Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyj±tek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że ogl±dasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP Compaq Presario C500 - Brak pod¶wietlenia matrycy- uszkodzony inwerter.

27 Gru 2012 18:01 3810 11
  • Poziom 17  
    Witam. Mam problem z inwerterem przy w/w lapku. Manipulowałem przy matrycy i zwarłem inwerter- padł Q2 o oznaczeniu W2T, podejrzewam też Q1 też taki sam W2T. Nie wiem co to za element- tranzystor czy dioda zenera? Gdzie¶ znalazłem na elektrodzie, że to jednak zenerka, ale na jakie napięcie? Czy można j± czym¶ zast±pić? Foto inwertera jest tutaj https://obrazki.elektroda.pl/3020983800_1351353601.jpg
    Napięcia na wej¶ciu poprawne, proszę o poradę. Pozdrawiam
  • Poziom 25  
    Poszukaj w net pdf-a do kontrolera jaki jest w inwerterze. To często pozwala ustalić jakie maj± być komponenty.
  • Poziom 42  
    Zanim zaczniesz poszukiwania tranzystora - może rozejrzyj się po portalach aukcyjnych - tam jest masa inwerterów.
  • Poziom 17  
    Witam. Zamówiłem inwerter PWA-TF041-DA... i taki otrzymałem. Niestety po wpięciu do laptopa nie działa- dalej brak pod¶wietlenia. Mierz±c napięcia na wej. otrzymałem: noga 1,2 +18.5V, 3- 0V, 4,5-0V, 6,7 masa. Czy tak ma być? Wydaje się, ze powinno być napięcie steruj±ce i regulacja jasno¶ci. Brak mi schematu- proszę o jak±¶ podpowiedĽ. Zł±cze 7 pin, model jak w tytule. Pozdrawiam
  • Spec od komputerów
    zeeuss napisał:
    Mierz±c napięcia na wej. otrzymałem: noga 1,2 +18.5V, 3- 0V, 4,5-0V, 6,7 masa. Czy tak ma być?

Brak sterowania inwerterem.
    Podaj oznaczenie płyty.
    Ta¶mę sprawdzałe¶?
  • Poziom 17  
    Witam. Dzięki za zainteresowanie. Ta¶mę sprawdzę- bo problemy zaczęły się od niej. Najpierw wyskakiwały paski na matrycy, potem brak pod¶wietlenia. Co do płyty to mam tak:HP Model HSTNN-C17C to pod bateri±. Na naklejce: product Presario C500; s/n: CND7120VL6; p/n: RZ343UA#ABA; servis tag: C551NR. Płytę wła¶nie rozbieram jest to IBL30 LA-3343P. Zał±czam zdjęcia HP Compaq Presario C500 - Brak pod¶wietlenia matrycy- uszkodzony inwerter. HP Compaq Presario C500 - Brak pod¶wietlenia matrycy- uszkodzony inwerter. Pozdrawiam
    P.S- Ta¶ma sprawdzona i jest dobra- s± przej¶cia na inwerter.
  • Spec od komputerów
    Na laminacie poszukaj.
  • Poziom 17  
    Witam. Po rozebraniu laptopa na czę¶ci, wyczyszczeniu płyty i ponownym złożeniu- pod¶wietlenie ruszyło. Teraz laptop ¶wieci na biało ale brak jest obrazu. Podejrzewam ta¶mę matrycy- wcze¶niej była tre¶ć a brak było pod¶wietlenia. Czy moje przypuszczenia s± prawidłowe? Gdzie dostać tak± ta¶mę- ale now±? Pozdrawiam
  • Spec od komputerów
    Przemierz ta¶mę miernikiem.
  • Poziom 17  
    Witam. Ta¶ma sprawdzona miernikiem- wszystkie przej¶cia sprawne. Przeczy¶ciłem jeszcze gniazda tej ta¶my i uzyskałem jedynie tyle co na zdjęciu. Czy to ¶wiadczy o uszkodzeniu matrycy (elektroniki)? Czy może co¶ nie tak z kart± grafiki? HP Compaq Presario C500 - Brak pod¶wietlenia matrycy- uszkodzony inwerter. Pozdrawiam
  • Poziom 13  
    SprawdĽ pod zewnętrznym monitorem ale dla mnie to jest uszkodzona matryca. Je¶li masz drug± to podmień
  • Poziom 17  
    Witam. Uszkodzeniu uległa matryca. Klient zrezygnował z naprawy ze względu na koszty. Temat zamykam. Pozdrowienia