Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zelmer żelazko 28z011 - Stycznik me-13 massuse

27 Gru 2012 19:07 2784 1
  • Poziom 11  
    Witam Forumowiczów!
    Ostatnio dotknął mnie problem niedziałającego żelazka marki Zelmer, model 28z011. Pewnie dotyczy to także podobnych modeli z tej serii....
    Po sprawdzeniu okazało się, że winny jest przekaźnik, który najzwyczajniej "skończył się". Cewka nie "podtrzymuje" i tylko klik, załączy na moment grzanie i rozpina.
    Nieważne jak ustawię termostat. Jest w układzie elektronicznym tzw. "strażaka" Po lekturze postów na temat rzeczonego żelazka i stycznika chciałem zakupić taki stycznik.
    Okazuje się, że bardzo prawdopodobne, iż jest on "błędem fabrycznym" i podczas normalnej eksploatacji należy go co jakiś czas wymieniać.
    Ja potrzebuję najlepiej 3 sztuki. Tyle powinno wystarczyć przy zakładanym czasie eksploatacji.
    Znalazłem zamienniki tego stycznika.
    1) firma zettler electronics, model: AZ766
    2) firma song chuan, model: 834
    Napisałem e-maila do firmy zettler electronics poland. Otrzymałem odpowiedź, że najmniejsza ilość to 1000 sztuk. Ja tylu nie potrzebuję. Pewnie są firmy naprawiające tego typu sprzęt, które zamiast odsyłać do producenta, gdzie wymienia się całą płytkę, co nie jest tanie, zrobiłyby naprawę posiadając na stanie jeden ze stale uszkadzających się elementów.
    Pytanie, czy ten problem jest rozwiązany. Nie chciałbym omijać zabezpieczeń w dobrze działającym sprzęcie i poszukuję stycznika lub czegoś co mi go zastąpi. A miejsca tam mało.
    Wymiana i żelazko hula jak należy. :)
    Głównym problemem są jego wymiary. Tutaj link, gdzie jest specyfikacja producenta: http://www.massuse-relay.com/details/ME-13.pdf
    A tutaj link do strony z zamiennikami oryginału: http://www.massuse-relay.com/index.php?cat=cross
    Pozdrawiam i czekam na jakieś rozsądne rozwiązanie...... :) :)
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Spec od sprzętu Unitra
    logos11 napisał:
    Po sprawdzeniu okazało się, że winny jest przekaźnik, który najzwyczajniej "skończył się". Cewka nie "podtrzymuje" i tylko klik, załączy na moment grzanie i rozpina.
    Dla potomnych napiszę (bo mam w tej chwili podobne żelazko do zrobienia), że nie jest to wina przekaźnika tylko marnej jakości kondensator (470nF/400V) w zasilaczu bez transformatorowym, który zaniżył pojemność co powoduje niższą wydajność prądową owego zasilacza...