Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Renault Scenic Dti - Rano nie chce odpalić ...

27 Dec 2012 21:50 3324 12
  • Level 8  
    Witam i bardzo proszę o pomoc ..

Po dłyższym postoju moj Scenic 1,9 DTI 98km silnik FQ9 nie chce odpalic po podłączeniu do kompa wykrył 3 błędy które nie chcą sie usunąć szukałem już wszedzie ale nie moge znaleść od czego one są , bardzo prosze o pomoc bo auto jest nam bardzo potrzebne a jak narazie kwitnie u mechanika ... Gdy juz odpali miesza sie czarny dym z białym o zapachu ropy, świece sprawdzone,filtr wymieniony ??

DF015
    DF017
    DF001
  • Level 39  
    Sprawdź i ewentualnie wymień czujnik temp.
  • Level 8  
    czy jak odłącze czujnik temperatury to wtedy go sprawdze tzw czy jak wyjme wtyczke to powinien odpalic ??
  • Level 24  
    Najpierw to sprawdź czy świece grzeją, czy po przekręceniu kluczyka jest napięcie na świecach.
  • Level 8  
    Jest napięcie nie wiem czy rano akurat ale jak już go odpaliłem i pojechałem do mechanika to sprawdzał każda po kolei i były dobre oraz był prąd.. po odpięciu czujnika temperatury odpalił lepiej juz za drugim razem ale nie jestem pewien czy to jest on zamawiajac czujnik nie ma mozliwosc zwrotu .... macie jakies pomysły ??
  • Level 24  
    A naprawiacz co na to? Nie wie z której strony złapać się za to auto?? Po porannym odpaleniu potem pali normalnie?
  • Level 8  
    Tak rano krece krece i nic .. odpali zakopci ,zgasze go zaraz i odpalam od strzała po odpaleniu nie szarpie silnikiem ani nic takiego , paliwo dochodzi tylko jak by cos go blokowało ze nie chce odpalic bo skoro zakopci na czarno duzo iloscia to ropa dochodzi do komory spalania tylko czemu on nie chce rano zapalic tylko jak silnik ostygnie jest taki problem ...
  • Level 8  
    Wiec co mam do wymiany świece, przekaznik bo sprawdzałem to prad dochodzi... fakt świecy nie wykrecałem wiec nie wiem czy żarzy..
  • Level 24  
    Musisz ustalić pewne fakty--czy na pewno paliwo się nie cofa, czy na pewno grzeją świece. Musisz się na coś zdecydować, albo oddać auto do mechanika, albo samemu naprawiać, ale musisz posiadać to minimum wiedzy, bo nikt za ciebie nie odkręci świec do sprawdzenia. Tu może ci ktoś podpowiedzieć co robić.
  • Level 42  
    marek49ae wrote:
    A naprawiacz co na to?

A "naprawiacz" olewa takich klientów co nie chcą naprawiać tylko "wiedzieć"....do tego jest przecież forum...