Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

cyfrowy polsat w szkocji -

a5ia 27 Gru 2012 16:00 7470 18
  • #1 27 Gru 2012 16:00
    a5ia
    Poziom 7  

Witam,
    mam zamontowany cyfrowy polsat w Szkocji - kirkcaldy. problem w tym, że w ogóle nic nie łapiemy! Tzn. niby sygnał jest, ale nie możemy nawet na żąden kanał przełączyć.Jak niektórzy polecają, żeby łapać na MTV to my nie możemy nawet tego kanału włączyć!Bo jak?
    Dodam, że kompletnie sie na tym nie znamy!
    Może ktoś coś nam podpowie??

Dodam parę zdjęć które może ułatwią Wam podgląd na nasz problem.

cyfrowy polsat w szkocji - cyfrowy polsat w szkocji - cyfrowy polsat w szkocji - cyfrowy polsat w szkocji - cyfrowy polsat w szkocji - cyfrowy polsat w szkocji - cyfrowy polsat w szkocji - cyfrowy polsat w szkocji -

0 18
  • #2 27 Gru 2012 16:06
    13adam13
    Poziom 29  

Ale masz błąd 09, musicie poczekać na aktywację nie wiem ile max. 24 h.
    Możesz do nich przedzwonić na infolinie aby ich pośpieszyć.
    Widać ,że na załączonych zdjęciach sygnał jest OK, wystarczy poczekać,
    nie jestem pewien ,ale kanał 23 albo 33 powinien działać. :D
    Możesz przedzwonić, jaki koszt to nie wiem czy bezpłatnie. :D

Dodano po 46 [sekundy]:

Co to za dekoder ?

0
  • #3 27 Gru 2012 16:52
    a5ia
    Poziom 7  

dekoder hd5000.
    My nie możemy nawet włączyc żadnego kanału, jedyne co możemy "chodzić" po ustawieniach itp. Jedynie moge wejsc na kanały które złapało - to kanały zaczynają się od 1000 i wzwyż.

Dodano po 10 [minuty]:

Automatyczna instalacja kanałów tv satelitarnej - Skanowaniu satelity HOtbird 6/8/9...wyskoczyło ponad 258 kanałów i zaczynają się od 1000 i jest ten błąd 09 - problem z kartą!
    CZy to znaczy że karta jest popsuta?Czy po prostu złapało inną satelitę?
    Kanały są sky sport sky sat itp

Nadal dodaję że sie nie znamy kompletnie na tym wszystkim!

0
  • #4 27 Gru 2012 17:18
    Radioamator446
    Poziom 12  

a5ia napisał:
    dekoder hd5000.
    My nie możemy nawet włączyc żadnego kanału, jedyne co możemy "chodzić" po ustawieniach itp. Jedynie moge wejsc na kanały które złapało - to kanały zaczynają się od 1000 i wzwyż.

Dodano po 10 [minuty]:

Automatyczna instalacja kanałów tv satelitarnej - Skanowaniu satelity HOtbird 6/8/9...wyskoczyło ponad 258 kanałów i zaczynają się od 1000 i jest ten błąd 09 - problem z kartą!
    CZy to znaczy że karta jest popsuta?Czy po prostu złapało inną satelitę?
    Kanały są sky sport sky sat itp

Nadal dodaję że sie nie znamy kompletnie na tym wszystkim!

Zasugerowałbym sprawdzenie, czy antena jest ustawiona na pewno na HB 13E, a nie przypadkiem na Astrę 28E, ponieważ tak to wygląda.
    Na wielu satelitach są wykorzystywane te same częstotliwości, a już szczegółowe parametry kanałów się tylko różnią, dlatego przy ustawianiu anteny mogliście się wbić na Astrę zamiast na HB. 8-)

0
  • #5 27 Gru 2012 17:26
    13adam13
    Poziom 29  

Tutaj jest Hod Bird:

0
  • #6 27 Gru 2012 17:30
    a5ia
    Poziom 7  

A w jaki sposób sprawdzić to?czy jest na 13E?
    bo nei mam pojecia w jaki sposob to zrobic?

Dodano po 52 [sekundy]:

poza tym to jedyne "miejsce" w którym kolory zielone pojawiają się na tv

0
  • #7 27 Gru 2012 17:33
    Radioamator446
    Poziom 12  

13adam13 napisał:
    Tutaj jest Hod Bird:

Przejrzałem obrazki i widziałem, że jest HB, ale jak pisałem mogli się wstrzelić na inną satkę, gdzie transponder ma akurat tą samą częstotliwość.
    Widzę to doskonale u siebie, ponieważ posiadam obrotnicę i jak przejeżdżam przez kilka satelit, na niektórych (nie na wszystkich) pojawia się sygnał w trakcie obrotu, choć obraz nie pojawia się.

0
  • #8 27 Gru 2012 17:36
    a5ia
    Poziom 7  

Radioamator446 napisał:
    13adam13 napisał:
    Tutaj jest Hod Bird:

Przejrzałem obrazki i widziałem, że jest HB, ale jak pisałem mogli się wstrzelić na inną satkę, gdzie transponder ma akurat tą samą częstotliwość.
    Widzę to doskonale u siebie, ponieważ posiadam obrotnicę i jak przejeżdżam przez kilka satelit, na niektórych (nie na wszystkich) pojawia się sygnał w trakcie obrotu, choć obraz nie pojawia się.

Więc jak mamy to sprawdzić czy jest dobrze ustawione?
    Od tygodnia z tym wojujemy..i mam dość!!

I przypominam po raz kolejny, że się nie znam!

0
  • #9 27 Gru 2012 17:44
    630176
    Użytkownik usunął konto  
  • #10 27 Gru 2012 17:57
    KIEROWCA_VW
    Poziom 35  

TV Polonia, TV Kultura - to przykład kanałów niekodowanych, znajdź jeden z nich na liście, włącz i wtedy ustawiaj antenę do uzyskania obrazu na dekoderze...

0
  • #11 27 Gru 2012 18:06
    Radioamator446
    Poziom 12  

KIEROWCA_VW napisał:
    TV Polonia, TV Kultura - to przykład kanałów niekodowanych, znajdź jeden z nich na liście, włącz i wtedy ustawiaj antenę do uzyskania obrazu na dekoderze...

Może lepiej 4Fun, bądź TVDisco, lub TVS (TVSilesia), bo te są typowo na HB, kanały TVP sa także na Astrze, ale raczej na liście polsatu bedą tylko te z HB.

0
  • #12 27 Gru 2012 18:32
    KIEROWCA_VW
    Poziom 35  

Radioamator446 napisał:
    KIEROWCA_VW napisał:

Może lepiej 4Fun, bądź TVDisco, lub TVS (TVSilesia), bo te są typowo na HB, kanały TVP sa także na Astrze, ale raczej na liście polsatu bedą tylko te z HB.

Podałem dwa kanały celem uproszczenia procesu szukania, będzie więcej kanałów to będzie szukać po kolei wszystkich...
    Chodzi o prosty przekaz, aby osoba zrozumiała o co chodzi, skoro nie stać ją na zatrudnienie instalatora, dla niego to 10 minut roboty...

0
  • #13 27 Gru 2012 18:46
    a5ia
    Poziom 7  

Problem w tym, że zaadnego z tych kanałów nie ma na liście!!

A co do kosztów instalatora- rzeczywiście u nas jest jeden i b.drogi, dlatego póki jeszcze mam siłę szukamy sami! jak nie będzie wyjscia to zrobimy tak.

0
  • #14 27 Gru 2012 19:26
    630176
    Użytkownik usunął konto  
  • #15 27 Gru 2012 20:49
    13adam13
    Poziom 29  

Jest skuteczna rada np.
    albo prościejszy w obsłudze, cyfrowy polsat w szkocji -
    Tylko z jednym haczykiem wydaje mi się, że trochę więcej niż 20 funtów zapłacisz. :D Spokojnie bez nerwów, może ci się uda to tylko parę milimetrów w te albo w drugą stronę : cyfrowy polsat w szkocji -

0
  • #17 28 Gru 2012 11:58
    a5ia
    Poziom 7  

Witam ponownie, my mamy urzadzenie SAtelite finder Philex.. jak jest sygnał na maxa to i tak nie łapie tego co trzeba, ale tak jak mowiliscie trzeba się wstrzelić w odpowiedni milimetr... zastanawia mnie jeszcze to czy sprzet jest ok, jechał w paczce i moze cos sie uszkodziło?

0
  • #19 05 Sty 2013 18:07
    a5ia
    Poziom 7  

Witam,
    udało się!
    Powiem jak tego dokonaliśmy!
    To, ze ustawienia muszą być dobre czyli 13E i odpowiednio oodchylona to podstawa, ale żeby tego dokonać najlepiej iść do kogoś kto ma polsat, zgrać sobie kanały na swój dekoder i wtedy przełączyć na radio, w naszym przypadku chyba Zetka była i sygnał prawie idealny się pojawił, oczywiście metodą milimetr w prawo milimetr w lewo.
    Poza tym owiedziałam się, że jeśli 2 dni nie używa się polsatu, trzeba do nich zadzwonić i oporosić o ponowny sygnał, wtedy przełączamy na kanał 23 i czekamy.

Powodzenia!

I dziękuje za rady! I nasz satelite finder był ok! trzeba tylko tego Hotbirda odnaleźć na niebie!

0