Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Programator pamięć do lampek choinkowych.

esp74 27 Gru 2012 19:47 4104 7
  • #1 27 Gru 2012 19:47
    esp74
    Poziom 9  

Witam mam spory problem z oświetleniem zewnętrznej choinki, mam trzy komplety osobno zasilane, każde z programatorem (5 funkcji) i przy wyłączaniu wszystkie trzy komplety później inaczej świecą, programator nie zapamiętuje ostatniego ustawienia np. wszystkie komplety na choince pulsują, po następnym włączeniu jedne świecą na stałe, drugie falują a trzecie migają, co dziennie jest inaczej i trzeba ręcznie ustawiać.
    Jest jakieś proste wyjście żeby to zgrało się ładnie.

0 7
  • #2 27 Gru 2012 20:50
    yogi009
    Poziom 42  

Pewnie jest, jeśli się na przykład wie, jaki to model oświetlenia, jakiego programatora używa i takie tam dyrdymały...

0
  • #3 27 Gru 2012 21:17
    esp74
    Poziom 9  

Niestety jest problem z jakimiś wskazówkami, na opakowaniach brak informacji jest tylko na soplach led na pudełku instrukcja obsługi i informacja dotycząca postępowania z zużytym sprzętem elektrycznym, 230-250V 13W, MDL NR EP – 1823, i koniec ze strony można się dowiedzieć tylko, że programator ma 8 funkcji http://allegro.pl/sople-kurtyna-gruby-kabel-300-led-9-m-zewnetrzne-i2847723703.html..
    Lampki to pudełka zastępcze jest programator 8 funkcji, 300led i 21 metrów długości, mam dwa takie komplety : http://allegro.pl/lampki-choinkowe-300led-gruby-kabel-zewnetrzne-21m-i2830955339.html plus oczywiście te sople.
    Napisałem dzisiaj do sprzedawcy o jakieś wskazówki na razie brak odpowiedzi, a jeżeli chodzi o programatory to, jeżeli będzie konieczność, (choć obawiam się, że na nich nic nie będzie opisane) to będę się próbował dostać do nich tylko za dnia, bo za radą wyczytaną z forum dobrze je zabezpieczyłem i „ schowałem „ na choince.
    Tanie, made In China wiec obawiam się ze ciężko coś z tym fantem zrobić.

0
  • #4 08 Sty 2013 18:31
    mateuszek92k
    Poziom 9  

witam podpinam sie do tematu i chodzi mi o to ze ja na zewnątrz mam 9 par każda para ma swój programator,chodzi mi o to jak to zrobić aby wszystkie pary chodziły w tej samej pozycji bo już mi się znudziło codziennie chodzić i przełączać ma ktoś jakiś pomysł

0
  • #5 08 Sty 2013 19:02
    oj
    Poziom 42  

1. Sterować wszystkie pary z jednego sterownika - zastosować układ z punktu 2
    2. Dobudować do każdego sterownika układ, który wytworzy X impulsów po włączeniu sterownika do sieci 230V, gdzie ilość impulsów to wybrany program migania.

Najmniejsze , najtańsze, najoszczędniejsze, to użycie mikrokontrolera z serii ATtiny4 lub PIC10Fxxx

0
  • #6 08 Sty 2013 19:22
    mateuszek92k
    Poziom 9  

kolego myślałem nad zrobieniem tak aby wszystkie pary przerobic w światło ciągłe chodzi o ominięcie programatorów i wtedy kupic jaki sterownik jeden i wszystkie pary podpiac do niego no wlasnie tylko czy da sie tak zrobic i jaki ten sterownik

Dodano po 1 [minuty]:

dodaje że jestem ciemny w tych sprawach

0
  • #7 17 Sty 2013 10:55
    mateuszek92k
    Poziom 9  

kolego OJ a z tym pierwszym co miałeś na myśli jak to zrobić

0
  • #8 17 Sty 2013 16:51
    oj
    Poziom 42  

Można podłączyć pod jeden tylko z 2, 3 sznury więcej, tyle ile wynosi maksymalne obciążenie (od 0,8A) dla jednego kanału. Ale z uwagi na kiepskie wykonanie tych sterowników (cienkie przewody, cienkie ścieżki) nie zalecam tego.

Ten układ to generator, który po włączeniu napięcia sieciowego, wytwarza impulsy zwierające przycisk zmieniający programy - symuluje naciśnięcia. Po wytworzeniu zatrzymuje się i nic więcej nie robi. Cały proces rozpocznie się od nowa po ponownym odłączeniu i dołączeniu napięcia sieciowego.

Niezależnie programy dalej można zmieniać

Wspomnienie o mikrotrolerze jest dlatego, że maja są małe (6 nóżek)

0
  Szukaj w 5mln produktów