Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Mini wiertarka/szlifierka?

done 08 Feb 2005 13:15 20235 34
Altium Designer Computer Controls
    done
    Level 21  
    Witam, może ktoś używa takiego sprzetu http://allegro.pl/show_item.php?item=40790476 Czy nadaje się on do wiercenia otworów w 0,8mm i wiekszych w płytkach drukowanych. Czekam na opinie. Proszę o ewentualne linki odnośnie "ciekawszego" sprzętu. Pozdrawiam.
  • Altium Designer Computer Controls
    BolzZ
    Level 26  
    witam.
    ja kupilem cos co wyglada bardzo podobnie i ma podobny opis, w avt za 30pln.
    wiertareczka w porzadku, wiercic wieksze otwory mozna(jest kilka koncowek zacisku) o ile masz wieksze wierlo.ja wiercilem bez problemu 2mm otwory.
    pozdrawiam.
    silvvester
    Level 25  
    jak jest tylko to co na zdjęciu to bedziesz musiał kupiś jakąś "nasadke"
    żeby tam wsadzić wiertło 0,8mm chyba że już jest w co wątpię .
    warto przed zakupem zapytać :)
    chyba że masz "strabilną" ręke i zaryzykujesz wiertło widiowe
    może będzie pasować do tego mocowania .
    Dj Gacek
    Level 15  
    Hmm... Nie chcę nikogo oszukiwać, ale chyba wiecie, że na Allegro nie zawsze jest taniej!! Jeśli ktoś mieszka blisko Carrefoura (czy jak to tam się pisze), to ta wiertarka jest za 24.99zł! Powodzenia i miłego wiercenia!
  • Altium Designer Computer Controls
    elektronik8
    Level 19  
    Powiem ci tyle, że mam i do płytek, to idzie jak burza, tylko te diaksy trochę słabe szybko się ścierają. :)
    kleki
    Level 28  
    Fajne. We Wrocławiu w w sapermarkecie kosztuje ok. 30zł. Wiertła niespecjalne (zużywają się). Ja skolowałem wiertła i frezy dentystyczne (sic!) - w sam raz wchodzą w uchwyt. Rżnę i wiercę wszystko, co się da. Tylko troszkę za mały moment do niektórych spraw.
    pozdro
    BolzZ
    Level 26  
    a swoja droga to fajna sprawa ze te wiertareczki tak stanialy.jakies trzy lata temu to ponizej 80pln nie dalo sie kupic.
    a teraz calkiem niesle wiertarki po 30pln.
    a nowe wiertlo to koszt ok. 60gr.
    nebo
    Level 16  
    witam...

kupiłem ową szliferkę u tego "pana" co to sprzedaje ...

sprzet jest fajny, dobrze zapakowany na gwarancji ale ma jeden wielki minus nie ma wrzecionka do małych wiertełek.....

a zeby wyeliminować to nie dopatrzenie trzeba zakupić a avt zestaw akcesoriów ado wiertarki za 13 zł i drugie tyle zapłacić za przesyłke...

troche sięnie opłaca...

p.s. jak by ktoś biał do sprzedania takie wrzecionko o małej śrenicy prosiłbym tanio wystaić na allegro... ewentyalnue jak nikt nie będzie miał samego wrzecionka to może taki zestaw akcesoriów tylko z tańszą przesyłką będę wdzięczny....
    serwis
    Level 37  
    Za 30,-pln to tylko wielkie gówno mozna kupić :lol: a nie wiertarkę do obwodów.
    Lepiej zainwestuj kilka złotych wiecej i na kilka lat masz spokój.

http://www.narzedzia.com.pl/dane_szczegolowe.asp?link=&ID=6415&producent=Proxxon&grupa=Elektronarzędzia%20&nazwa=Wiertarko-%20frezarka

Ja osobiście używam trochę inny model( większa moc-100W) od prawie 10 lat i nie ma najmniejszego problemu-konserwacja łożysk raz w roku i wymiana szczotek raz na 5 lat przy bardzo częstym użytkowaniu.
    Tulejki zaciskowe, futerko i inne oprzyrządowanie jest standardowe i mozna zakupić bez żadnego problemu.
    Dj Gacek
    Level 15  
    Hmm, serwis, ta wiertarka, co ty podałeś jest z pewnością o niebo lepsza, ale kosztuje 133zł! Więc ja wolę dać 25 zł i zajechać ją, a później kolejną! Bo wyjdzie mnie taniej, a może trafię na jakiś lepszy egzemplarz! Pozdrawiam...
    djpeterek
    Level 23  
    zależy do czego to ma być używane jeśli do płytek i żadko kiedy jakiegoś czyszczenia to styknie ale lepiej w realu kupić niż allegro bo nie zawsze człowiek pewny jest tego co dostanie
    nebo
    Level 16  
    poszukuje takiego małego wrzecionka do takich wietarko-szliferek... tzn takie które złapie małe wiertło... 0.7 - 1.0 ...

bardzo chętnie odkupie....
    baobab
    Level 12  
    takie wrzecionka można kupić w Castoramie do wiertarek typu Proxxona
    O ile pamiętam cena była do 30PLN dla wierteł od 0 do 4mm.
    djpeterek
    Level 23  
    ja dostałem od taty swojego taką małą wiertarkę na 12V z regulowanym zasilaczem jest to sprzęt stary polskiej produkcji pisze na niej PIKO MECHANIK liczy sobie już prawie 14lat ale powiem wam stare ale jare może slużyć jako szlifierka a wejście ma na wertła od 0-3mm ja już nią dużo wywierciłem i nei narzekam wole to niż to badziewie za 25zł z reala
    milosz47
    Level 14  
    Używam takiej wiertarki a z małymi wiertłami radzę sobie w ten sposób,że owijam je cienką przezroczystą klejącą folią do średnicy najmnieszego wrzeciona. Wciskam z lekkim oporem i dokręcam nakrętkę wrzeciona.
    nebo
    Level 16  
    Domino wrote:
    Witam!!!
    Masz tu link do wrzecionek po 4 zyle
    http://www.allegro.pl/show_item.php?item=44228860

I milego wiercenia.

wielkie dzieki za adres.... szukałem jakiś czas tem ale nie znalazłem .... jeszcze raz dzięki.....

i dla sprostowania 4.20 + 6zł przesyłki....

małe sprostowanie 4.20 za jedną głowiczkę a jest ich 6...
    User removed account
    User removed account  
    baldur0
    Level 12  
    Od jakiegoś czasu jestem posiadaczem tej wiertareczki i jestem z niej zadowolony. Cieńkimi wiertlami 0,8cm da rede wircić tylko trzeba obkleić je taśmą. A zmontowanie spowalniacza obrotów to koszt koło 13 zeta.
    nebo
    Level 16  
    baldur0 wrote:
    Od jakiegoś czasu jestem posiadaczem tej wiertareczki i jestem z niej zadowolony. Cieńkimi wiertlami 0,8cm da rede wircić tylko trzeba obkleić je taśmą. A zmontowanie spowalniacza obrotów to koszt koło 13 zeta.

ale po co komplikować sobie życie z oklejaniem .... próbowałem i uwierzcie nie warto się męczyć lepiej zapłacić te 5 zł za głowiczke i mieć święty spokuj. ..

ps. w elektronice dla wszystkich był opis takiego elektronicznego regulatora obrotów i nie wiem czy by taniej nie było samemu złożyć....
    remzo
    Level 1  
    Jesli komus spieszno i nie chce wydawac 6pln na przesylke, to w kazdym wiekszym sklepie z narzedziami maja akcesoria do Dremela... Te koncowki tez pasuja do takiego wrzecionka... Kosztuja co prawda kolo 10pln, ale mozna je kupic prawie wszedzie i w dodatku osobiscie
    ozman
    Level 21  
    Ja z zamieżchłych czasach przed wynalezieniem elektryczności wierciłem zwykłą DUŻĄ wiertarką :-D. To był masochizm trzymać 2 kilowe bydlę nad małym obwodem i wiertełkiem 1mm. Co mnie pocieszało to fakt że to dobrze mięśnie wyrabia.

Z cienkimi wiertłami radziłęm sobie tak że woijałem je cienkim drucikiem i idealnie wchodziły w głowiczkę i niebyło nigdy takich problemów jak są z oklejaniem
    eedy
    Level 15  
    ja na cienkie wiertła zakładam cienki wężyk termokurczliwy ale sposób ten nadaje sie tylko do uchwytów około 2 mm
    Loker
    Level 39  
    Tak na marginesie... W ktoryms Elektorze byl schemacik zasilacza do kolejki PIKO, utrzymujacego stala predkosc pociagu, niezaleznie od obciazenia (zasilanie impulsowe + pomiar SEM silniczka pomiedzy impulsami). Chyba sobie kiedys zmontuje cos takiego do wiertarki ;) Ciekawe, jak sie bedzie wiercic :)
    Błażej
    VIP Meritorious for electroda.pl
    djpeterek Aż dziw, że jeszcze cię nikt nie porawił. Firma PIKO pochodziła z bratniego socjalistycznego kraju, czyli z DDRowa. To ci sami, co produkowali dostępne u nas kolejki elektryczne. W DDrze można było dostać jeszcze całe multum innego sprzętu ich produkcji. Narzędzia dla majsterkowiczów, modelarzy, aparatury RC.
    Wracając do tematu. Na rynku istnieją także tańsze odpowiedniki/podróbki dremela i proxxona. Kosztują połowę albi i mniej tego co firmówki. Wystarczy odwiedzic giełdy, a nawet supermarkety budowlane. Na pewno jest to lepsze od takiej wiertareczki i osprzętu ma więcej.
    A zsatanawiał sie kiedyś ktoś nad użyciem wałka giętkiego i osobnego silnika do takich prac. Wałek to koszt ok 100 zł. ale w zamierzchłych czasach w Młodym Techniku było podane jak zrobić taki wałek z linki prędkościomierza od syreny. Podejrzeam, że dałoby sie i dziś coś takiego wypłodzić z jakiegoś napędu predkościomierza od żuka, czy jakiejś ciężarówki.
    nebo
    Level 16  
    Loker wrote:
    Tak na marginesie... W ktoryms Elektorze byl schemacik zasilacza do kolejki PIKO, utrzymujacego stala predkosc pociagu, niezaleznie od obciazenia (zasilanie impulsowe + pomiar SEM silniczka pomiedzy impulsami). Chyba sobie kiedys zmontuje cos takiego do wiertarki ;) Ciekawe, jak się bedzie wiercic :)

a tak wogóle to jaki związek ma schemacik zasilacza do kolejki PIKO z mini wiertarka ????

i tak przy okazi ktoś może wie gdzie jeszcze poza allegro można kupić omawiane wcześniej głowiczki ????
    Loker
    Level 39  
    Zwiazek ma taki, ze w obu urzadzeniach zastosowany jest silniczek tego samego typu :) W tanich wiertareczkach jak mocniej przycisniesz przy wierceniu, siadaja obroty. Zasilacz o ktorym wspomnialem w takim przypadku daje wieksze napiecie na silnik (wiertarke) i obroty sa utrzymane.
    elektronik16
    Level 11  
    ja mam dokładnie taką samą wiertareczke i ogolnie jestem zadowolony dokupilem tylko wiertło 0,8mm i ta koncowke o tym samym wymiarze poprostu wchodzi w płyke jak w masło , tylko jak juz powyzej wspominano jak mocniej przycisniesz to padaja obroty :D
    MuNiO
    Level 26  
    ja znalazlem rewelacyjny produkt

W Makro sa zestawy wiertarko szlifierka cos ala Dremel

Firma BUDGET BMT 4004 (niemcy) kosztuje 85zl
    zestaw sklada sie z :

- wiertarko szlifierka na 230v lozyska kulkowe !!!
    - stojak + przykrecenie do stolu
    - walek gietki
    - zestaw 40 elementow (frezy,sciernice itp)
    - tuleja zaciskowa 2,4 + 3,2mm
    - elegancka walizeczka aluminiowa

parametry
    moc znamionowa 135W
    predkosc 15000 - 35000 plynnie regulowana
    wibracje 0,6m/s2
    wady :

glosna praca ok 90dB (max obroty)
    mocne nagrzewanie

POLECAM