Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

nissan primera P12 - świecące się światła mijania

28 Gru 2012 10:28 4473 4
  • Poziom 16  
    Witam kolegów, rano zauważyłem na parkingu że samochód stojący przodem do mojej primerki ma zapalone światła, jednak po godzinie nie odjechał a światła nadal świeciły więc wyszedłem sprawdzić czy to przypadkiem nie primera świeci. Zmyliło mnie to że tylne lampy ciemne, więc nie podejrzewałem mojego samochodu. Świecą się światła mijania i tylko mijania, tył ciemny, wskaźniki ciemne. Odłączyłem klemę jednak bez skutku, bezpieczniki w komorze silnika sprawne, Kiedy przełączę przełącznik świateł w pozycję ' pozycyjne", gaśnie prawe mijania zapala się pozycyjne, następne przekręcenie zapala prawe mijania czyli ok ale jak wrócę do pozycji wyłączone świecą oby dwa i lewe i prawe. Przy czym lewe ciągle zapalone bez względu na pozycję przełącznika, co może być przyczyną? Światła zasilane są przez przekaźnik czy bezpośrednio z przełącznika? Będę wdzięczny za podpowiedzi. Pozdrawiam Andrzej.
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 17  
    odłącz przełącznik i sprawdź.
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 16  
    Wygląda że ten nissan to nieźle porąbany sprzęt, po odpięciu wtyczek przełącznika świeci tylko prawa, a lewa gaśnie. Odłączenie akumulatora resetuje, po podłączeniu wtyczek znów zapala. Tak profilaktycznie poodkręcałem śruby od przewodów masowych, poczyściłem, nasmarowałem i wszystko było ok dopóki nie zapaliłem świateł. Resetuje się po odpięciu na chwilkę klemy. Postanowiłem wrócić do domu i odpiąć na chwilkę klemę, tak będzie sobie stał na parkingu dopóki nie dowiem się jak to jest zasilane i co może być przyczyną. Po powrocie czyli przejechaniu ok. 2km światła gasną i jest dobrze, nie wiadomo jak długo i co to za przyczyna. Jestem posiadaczem od nie dawna i na początek już problemy. Czekam na schemat o d jednego z forumowiczów elektrody i do tego czasu temat zawiśnie. Pozdrawiam
  • Poziom 30  
    Nie ma się co dziwić, nie ma już dobrych Nissanów, przecież P12 to laguna 2 w nieco innej obudowie i cenie.
    Przełącznik niestety do sprawdzenia, no i także modul bcm. -- moze gdzies jakies zwarcie? W google wpisz primera p12 sam naprawiam, /p12 service manual/ jest to dostepne i ma schematy.
  • Poziom 16  
    Witam , temat rozwiązany. Gdyby nie dalsze problemy trudno byłoby znaleźć usterkę. Przerobiłem światła mijania na dodatkowe przekaźniki wykorzystując do sterowania przewód z prawej lampy i było tydzień spokoju. Po tym czasie zniknął ABS, ESP i wycieraczki pracowały non stop, po dwóch dniach świeciły nie tyko światła mijania ale także drogowe. Przyczyną zwarcie w wiązce przewodów w pobliżu lewej przedniej lampy, cienkie przewody przetarły się i zwierały do czerwonego grubego przewodu który idzie na przekaźnik zasilający prawdopodobnie świece żarzenia na którym był stały plus 12V. W tym miejscu przewód wychodzi z wiązki niejako krzyżując się z przewodami idącymi do tyłu pojazdu. Wygląda jednak że ktoś już tam coś grzebał, kiedy wjechałem w mokry śnieg poprzez dziurę w nadkolu zapewne dostała się tam woda i zaczęły się większe problemy. Na trop naprowadził mnie sposób prowadzenia wiązki przewodów który znalazłem w obszernej dokumentacji. Powiązałem zasilanie tylnej wycieraczki z ABS, oraz światła i wyszło że musi być z lewej strony samochodu i we wspólnej części gdzie te konkretne przewody idą razem. Dokładne oględziny wiązki i miejsce z nie oryginalnym owinięciem wiązki zasugerowały mi że tutaj może tkwić przyczyna i nie pomyliłem się. Na obecną chwilę juz dłuższy czas autko śmiga (nie całkiem bo padło łożysko prawego przedniego koła), ale elektrycznie jest ok. Pozdrawiam, dziękuję za informacje, zamykam temat.