Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zaciskarka/praska do końcówek kablowych/konektorów. Jaką wybrać? Do 100zł.

27 Gru 2012 20:39 12042 10
  • Poziom 15  
    Witam.

Szukam odpowiedzi na ten temat od jakiegoś czasu, jednak bezskutecznie. Dlatego zwracam się z prośbą o pomoc do Was.

Potrzebuję uniwersalnej zaciskarki/praski do końcówek kablowych/konektorów (oczkowych, widełkowych i tulejkowych).
    Uniwersalnej, czyli takiej abym mógł zaciskać końcówki o różnych rozmiarach.
    Głównie chcę zaciskać konektory izolowane, choć nie pogardziłbym możliwością zaciskania izolowanych i nieizolowanych.

Sprzętu będę używał m. in. przy połączeniach silników trójfazowych (konektory oczkowe), przy wykonywaniu połączeń, mostków w rozdzielnicy (konektory tulejkowe), styczniki, wyłączniki, oraz wszędzie tam, gdzie potrzebne jest dobry styk. (Zakończenie przewodu - linki).

Z doświadczenia wiem, że te najtańsze zaciskarki słabo się sprawdzają (nie są trwałe) i różnie to z tym zaciskaniem bywa.

Nie mam fortuny, ale myślę, że za 100zł znajdę coś przyzwoitego.
    Czekam na propozycje.

Pozdrawiam.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Więc szukaj zaciskarki z wymiennymi szczękami. Na przykład coś takiego:
    http://elecena.pl/product/3530618/um123-05-za...nektorow-z-wymiennymi-szczekami-piec-wymienny
    Ale mocno wątpię, byś znalazł zestaw za 100 zł. W innym przypadku czeka cię wydatek na kilka zaciskarek po około 100 zł szt.
    A jeśli znajdziesz zestaw z wymiennymi szczękami za stówkę, to daj znać, też chętnie kupię.
  • Poziom 24  
    Cześć
    Niech kolega popatrzy na ofertę energotytanu. Naprawdę dobre narzędzia za rozsądne pieniądze. za 100zł nie wiem czy ci uda sie kupić taki "kombajn". Warto by podać jakie przekroje przewodów Cie interesuja

Ja mam od nich m.in. zaciskarkę Z-001 (tu masz katolog http://www.energotytan.pl/templates/katalogi/kat_pl/ZACISKARKI_2012.pdf) nie pamiętam ile kosztowała. Jeśli chodzi o zaciskanie konetorów nieizolowanych to bardzo mi odpowiada, z izolowanymi i tulejkami tez jest wporządku (co prawda do nich mam osobne narzędzia tez z tej firmy,tulejki do 6mm wole zaciskać taka zaciskarką z "ładowaniem bocznym" robi sie ładny kwadrat a nie trapez jak w przypadku Z-001 ).

Wydaje mi się ze taniej niż w energotytanei nie kupisz dobrego narzędzia. Po tym co piszesz widać ze zajmujesz sie tym profesjonalnie wiec może lepiej trochę zapłacić.
    Ja na chwile obecna gdybym miał kupować to pewnie kupił bym Z-001 sobie i dodatkowo do tulejek Z8 6-4A (ta kosztuje około 120zł na allegro w walizce i z jakimiś tulejkami ale sama będzie na pewno tańsza myślę ze około 80zł).

PS
    W energotytanie patrz na produkty firmowane ich nazwą. Są one wg mnie bardzo podobne (identyczne?? nawet wagi się zgadzają) jak knipex. Firma ta prowadzi tez narzędzie innych firm np KLAUKE ale to już zupełnie inna półka cenowa.
  • Poziom 15  
    Z takiego typu jak Ty podałeś wyżej to jest też na przykład: Yato YT-2245. Właśnie oglądałem w sklepie.
    Tylko takiego zestawu za 100zł na próżno szukać... Trzeba będzie niestety dorzucić grosza.

Natomiast co proponujecie tylko do konektorów izolowanych o różnych rozmiarach?
  • Poziom 24  
    A jeśli chcesz tylko konektory izolowane (albo to jest priorytet) to wzioł bym Z-054YJ (sam mam też taką) albo może Z-2056GF bo ma też tulejki. Chyba będą najkorzystniejsze cenowo. Ale pewien nei jestem zadzon do energotytanu to Ci wszystko powiedzą.

To Yato faktycznie podobne do tego z energotytanu tylko inne matryce są. Z tego co pamietam ta walizeczka u nich kosztowała mnie mniej.
  • Poziom 15  
    paluszasty napisał:

Wydaje mi się ze taniej niż w energotytanei nie kupisz dobrego narzędzia. Po tym co piszesz widać ze zajmujesz sie tym profesjonalnie wiec może lepiej trochę zapłacić.

Obiło mi się kilka razy o uszy o narzędziach elektrotechnicznych Energotytanu, więc się z tym zapoznam.

Jeśli chodzi o cenę, to już teraz wiem, że za 100 zł wszystkiego nie kupię. Muszę dorzucić minimum dwa razy tyle i chyba będę musiał, bo jaki jest sens teraz kupić dziadostwo, aby za pół roku rzucić nim na półkę na rzecz lepszego sprzętu?

Na razie priorytetem są dla mnie konektory izolowane o przekrojach głównie 0,5-6, czasem też trafi się 10. Nieizolowanych używam sporadycznie.
  • Poziom 24  
    Do izolowanych tak jak pisałem Z-054YJ, polecam bo sam mam taką i kształt końcówki po zaciśnięciu odpowiada mi bardziej niż w przypadku Z-001 (tą dokupiłem później głownie dla konektorów nieizolowanych i tulejek większych niż 6mm). Myślę ze zmieścisz sie cenowo. W tej firmie maja tez konektory itd, warto może razem to kupić wtedy jedna przesyłka.

PS
    Nie jestem przedstawicielem, handlowcem, czy osobą w jakikolwiek sposób powiązany z wspomniana firmą jestem po prostu zadowolonym klientem który dzieli się swoimi spostrzeżeniami.
  • Poziom 12  
    Sam się rozglądam za praską złączy minifix (chyba tak się nazywają piny od zasilacza komputerowego) i konektorów. Znalazłem praskę NEWBRAND NB-CRIMP01H na tme. Jest to sama praska bez szczęk, szczęki są do nabycia osobno to można liczyć na plus bo czemu mam kupować gotowy zestaw skoro nie potrzebuje wszystkich rodzajów szczęk tylko 2 czy 3 a jak będę potrzebował inne to sobie dokupię. Tu jednak pojawia się pytanie o jakość tego sprzętu ma ktoś jakieś sprawdzone informacje że to jest zły lub porządny sprzęt?
  • Poziom 12  
    Czemu nie? Kupiłem praskę od haupe
    Fakt cena wyższa jednak niezawodna (kupiłem jako używkę).
    Z prasek mogę polecić ci erko, haupe, knipexa kupione na znanym portalu jako używane i działają niezawodnie.
  • Poziom 11  
    Z tańszych polecam Jonnysway - dobra jakośc i cena. Mam ich zaciskarkę do konektorów izolowanych oczkowych. sprawuje się bardzo dobrze. Na plus dla Jonne'go jest to, że mamy części zamienne, można więc naprawić a nie kupuwać nową.

Do tulejek mam dwie, Yato, całkiem niezła, oraz Wurth'a - to jest drogi ale rewelacyjny sprzęt

Wurth, z racji, że moja siostra pracuje w Wurth Polska :) mam troszkę lepsze ceny :) - z tego co mi się obiło o uszy to Knipex robi część zaciskarek dla Wurth'a. Tak czy inaczej jakość rewelacyjna, ceny niestety wysokie.

Do konektorów "samochodowych" czy "komputerowych" mam zaciskarkę Haupa - tez daje radę, zaciskam ich znacznie mniej więc nie jest obciażana. Nie jestem pewien jak sie zachowa przy intensywnej eksploatacji.

Do "koncentryków" używam czegoś co sie nazywa HT-336C nie wiem jakiej firmy, kupiłem ją lokalnym sklepie elektronicznym - mam ją parę lat i o dziwo daje radę :)
    Do łączy kompresyjnych kupiłem też jakąś nie markową, ale jest porządnie wykonana i od paru lat mi służy - zwłaszcza, że od dwóch lat w zasadzie używam tylko łączek kompresyjnych zamiast tradycyjnych.