Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Proszę o informację jakiej firmy przecinarkę do metalu wybrać

27 Gru 2012 13:22 9399 15
  • Poziom 2  
    Witam , od kilku dni przeglądam oferty różnych sklepów , w tym serwis Allegro w poszukiwaniu tarczowej przecinarki do metalu. Jak wiadomo nie od dziś rynek jest przesiąknięty chińszczyzną bardzo kiepskiej jakości (jest też Chińszczyzna dobrej jakości , lecz trafić na nią bardzo ciężko). Moc przecinarki jaka mnie interesuje to co najmniej 2,2kW do 3kW o średnicy tarczy 400mm (ewentualnie nieco mniejsza). Znalazłem w serwisie Allegro przecinarkę firmy MAR-POL , a oto bezpośredni adres do jednej z aukcji na której możemy zakupić takie cudo : " http://allegro.pl/przecinarka-katowa-do-metalu-3kw-400mm-mar-pol-pro-i2874088219.html " - niestety bardzo mało jest w sieci o tej firmie (nawet domyślam się dlaczego) , dlatego stworzyłem ten temat. Proszę o Wasze opinie na ten temat lub podanie ewentualnych ciekawszych propozycji. Warto dodać, że sprzęt miałby być używany w prywatnym garażu. Budżet jaki jestem w stanie przeznaczyć na ten cel wynosi 1500zł. Z góry dziękuję za pomoc oraz pozdrawiam.
  • Poziom 18  
    Nie lepiej trochę dołożyć i kupić piłę taśmową?
  • Poziom 2  
    Może i pomysł dobry. Przykłady pilarek , które są warte zakupu mile widziane.
  • Poziom 18  
    Najpierw napisz co chcesz przecinać, w jakich ilościach, z jakiego materiału i o jakich maksymalnych wymiarach.
  • Poziom 2  
    Poczytałem trochę o taśmowych i doszedłem do wniosku , że do moich potrzeb w zupełności wystarczy przecinarka tarczowa , więc taśmową odpuszczam , a materiał jaki w większości przypadków będę przecinał to cienkie/grube rury , kątowniki (do 45st.) , w większości stalowe , tarcza ma mieć co najmniej 400mm , aby była możliwość przecinania przedmiotów o wysokości do 150mm. Ma być to bezawaryjna i dosyć precyzyjna maszyna (jakiejś strasznej dokładności mi nie potrzeba). Koniecznie urządzenie ma być na 400V. To tyle.. Niech mi ktoś podpowie jakiej firmy sprzęt zakupić , czy ta MAR-POL mogłaby być ewentualnie , jej wady , zalety. Chętnie poznam ciekawsze oferty przecinarek tarczowych o w/w specyfikacji.
  • Poziom 38  
    W garazu?
    Wez pod uwage ze w takich pomieszczeniach sa czesto gesto materialy latwopalne i takie iskrzenie moze byc niebezpieczne.
    Mam podobna maszynke, ale gdy chce jej uzyc to zmuszony jestem uzywac jej na zewnatrz, a nie zawsze jest odpowiednia pogoda, wiec wszelkie prace z uzyciem tej maszynki sa zalezne od pogody.
    Poza tym strasznie halasuje przy obciazeniu. (oslona)
    W moim przypadku lepsza byla by nawet mechaniczna ramowa, ale tasmowka byla by idealna.
    Ramowa ma jeden dodatkowy plus, a mianowicie mozna ja uruchomic i robic co innego w czasie kiedy ona sobie piluje. :-)
    Niestety ciezko znalesc takowa o malych gabarytach, bo pewnie nie sa juz produkowane, ale stara z demobilu po korektach bedzie sluzyc dlugo.
  • Poziom 2  
    Jeśli chodzi o typ przecinarki to już nastawiłem się na tarczówkę o parametrach jakie wymieniłem i mam już wykonany pod nią stojak. Pozostaje wybór konkretnego modelu , marki , a niestety z ofert jakie odnalazłem w serwisie Allegro taką specyfikację mają jedynie przecinarki firm "MAR-POL" , "BASS POLSKA" , które zapewne jakością nie grzeszą. Czy jakieś sensowne firmy oferują podobne przecinarki - koniecznie na 400V i z tarczą co najmniej 400mm ? Możecie coś mi polecić ?

PS : Oczywiście nie mam zamiaru czegokolwiek ciąć przy materiałach łatwopalnych i nie raz przy tego typu pracach tak jak mój przedmówca napisał należy wykonywać takie prace na zewnątrz lub w miejscach ku temu "stworzonych".

Dziękuję wszystkim za dotychczasowe wypowiedzi.
  • Poziom 38  
    Jezeli juz zdecydowales sie na tarczowa, to uwzglednij tez taka ktora ma wolniejsze obroty i tnie frezem (pila) z chlodzeniem.
    Tarcze scierne mimo ze sa tansze bardzo szybko sie zuzywaja i czesto nieco zuzyta tarcze sciagasz, bo juz nie przetnie grubszego materialu, ktory akurat musisz przeciac.
    Mozna ja pozniej zalozyc z powrotem, ale to zabiera czas takie przekladanie tarcz, a pozniej okazuje sie ze tych nieco zuzytych jest sporo. :-)
  • Poziom 31  
    Po co kupować. Zrób sobie sam. Wykonasz zapewne lepiej i solidniej niż te na aukcjach. Ale do tarczy 400 silnik 3KW może być za słaby.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 31  
    Sensowne modele to jakieś stare żeliwne do ewentualnych poprawek, albo rób sam. Wielkiej filozofii w tym nie ma. Chociaż za 1500PLN jednak skusiłbym się na piłę ramową, starą używaną do poprawek. Przynajmniej cisza jak tnie i mało brudu produkuje.[/quote]
    Może i kupi w cenie złomu, ale naprawić już jej nie da rady. Dobre stare piły, ale niestety zużyte. Rób sam.
  • Poziom 18  
    tomo1885 napisał:
    Za 1500PLN ? Kpina ? No chyba że używana do drewna :lol:

Możesz rozwinąć?

Pełno jest pił taśmowych (chińskich) w podobnej lub minimalnie wyższej cenie. Komfort pracy, koszt eksploatacji, wydajność, dokładność są nieporównywalne do piły tarczowej.
  • Poziom 7  
    Witam,
    odgrzebie bo nie chcę nowego tematu zakładać.
    jaką szlifierkę kątową w cenie do 300zł polecicie ?