Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

zestaw głośnomówiący Nokia CK-7W

08 Lut 2005 11:17 4065 2
  • Poziom 13  
    Witam. Kupiłem sobie taki zestawik do samochodu. Po zainstalowaniu działa bez zarzutu, lecz irytuje mnie jeden kabelek którego akurat nie musiałem podłanczać, aby zestaw mógł funkcjonować. Chodzi o kabelek do "złącza czujnika zapłonu (IGNS). Gdy bym go podłączył to zestaw automatycznie wyłączałby się, lecz nie wiem co to jest ten czujnik zapłonu? Czy to nie jest po prostu +12V po przekręceniu stacyjki? A może w nowych autach robią takie wyprowadzenie na złącze radiowe ISO? Czy to IGNS ma jakieś inne parametry elekryczne które to sterują tą przystawką i to IGNS wyprowadzone jest z modułu zapłonowego pojazdu?W serwisie gdzie montują te przystawki wyśmiali mnie mówiąc "to się nazywa 150zł jak pan zostawi auto do zamontowania przystawki" Proszę o pomoc co to takiego IGNS.
  • Poziom 16  
    IGNS - Ignition Switch czyli tak jak się domyślasz +12V po stacyjce. Nie musisz go używać. Jeżeli go podłączysz to po wyłączeniu zapłonu będziesz miał komunikat w telefonie ( jeżeli telefon będzie oczywiście nadal w zestawie ) "wyłączy się jeśli nieużywany ".
  • Poziom 13  
    Witam.
    Dostałem przypomnienie, że nie zakończyłem tematu.
    W takim razie kończę temat i więrzę, że jest tak jak napisał WOJTEK_B21.
    Nigdy tego zestawu nie podłączyłem do +12V po stacyjce (lenistwo):D