Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
flexghzflexghz
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zakup anteny montażowej do Corsy i Alana 109

26 Gru 2012 23:19 1680 4
  • Poziom 2  
    Co mam obecnie:
    * Opel Corsa C - goły bez wspomagań, abs'ów, esp'ów itp zaszumiaczy.
    * radio Alan 109
    * Antena Willis magnes (ok 1m.)

Zestaw był kupiony na zasadzie "biorę co jest, jak mi się spodoba, to zacznę myśleć o czymś lepszym". No i się spodobało ;)

Co chcę osiągnąć?
    - lepszą 'słyszalność'
    - ukryć kabel poprzez zamontowanie podstawy anteny na stałe (chciałbym móc zostawiać pod blokiem autko z anteną schowaną w bagażnik, bo kibice potrafią nawet ucinać zamontowane na stałe anteny - ponoć łatwo je wnieść na stadion ukryte w pasku dresu ;) )
    - nie wyjść za 1,5m. a lepiej trzymać się ok 1m.

Na razie bez ograniczeń kwotowych - najwyżej trochę pozbieram ;P
    CB włączam tylko w trasę - na trasy po mieście nie stawiam anteny.
    Radio pójdzie do wymiany jako drugie za jakiś czas... na razie bacik :)

EDIT:
    Po tym co czytałem na forum skłaniam się w stronę ML-145, ale wydaje mi się dziwnie tania w porównaniu z innymi markowymi antenami tej długości.
    E2: Doszły do rozważenia antenki President New Alaska i SIRIO Turbo 1000... wyglądają równie ciekawie patrząc na opinie użyszkodników ;)
  • flexghzflexghz
  • Poziom 17  
    Śmiało kolego to ml-145.Jest tania ale jest też w wersji drogiej-rozpiętość cen zależny tutaj od producenta- od sunkerów do przepłacania za nazwę President.
    Ja osobiście użytkuję taką za 50 za chodzi bardzo dobrze.
  • flexghzflexghz
  • Poziom 2  
    Z tego co piszesz wnoszę, że niezależnie od producenta ML nie będę miał akcji z cyklu rdza, czy nieszczelność przy cewce?

A jeszcze taka kwestia. Jest wyraźna procentowa różnica w cenie np. Sirio ml-145 vs Turbo2000... ta różnica w cenie to tylko za przegub, czy są tam jeszcze jakieś znaczące różnice?
  • Poziom 17  
    Rożnica taka,że gra nie warta świeczki
  • Poziom 2  
    Dzięki za odpowiedzi... to jutro jadę po MLkę i mocowanie :) Potem zostanie już "tylko" wyczekanie na przyjemniejszą temperaturę i rozbieranie podsufitki ;)