Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

RENAULT TWINGO 1.2 60KM '98 - wywala bezpiecznik pompy

27 Gru 2012 19:38 3492 7
  • Poziom 2  
    Witam,mam problem z twingusiem 1.2 60km 1998rok po lifcie
    Opiszę go od początku.
    Jechałem sobie ulicą na rezerwie i auto samo zgasło,pomyślałem może brak paliwa,poszedłem na stacje wlałem paliwo odpalam i dupa,rozrusznik kręci ale auto nie zapala.Auto wstawiłem do garażu.Stwierdziłem że po przekręceniu kluczyka nie słychać pompy paliwa,pompę podłączyłem na krótko pod aku - działa.Pod maską jest skrzynka i widze 1 bezpiecznik wywalony 30A chyba wstawiłem nowy - I AUTO DZIAŁA.
    Na następny dzień odpalam auto jade 800metrów auto gaśnie,zaglądam pod maske bezpiecznik wywalony,wstawiam nowy i znowu po 500metrach auto staje bo bezpiecznik padł.
    Dziś idę do garażu sprawdzić co jest odłączyłem kostke na pompie paliwa wstawiłem nowy bezpiecznik i po przekręceniu stacyjki od razu wywala bezpiecznik.
    Jestem pewien że to nie wina pompy bo jest odłączona.
    Prosze o jakies podpowiedzi.
    Pozdrawiam
  • Moderator Samochody
    Podłącz żarówkę zamiast bezpiecznika, i wtedy możesz w miarę bezpiecznie szukać zwarcia. Zacznij od grzałki sondy.
  • Poziom 2  
    a jak podłączyć tą żarówkę?
  • Poziom 25  
    Zamiast bezpiecznika Ci kolega napisał, to jak można inaczej - NIE DA SIĘ.
  • Poziom 2  
    sorry ale jestem ciemny, żarówka by się świeciła musi być podłączony + i - a bezpiecznik jest na przewodzie + więc ....
  • Poziom 42  
    optykgd napisał:
    więc ....

Wtedy nie miałbyś zwarcia...
    Na tym bezpieczniku nie tylko pompa...
  • Poziom 2  
    nie wiem czy dobrze myślę ale mam tą żarówkę podłączyć w taki sposób jak narysowałem??????? RENAULT TWINGO 1.2 60KM '98 - wywala bezpiecznik pompy
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Tylko bez bezpiecznika, żarówa spełni jego funkcję, żarówka minimum 21W a najlepiej 55W, w chwili zwarcia będzie świecić jasnym światłem.