Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Rysowanie gwintu w przekroju M36

lucyffer 26 Gru 2012 23:09 4434 7
  • #1 26 Gru 2012 23:09
    lucyffer
    Poziom 6  

Witam serdecznie

Mam do narysowania półwidok-półprzekrój tego przedmiotu

O ile się nie myle ma on wyglądać mniej więcej tak:

Mam problem z "konstruktywnym" narysowaniem przedmiotu.
    Nie mam innych wymiarów.
    Tu proszę o jakąś pomoc :)

0 7
  • #2 29 Gru 2012 23:26
    kazimierzbrejta
    Poziom 22  

Witam. Mam pewne uwagi co do rysunku, a mianowicie zewnętrzna część walcowa tej nakrętki powinna kończyć się fazą 1×45 nie promieniem więc potrzebna jest jeszcze jedna linia w widoku i w części środkowej dodatkowa linia oznaczająca, że jest to 6-kąt tak jak w widoku u dołu nakrętki. W półprzekroju gwint nie kończy się pod kątem 90 stopni, ale pod kątem 60 stopni więc potrzebne jest narysowanie tego pochylenia i dodatkowa linia oznaczająca koniec ostatniego zwoju gwintu. W hydraulice występują gwinty tylko drobnozwojowe i myślę, że jest to gwint M 36×2. Proponuję nakrętkę wykonać z 6-kąta 46, wtedy otwór u dołu będzie φ25, głębokość rowka φ40, część walcowa tej nakrętki φ45,8. Rowek od strony materiału kończy się zarówno z jednej jak i z drugiej strony promieniem R1. Całkowita wysokość nakrętki 27 mm, długość podtoczenia zewnętrznej części walcowej 9 mm i głębokość nakrętki 19 mm. Jest to tylko propozycja. Może być zastosowany inny 6-kąt np. 41 tylko wtedy należy dobrać inne wymiary.

0
  • #3 02 Sty 2013 21:34
    lucyffer
    Poziom 6  

Bardzo dziękuje za uwagi ale nie wszystko rozumiem. Zewnętrzna część walcowa tej nakrętki powinna kończyć się fazą 1×45 nie promieniem więc potrzebna jest jeszcze jedna linia w widoku (czyli pozioma poniżej zaokrąglenia?)
    "W półprzekroju gwint nie kończy się pod kątem 90 stopni, ale pod kątem 60 stopni więc potrzebne jest narysowanie tego pochylenia i dodatkowa linia oznaczająca koniec ostatniego zwoju gwintu" i tu mam problem z narysowaniem tego. Niestety nie wiem jak.

0
  • #4 02 Sty 2013 23:20
    kazimierzbrejta
    Poziom 22  

Zwykle nakrętki tego typu kończą się fazą 1×45, ale równie dobrze mogą kończyć się promieniem jak Kolega narysował, tylko należy w widoku narysować poziomą linię oznaczającą początek promienia. Kąt gwintu metrycznego wynosi 60 stopni, czyli tym kątem gwint powinien się zaczynać i kończyć. Wejście gwintu zaczyna się dobrze od kąta, tylko należy opisać ten kąt 60 stopni, to samo należy uczynić z wyjściem gwintu od strony rowka. Zarys gwintu w przekroju również kreskujemy pod kątem 45 stopni.

1
  • #5 03 Sty 2013 20:44
    lucyffer
    Poziom 6  

Poprawki zrobione. O coś takiego chodzi?

Jeszcze nie wiem jakie mają być długości 1,2,3,4,5
    (oczywiście na tym szkicu niektóre linie są tylko chwilowo, informacyjne)

0
  • #6 03 Sty 2013 22:18
    kazimierzbrejta
    Poziom 22  

To co Kolega poprawił i o co pyta, to świadczy wyraźnie, że należy wrócić do lektury.

0
  • #7 04 Sty 2013 10:13
    lucyffer
    Poziom 6  

Czyli nie mogę liczyć na pomoc? Jakbym się znał chociaż trochę na tym to bym nie prosił o pomoc.
    Nie wiem już czy jest to dobrze czy nie. Siedzę nad tym 2 tygodnie. Cały dobrzański przeczytany. Nie ma tam tego co mnie interesuje. Chyba, ze nie mogę znaleźć w co wątpię. A może jakaś inna LEKTURA mi to wytłumaczy? To chociaż podajcie źródło informacji.

0
  • #8 11 Sty 2013 15:54
    lucyffer
    Poziom 6  

Dobra, jestem przybity do muru. Muszę to oddać do 17.01. Nie wiem jak to zrobić.
    Mogę liczyć na wykonanie pracy przez kogoś? Odwdzięczę się, zapłacę, zrobię wszystko za gotowy projekt! (można pisać na priv) PROSZEEE!!!!!!!

0