Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung UE40ES6570 - nie widzi żadnego pendrive'a ani hdd... co zrobić?

26 Gru 2012 22:45 3012 6
 • Poziom 9  
  Witam,
  jestem najczystszym laikiem w materii telewizorów LCD, ale rodzice sobie nabyli ww samsunga. I trzeba im toto podłaczyć. Sporo udało mi się skonfigurować intuicyjnie, ale padłem przy próbie zapuszczenia filmu z pendrive'a. TV ma 3 we/wy USB. Dwa na pena i jedno na HDD. I co? I jajco, można powiedzieć. Wtykałem w każde 6 różnych penów - od belejakich po najbardziej markowe, sformatowane na fat32 i ntfs, podłączyłem nawet hdd (zapaliła się dioda-prąd podaje) - ale TV na żadne z tych urządzeń nie zareagował. Spod "source" nie ma opcji USB, spod AllShare - nieaktywne - podłącz urządzenie usb i spróbuj ponownie. (mam konto na Samsungu - zalogowałem telewizor, jeśli to ważne)

  Może orientujecie się - czy czegoś nie włączyłem? czegoś nie skonfigurowałem? To jakaś masakra, zwłaszcza, że wszystkie te pendrive'y, wetknięte w stary lcd LG w pracy - od razu się wykrywają i odtwarzają filmy. Helpmi!
  Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
 • Poziom 9  
  Czyli rozumiem, że wetknięcie pendrive'a powinno skutkować jakąś reakcją telewizora? czy jednak trzeba gdzieś "wejść" i wybrać odpowiednie "źródło"?
 • Poziom 23  
  Jeśli TV sam nie zareaguje to działasz tak jak napisałeś.Wybierasz źródło.
  Jeśli TV po tej operacji nie widzi kilkunastu pendriwów to chyba zostaje reklamacja w sklepie,ewentualnie serwis.
 • Poziom 18  
  Witaj - pendriv włóż w gniazdo tv HDD i wybierz żródło. Tylko jest mały szkopuł, aby obejrzeć film poprzez pena to powinien on mieć wysokie prędkości zapisu i odczytu. Mimo iż używaż pena firmowego, to nie powód że będzie ci on działał mając małe prędkości. Ja również miałem problemy dopuki nie kupiłem Patriot Rage 16GB 27/25MB/s Quad Channel. Na nim nie mam żadnych problemów. Pendriv powinien mieć metalową obsadkę.
 • Poziom 9  
  Witaj,

  próbowałem nawet na patriocie supersonic xt i adata n005 pro - oba należące do bardzo szybkich - wetknięcie w gniazdo hdd też nie zaowocowało reakcją telewizora. fakt - nie pamiętam czy wtedy próbowałem wybrać źródło, ale w menu source w ogóle nie ma USB. W jednym bloku jest TV i Złącze (obrazek jak scart) a potem w drugim bloku wszystkie hdmi, composite itp. Ale USB - nigdzie! Albo nie wiem gdzie szukać, albom dupa... Tylko zwykle inne telewizory reagują na włożenie pena. A ten - ni chu chu...

  Dodano po 51 [minuty]:

  Zadzwoniłem na infolinię samsunga. polecili przywrócić ustawienia fabryczne, a jeśli to nie pomoże - wyślą serwisanta :) "to się zdarza" - usłyszałem :)
 • Poziom 18  
  Witaj, sorry że nie pomogłem z tego wynika że fidotp miał rację, ale jak Samsung wyśle serwisanta to nie ma się czym przejmować. Najlepszego w Nowym Roku i pozdrawiam.