Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie TV LG 50pt250 pod wzmacniacz Technics SU-V620

los0 27 Gru 2012 10:24 4425 20
  • #1 27 Gru 2012 10:24
    los0
    Poziom 9  

Witam, już 2 dzień dumam i męczę się z podłączeniem wzmacniacza z kolumnami do tego TV... Potrzebuję szybkiej pomocy, wiem że dla was to pewnie będzie oczywiste ale mi zaoszczędzi kolejne kilka godzin kombinowania ;)

Do wzmacniacza mam podpięte 2 kolumny na kanał A lewa i prawa. Następnie wiem że trzeba podpiąć chinche lewy prawy pod kanał aux. I teraz pojawia się problem. Próbowałem z chinchami z drugiej strony wpiąć się do TV z tyłu tam gdzie jest biały i czerwony audio. Nic z tego dźwięk dalej płynie z TV. Może jakoś się na TV przestawia dźwięk? Ale nie wydaje mi się, bardziej możliwe jest że źle podpinam wzmacniacz do TV. Proszę o radę jakim kablem mogę to podpiąć żeby jakość dźwięku była ładna i żeby to jakoś chulało :)

Do wzmacniacza z tyłu nie muszę dawać zdjęcia bo są możliwe tylko dwa chinche biały i czerwony ale zrobiłem zdjęcie TV z tyłu:

http://imageshack.us/f/59/img2012122700154.jpg/

http://imageshack.us/f/407/img2012122700155.jpg/

Dzięki za pomoc :D

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2053101.html Proszę poprawić. [P.]

0 20
  • Pomocny post
    #2 27 Gru 2012 11:50
    andrefff
    Poziom 36  

No to masz kłopot, ten tv ma wyjście audio, tylko optyczne. Taki konwerter musiałbyś zastosować.Link

0
  • #3 27 Gru 2012 11:59
    fidotp
    Poziom 22  

los0 napisał:
    Dzięki za pomoc

Ty nie dziękuj tylko instrukcję TV poczytaj.
    Nie rozumiem jak można podłączać urządzenia na ślepo,nie wiedząc co do czego służy.

0
  • #4 27 Gru 2012 12:10
    los0
    Poziom 9  

Ok rozumiem, ale nie dałoby się przenieść tego dźwięku jakoś poprzez złącze euro lub masz jakiś tańszy odpowiednik tego konwertera?

Np. coś takiego
    http://allegro.pl/

Moderowany przez Pablo1964:

3.1.18. Zabronione jest publikowanie informacji do źródeł, które po pewnym czasie wygasają (publikowanie odnośników do stron o charakterze krótkotrwałym).

tylko widzę że ma wyjście 1 chinch a ja potrzebuję na dwa, jaką dodatkową przejściówkę potrzebuję?

Pozdrawiam

Dodano po 2 [minuty]:

Cytat:

Ty nie dziękuj tylko instrukcję TV poczytaj.
    Nie rozumiem jak można podłączać urządzenia na ślepo,nie wiedząc co do czego służy.

Uwierz mi że czytałem, ale tam jako jedyne rozwiązanie podają te optyczne wyjscie audio. Ja jednak nie mam optycznego wejścia audio w swoim wzmacniaczu, więc szukam jakichś alternatyw tutaj. Jak wiadomo na elektrodzie pełno jest świrów którzy znają alternatywne rozwiązania :D :D :D

0
  • #5 27 Gru 2012 12:25
    andrefff
    Poziom 36  

A co masz podpięte pod te dwa euro ?

0
  • #6 27 Gru 2012 12:33
    los0
    Poziom 9  

Nic, zrobiłem poglądowe zdjęcie TV na dole (mam taki sam). U siebie gdzie chce podłączyć wzmacniacz, mam obydwa gniazda euro puste

0
  • #7 27 Gru 2012 12:38
    egon42
    Poziom 36  

Na złączu euro jest często tylko dźwięk z tunera analogowego z innych źródeł nie ma dźwięku.

0
  • #8 27 Gru 2012 12:44
    fidotp
    Poziom 22  

TV możesz podpiąć także pod wzmacniacz wyjściem słuchawkowym.
    Idealne rozwiązanie to to nie jest ale najtańsze.
    Szwagier ma tak Samsunga spiętego razem z amplitunerem Yamaha.
    Wtedy dźwięk idzie zarówno z tunera cyfrowego jak i dysków podłączonych do TV.

0
  • #9 27 Gru 2012 12:45
    andrefff
    Poziom 36  

No to spróbuj zastosować taki przewód jak ten.Link

0
  • #10 27 Gru 2012 12:45
    los0
    Poziom 9  

Nie bardzo zrozumiałem ostatnią wypowiedź, chcę jak najtańszym kosztem mieć poprostu przełożony dźwięk na kolumny z TV, jeśli jest taka możliwość poprzez euro dajcie link do przykładowego kabla i sprawa będzie rozwiązana :) Jeśli nie da się wyprowadzić dźwięku z TV poprzez złącze euro to czy jest jakiś tańszy konwerter niż 400zł?

Andreff

W tym przewodzie jest 8 wtyczek chinch, a do wzmacniacza mam podłączyć pod aux tylko 2, bez różnicy które? Sory za zieloność w temacie :)

0
  • #11 27 Gru 2012 12:46
    fidotp
    Poziom 22  

Przeczytaj mój post.
    Też tak zrobię bo nie chcę wymieniać swojego amplitunera Kenwood ,który nie posiada wejścia optycznego.

1
  • #12 27 Gru 2012 12:49
    los0
    Poziom 9  

Fidotp

Na zdjęciach zrobionych przeze mnie nie widzę nigdzie wyjścia audio phones na słuchawki. W którą "dziurę" wetknąć słuchawy :D

0
  • #13 27 Gru 2012 12:59
    fidotp
    Poziom 22  

No fakt.
    Specjalnie ściągnąłem instrukcję obsługi by popatrzeć.
    Twój model nie ma wyjścia słuchawkowego.

0
  • #14 27 Gru 2012 13:01
    andrefff
    Poziom 36  

Tańszego pewnie nie ma , a link masz w poście #9. Podłączasz tylko dwie, z jednej z "trójek".

0
  • #15 27 Gru 2012 13:03
    fidotp
    Poziom 22  

Ewentualnie sprzedać Technicsa i zakupić używkę ze złączem optycznym.

0
  • #16 27 Gru 2012 13:04
    kazikszach
    Poziom 33  

egon42 napisał:
    Na złączu euro jest często tylko dźwięk z tunera analogowego z innych źródeł nie ma dźwięku.

Tak jest najczęściej.
    Z czego oglądasz ten telewizor, bo może jest inne podłączenie?

0
  • #17 27 Gru 2012 17:05
    los0
    Poziom 9  

Niestety ze zwyklej anteny, i jak trzaskam filmy to przez hdmi z kompa. Lecę do sklepu po te złącze euro, poinformuję o rezultatach! :)

Dodano po 3 [godziny] 53 [minuty]:

Witam ponownie, problem prawie rozwiązany. Euro siedzi w TV, a we wzmacniaczu AUDIO-IN L i AUDIO-IN R. Jednak wzmacniacz jest prawie na maxa a w głośnikach słychać bardzo cicho to co w TV, jaka może być tego przyczyna?

0
  • Pomocny post
    #18 27 Gru 2012 17:18
    kazikszach
    Poziom 33  

Do wzmacniacza musi być podłączone AUDIO OUT z kabla Euro.

0
  • #19 27 Gru 2012 17:38
    los0
    Poziom 9  

Dzięki wszystkim, wszystko działa dźwięk płynie słodko z głośników :D

Jeszcze jedno pytanie, jak podłączę USB do portu i puszczam film to nic nie słychać, jest na to jakiś sposób?

Pozdrawiam

0
  • #20 27 Gru 2012 17:46
    kazikszach
    Poziom 33  

Tego to raczej nie przeskoczysz, jest tak jak już pisano w poście 7 i jest to taka konstrukcja telewizora (oszczędność konstrukcji).

0
  • #21 27 Gru 2012 18:27
    fidotp
    Poziom 22  

los0 napisał:
    Jeszcze jedno pytanie, jak podłączę USB do portu i puszczam film to nic nie słychać, jest na to jakiś sposób?

Eh, a kolega czyta swój założony temat ?

2
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo