Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

pionieer - Podlaczenie amplitunera do TV brak obrazu

lucnow 27 Gru 2012 20:59 2916 10
  • #1 27 Gru 2012 20:59
    lucnow
    Poziom 6  

Witam
    Ostatnio kupilem nowy amplituner Pioneer vsx 520-k.
    Mam problem z podlaczeniem go do TV i odtwarzacza Blue Ray [ Philips BDP3250 }.
    Konkretnie nie potrafie mimo wszelkich polaczen uzyskac obrazu na TV (mam stary odbiornik Grundig {Xentia } 29 cali z 3 wejsciami scart).
    Amplituner podlaczałem po HDMI i zwyklymi kabelkami z Blue Rayem i z " monitor out" amplitunera podlaczam do TV. i za cholere nie moge uzyskac obrazu [ dzwiek jest]. Wiem ze raczej nie uzyskam odpowiedzi, sciagnalem juz pare instrukcji , ale zeby uspokoic sumienie zanim wypiepsze stary dobry telewizor - pytam :(
    dzieki za kazda odpowiedz

0 10
  • #2 27 Gru 2012 21:09
    intenso
    Poziom 38  

A czy wyjście obrazu w amplitunerze podłączasz pod VIDEO Out?

0
  • #3 27 Gru 2012 21:30
    kazikszach
    Poziom 33  

Spróbuj bezpośrednio połączyć wyjście composite odtwarzacza do któregoś euro w tv.

0
  • #4 28 Gru 2012 23:37
    lucnow
    Poziom 6  

Witam
    Dziękuje za odpowiedzi.
    Podłączam oczywiście bezpośrednio wyjście Monitor Out do euro w tv.
    Jak podłączam odtwarzacz blueray bezposrednio do euro w telewizorze to mam obraz, ale jak z amplitunera tv out to juz nie wychodzi.
    Dzisiaj probowalem na innym tv [ też kineskopowy :( ] i to samo, obawiam sie , ze to nie wina odbiornikow TV tylko uszkodzonego wyjscia w amplitunerze.

0
  • #5 28 Gru 2012 23:54
    houruk
    Poziom 18  

podłącz odtwarzacz bezpośrednio do tv a do amplitunera tylko dźwięk kablem chinch. W instrukcji masz to napisane.

0
  • #6 29 Gru 2012 00:12
    lucnow
    Poziom 6  

Hmm dzięki houruk
    tak to oczywiscie działa, ale po co w takim razie wyjście DVD out albo monitor out ? w instrukcji pisze,że przez nie mam wyprowadzić sygnał do tv.
    Pozatym czasem podłącza sie kilka urządzeń z sygnalem tv out.

1
  • #7 29 Gru 2012 09:37
    intenso
    Poziom 38  

lucnow napisał:

ale po co w takim razie wyjście DVD out albo monitor out ? w instrukcji pisze,że przez nie mam wyprowadzić sygnał do tv.
    Pozatym czasem podłącza sie kilka urządzeń z sygnalem tv out.

Podejrzewam ze amplituner nie poda ci sygnału na wideo out (cinch) dostarczonego przez hdmi.Amplituner skaluje obraz z gorszej jakości do lepszej.
    Spróbuj podłączyć blu raya do amplitunera za pomocą video in (cincz) i wtedy podać do tv za pomocą video out(cincz)

0
  • #8 29 Gru 2012 16:54
    lucnow
    Poziom 6  

Podłączyłem juz najprosciej, tylko video z wyjscia composite Bluraya do wejscia DVD amplitunera i z amplitunera monitor out [potem tez z dvd out ] do wejscia tv cinchem i nic. Potem podlaczylem tylko wyjscie monitor out do telewizora z amplitunera bez podlaczania jakiegokolwiek innego sygnalu. Przecierz powinno sie wyswietlic OSD amoplitunera ? Moze sie myle. Prosze o odpowiedz. :(

0
  • #9 29 Gru 2012 18:00
    kazikszach
    Poziom 33  

Pilotem od telewizora należy wybrać to wejście, do którego masz podłączony amplituner.

0
  • #10 29 Gru 2012 18:14
    intenso
    Poziom 38  

kazikszach napisał:
    Pilotem od telewizora należy wybrać to wejście, do którego masz podłączony amplituner.

Nie no,chyba o tym to wie,to jest logiczne :D

0
  • #11 29 Gru 2012 23:17
    lucnow
    Poziom 6  

Heh czuje sie jak niepraktykujacy stomatolog :)
    Gdyby to bylo takie proste to nie pytalbym, nie pracuje w końcu w lateksowych rękawicach.
    Poprostu wszelkimi kombinacjami chce uzyskac sygnał na wyjsciu MONITOR OUT amplitunera.Wszystko robie z instrukcją.
    Podlaczam bluraya po composite out do wszystkich kombinacji in [ BD,DVD, DVC ...] amplitunera , pomijajac juz HDMI i nie mam zadnego sygnalu na wyjsciu z ampa.
    Nie wiem jak sobie z tym poradzic,a porady typu " kliknij wyłącznik a zapali się światło" sa złośliwe albo skierowane do poetów ...

Dodano po 12 [minuty]:

Kurcze ma ktos moze ampa Pioneer vsx 520-k.
    Moze podeslesz schema jak to podłączyć [ może nie można w tym ampie wyjsc z sygnalem OSD na TV ? }, bo czuje sie jak głupi Jaś, jak ktoś mi pisze bzdety typu podłącz żółty kabelek do żółtego wejscia :) lol. Ku..a coś mnie bierze jak takie coś czytam po kilkunastu latach nauczania.
    Chcę tylko wiedzieć czy mam udu....e TV Out, żeby zwrocić ampa.
    Jak ktos jest z Rudy Śl. jestem gotów zapacic za podłczenie [ tel. po kontakcie mailowym].
    Dzięki za konkretne odpowiedzi.

1