Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

zmywarka Bosch SPV53M50EU - czy warto kupić?

krisus86 26 Mar 2013 21:34 31512 64
 • #61
  kris8888
  Poziom 32  
  krisus86 napisał:
  garnków i patelni nie myję w zmywarce bo uważam to za bezsensowne i nieekonomiczne.


  Nie wiem, może w przypadku zmywarki 45cm to faktycznie jest nieekonomicznie mycie garnków i patelni. Ja jednak w mojej 60cm bez problemu mieszcze kilka garnków i czasami tez dwie patelnie, do tego sporą ilość talerzy i kubków. Na razie wszystko zmywa się razem bez problemu. Fakt, że mam zmywarkę na 14 kompletów.
  O ile garnki to jeszcze byłbym w stanie umyć ręcznie tak dokładnie jak w zmywarce to patelni już na pewno nie. Nie w takiej samej ilości ciepłej wody, którą zużyje mi zmywarka.
  W moim przypadku jest raczej odwrotnie, gdybym miał myć garnki i patelnie ręcznie to zakup zmywarki 60cm byłby nieopłacalny (o ile w ogóle mozna mówić o zwrocie nakładów na zakup zmywarki, biorąc pod uwagę cenę jej zakupu, cenę dodatkowo zużytego prądu, koszt detergentów i ewentualnych napraw). Zmywarka to po prostu wygoda za dodatkowe pieniądze, podobnie ja samochód, no chyba że dostało ją się w prezencie. Żadna reklama lub inne kalkulacje mnie tu nie przekonają.
 • #62
  Callahan
  Poziom 18  
  Zmywarki spv43m10eu używamy 2,5 roku. Wodomierze mamy 2 , jeden do zlewozmywaka i zmywarki, drugi w łazience. Jako, ze prowadzę skrupulatnie domowe rachunki stwierdzam z całą odpowiedzialnością, że obecność zmywarki przyczyniła się obniżenia zużycia wody o 0,2m3/m-c na kuchennym wodomierzu.

  Dodatkowo stwierdzam, iż powyższe stwierdzenie o celowym zastarzaniu sprzętu agd to zwykłe kłamstwa niezadowolonego użytkownika (na przykładzie dobrze mi znanego sprzętu Bosch/Siemens).
  Temat długiego życia życia urządzeń sprzed 2 generacji to jest zupełnie inny temat; możemy mieć pretensje, ale do kochanych dyrektyw ue odnośnie użycia określonych materiałów, a przez to słabszego sprzętu dzisiaj.
  Producent nie strzelałby sobie w nogę wsadzając celowo np: słabe pompy żeby kwitł handel częściami prosto od wykonawcy, pomijając serwisy fabryczne itd.
  Dodać można zmiany norm energetycznych co 2 lata przez co urządzenia nie da sie dłużej niezmienionego produkować, a co za tym idzie część rozwiązań okazuje się być słabo przetestowanymi...a bez nich urządzenie nie mogło by być sprzedawane w ue.
 • #63
  movzx
  Poziom 39  
  Callahan napisał:
  Producent nie strzelałby sobie w nogę wsadzając celowo np: słabe pompy żeby kwitł handel częściami prosto od wykonawcy, pomijając serwisy fabryczne itd.
  Zupełnie nie o to chodzi. Po prostu ma być tanio. Najlepiej taniej niż u konkurencji.
  Cała reszta jest tego logicznym następstwem. W razie jakichkolwiek wątpliwości czy zrobić lepiej czy taniej - robi się tak żeby wytrzymało określony czas, czyli gwarancję i ewentualnie trochę dłużej, jeśli producent chce uchodzić za "premium".
  Nie ma powodu aby produkować na wytrzymanie 20 lat, bo może 5 czy 10% klientów przez ten czas nie wymieni sprzętu, a koszty rosną w 100% produkcji.
 • #64
  Callahan
  Poziom 18  
  Jest w tym prawda, której zapomniałem dodać. A gdy pytam konstruktora dlaczego wkłada te słabe pompy czy grzałki, argumentując, że nie wytrzymają 5 lat to zawsze odpowiada: "względy ekonomiczne"... Nawet kosztem tego, że "Kowalski" potem kupi te pompę czy grzałkę bezpośrednio u tego samego wykonawcy, u którego kupił producent jednocześnie pozbawiając serwis producenta urządzenia dodatkowego źródła przychodu. Zagmatwane, ale takie właśnie jest, ale zawsze wygrywa wzgląd ekonomiczny samego kosztu produkcji.
 • #65
  Użytkownik usunął konto
  Użytkownik usunął konto