraulika w tych ciągnikach nie jest zabezpieczona czujnikiem.

0