Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Hp Pavilion Dv5 - brak podświetlania.

djmaly17 27 Gru 2012 14:05 945 2
  • #1 27 Gru 2012 14:05
    djmaly17
    Poziom 19  

Witam. Posiadam laptopa jak w temacie. Szukałem po forum informacji ale nie znalazłem takiego tematu z rozwiązaniem. Na początku jak za daleko otworzyłem klapkę ekranu to gasł mi ekran. Zamkniecie i ponowne otwarcie powodowało zapalenie ekranu, od czasu do czasu pojawiały się paski ale jak tylko delikatnie poruszałem ekranem to znikały. Wczoraj czyściłem laptopa i rozebrałem go do czyszczenia po złożeniu już całkowicie brak podświetlania. Pod światłem widać że wszystko jest wyświetlane normalnie tylko że nie podświetlane. Zmierzyłem napięcia na wejściu inwertera i są następujące:
    pin 1-4 - 19V
    pin 2-4 - 3V
    pin 3-4 - 1,2V

Podstawiałem inną świetlówkę i jest to samo. Jak wypnę przewód od zasilania inwertera i wepnę z powrotem to ekran błyśnie to samo przy podstawionej świetlówce. Czy inwerter do wymiany, bo nie mam skąd podstawić żeby nie potrzebnie kupować?

0 2
  • Sklep HeluKabel
  • Pomocny post
    #2 27 Gru 2012 15:29
    boro1234567
    Spec od komputerów

Taśmę przemierz bo to prawdopodobna przyczyna usterki.

0
  • Sklep HeluKabel
  • #3 27 Gru 2012 18:12
    djmaly17
    Poziom 19  

Po przemierzeniu taśmy, stwierdziłem jej uszkodzenie, jeden przewód do inwertera był przerwany na szybkiego podpiłem za miast niego wolny przewód i wszystko chodzi taśma nowa już zamówiona temat zamykam.

0