Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Internet radiowy i router tp-link WR743ND

remek116 27 Dec 2012 18:49 1665 2
    remek116
    Level 1  
    Witam wszystkich!

Potrzebuję pomocy ludzi dobrej woli, którzy są obeznani w sprawach internetu, routerów itp. Niestety moja wiedza na ten temat jest nijaka dlatego tym bardziej proszę o pomoc.

Problem: Mam internet radiowy (antena na balkonie jest podłączona do pc kablem antenowym). Kupiłem dziś router Tp-Link WR743ND ponieważ chciałem ten internet mieć na dwóch kompach laptop + pc. Połączenie miało być przez zwykły kabel sieciowy i do laptopa i do peceta, pomimo wielu prób niestety nic mi nie wychodzi. Kiedy kabel anteny jest bezpośrednio połączony z pc tak jak w tym momencie to internet jest. Jednak gdy tylko odkręcę kabel i przełożę go do routera to wtedy zaczynają się schody, nie mam pojęcia jak konfigurować router, nie wiem co znaczą wszelkie skróty typu "AP client Router"; "WAN"; "PPPoE" itd. Dlatego zwracam się do was z prośbą o pomoc w tej sprawie. Chociaż robię wszystko tak jak jest podane w instrukcji to internetu ani na pc ani w laptopie nie ma.
    Jeszcze raz proszę o pomoc.

Pozdrawiam
    remek116
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    bogiebog
    Level 43  
    Podłacz bez routera, start/uruchom: CMD.exe, wpisz
    ping 8.8.8.8
    ipconfig /all
    pokaż wydruk

WR743
    - reset do ustawień fabrycznych
    - sekcja MAC Clone - wpisz MAC adres karty WIFI z komputera
    - sekcja WAN - nie wiemy jakie masz parametry połączenia z dostawcą
    - operation mode = AP Client Router
    - sekcja "survey" ... zaznacz sieć dostawcy... klik [connect]
    - wireless, ustaw zabezpieczenia WIFI jak podał ci dostawca

sprawdź neta, jak nie działa to pokaż Status routera i każdą stronę gdzie coś ustawiałeś w routerze.
    Boys502
    Level 9  
    W ustawieniach sieciowych (tam gdzie wpisujesz adres IP) zaznacz opcje "pobierz adres IP automatycznie" jeśli to nie pomoże skontaktuj sie z dostawcą internetu on ci skonfiguruje go zdalnie. Ja posiadam podobny router (tp-link WR740N). Administrator ustawił mi go u siebie w domu. A próbowałeś go ustawić sam ?