Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Avila GPS - wyłącza się lub resetuje

27 Gru 2012 19:47 1986 7
  • Poziom 38  
    Witam, mam problem z moją Avilą, mianowicie resetuje się w randomowych momentach, lub wyłącza się i mam problemy z jej załączeniem. Dzisiaj na przykład zrobiła mi taki numer, że nie mogłem jej załączyć. W końcu po kilku próbowach dało radę, ale zaraz po wprowadzeniu pinu telefon wyłączał się i po kilku sekundach znowu pokazywał się spalsh sieci Era, animacja odczytu SIM i znowu monit o pin. W końcu dałem radę go załączyć, telefon zapikał, że bateria jest rozładowana i się wyłączył, więc podłączyłem go pod ładowarkę i po naładowaniu na fula to samo. Kiedy znowu dałem telefon pod ładowarkę i poczekałem, aż telefon poinformuje o 100% naładowaniu baterii, odłączyłem ładowarkę i telefon zaskoczył bez żadnego problemu. Taką sytuację mam już nie pierwszy raz, więc chciałbym dowiedzieć się o co chodzi, czy jest to wina elektroniki, softu, czy może bardziej wyeksploatowanej baterii? Dodatkowo zdarza się, że pomimo iż bateria jest naładowana telefon wyłącza się, więc przytrzymuję przycisk odrzucenia połączenia i guzik - telefon nie reaguje i zaskakuje dopiero za 5 lub 7 podejściem, a jak podłączę go pod ładowarkę rusza bez niczego...
  • Poziom 16  
    Czesc,sprobuj podmienic baterie,bo ona moze byc problemem,a jesli to nie pomoze postaw nowego niebrandowanego softa-powinno byc ok.
  • Poziom 38  
    Jeżeli chodzi o softa dam radę wgrać przez załączony kabelek, czy trzeba przez BOX?
  • Poziom 38  
    No to spoko, skoro nie trzeba boxa, to jutro przejadę się do sklepu po baterię, wgram najnowszy soft i zdam relacje.
  • Pomocny post
    Poziom 16  
    Skoro na nowej baterii wszystko bedzie ok,to nie musisz wgrywac softa.
  • Poziom 38  
    Obejrzałem dokładnie baterię, i okazało się, iż bodaj dodatni biegun baterii na obrzeżach miał taki a'la turkusowy nalot. Wyczyściłem go stosownym preparatem i wychodzi na to, że się uspokoiło, ponieważ jeszcze przypomniało mi się, że telefon wyłączał się lub resetował pod wpływem byle wstrząsu - nawet wystarcztło lekko stuknąć go dłonią od boku i teraz jak go puknąłem nic się nie dzieje. Co prawda byłem przekonany, że to bateria lub soft, jednak mimo wszystko siedziała we mnie obawa, że niestety płyta główna jest pęknięta i jest już po części złomem, bo mój kolega miał to samo z SE W200i, oddał do serwisu i gościu stwierdził, że jest pęknięta płyta główna i dlatego tak się dzieje... Na prawdę dzięki za pomoc - dzięki Tobie uniknąłem niepotrzebnego wydatku kasy na serwis.
  • Poziom 16  
    Ciesze sie razem z Toba. ;) Mozesz zamknac temat:)