Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Canon mp250 - nie drukuje koloru niebieskiego i żółtego.

geforce933 27 Gru 2012 12:54 1644 4
  • #1 27 Gru 2012 12:54
    geforce933
    Poziom 6  

Witam , dziś rano zacząłem drukować pracę ,lecz obraz był w ''paski''. Zrobiłem test wydruku. BK- czarna siatka (ok) , C- brak, M-różowy, Y-brak. Dodam ,ze tonery były napełniane ręcznie ale wszystko działało sprawnie. Po dopełnieniu tonerów ,po przeczyszczeniu głowicy ,nic znowu to samo. Tonery przeczyściłem w spirytusie i nic. Dodam także ,że ''ujście tuszu'' nie jest zapchane gdyż po przejechaniu chusteczką są wszystkie 3 kolory. Pozdrawiam.

0 4
  • #2 27 Gru 2012 13:06
    11111olo
    Poziom 43  

Toner jest w drukarkach laserowych a w atramentowych jest atrament (tusz).

Czy drukarka sygnalizuje niski poziom atramentu?
    Zasobnik ma chip?

0
  • #3 27 Gru 2012 13:11
    geforce933
    Poziom 6  

Tak, ale tak było od zawsze, bo gdy się tusz skończył i zobaczyłem na cenę jednego atramentu to postanowiłem kupić i tusz i napełnić samemu. I od tamtego czasu sygnalizowało niski poziom czyli juz z 2 miesiące. Wszystko było porządku aż do dziś. Jeśli czip to pozłacane miejsca (male kwadraciki) to tak, posiada takie.

0
  • #4 27 Gru 2012 13:29
    11111olo
    Poziom 43  

To pewnie drukarka uznaje że jest już pusty i dlatego mimo że go dolałeś i tak nim nie drukuje.

W ustawieniach drukarki może być opcja do kasowania poziomu atramentu.

0
  • #5 27 Gru 2012 13:51
    geforce933
    Poziom 6  

Nie znalazłem opcji kasowania poziomu atramentu, ale ożyłem wszystkich opcji do czyszczenia między innymi: Czyszczenie, dokładnie czyszczenie ,sprawdzanie dysz, ustawnienia kasety z atramentem. to na 12 wydruków próbnych na 2 ukazał się kolor niebieski ale litery z napisami C,M,Y były zniekształcone i ''brudne w kolorach''

Pisownia!
    [_P_]

0