Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Vectra b 2,0 dti - zapowietrzanie układu paliwowego

alus1981 27 Gru 2012 15:31 6711 2
  • #1 27 Gru 2012 15:31
    alus1981
    Poziom 2  

Cześć. Zarzucam temat nie jednokrotnie wałkowany , ale zastanawia mnie co jeszcze mnie zdziwi w mojej viki z 1999r 2,0 DTI 16V( 101 KM ). Gdy tylko zaczęły się mrozy, wiadomo jak macie opla z silnikiem diesla to się zaczynają schody i to właśnie jest i u mnie.
    Świece nowe, przelewy wymieniałem w marcu br. No i tak, podczas dłuższego postoju nocnego, gdy próbuję odpalić kręci ok.8 s, zapala biała chmura i działa, oczywiście później już nie ma problemu z uruchomieniem auta.
    No i poszukałem na forach trochę u znajomego mechanika, który podpowiedział żebym zmienił filtr paliwa ale taki od Volskwagena ( najprostszy)bo te obudowy filtra z czasem przepuszczają na dojściu paliwa do filtra i z filtra do pompy wtryskowej, co akurat wiązało się z małą przeróbką z przewodami od paliwa.
    Założyłem jeszcze dwa zawory zwrotne jeden przed filtrem a drugi przed pompa wtryskową.
    Odpowietrzyłem trochę pokręcił ale załapał, i działa silnik się kręci.
    Przewody założyłem 8 mm zbrojone przezroczyste do paliw.
    I tu zaczyna się mój problem, nie wiem jak było z tymi oryginalnymi przewodami czarnymi, czy bąbelki powietrza tez wędrowały jak widać teraz od filtra do pompy wtryskowej ale wydaje mi się, że tak nie powinno być, skąd to powietrze, czy łapie gdzieś od podłączenia bak - filtr paliwa czy gdzieś indziej. Proszę o porady.

0 2
  • #2 27 Gru 2012 18:20
    żałosna udręka
    Poziom 32  

Niby nie powinny pojawiać się bąble w przewodzie paliwowym, ale w praktyce widziałem takie i jeżdziły. Najważniejsze czy rano jest paliwo czy powietrze? Jeżeli wymieniłeś obudowę filtra paliwa, to wyeliminowałeś główną przyczynę. Trafił mi się kiedyś Opel, który zapowietrzał się gdzieś wcześniej. Pewnie złączki przy zbiorniku, ale nie sprawdzałem, bo klient chciał, żeby tylko zapalił.

0
  • #3 27 Gru 2012 20:47
    alus1981
    Poziom 2  

Tzn paliwo jest, ale też są bąbelki powietrza , wychodzi na to że powietrze ciągnie przed filtrem , tak by na to wygladało , może ktoś miał podobny problem ???

1