Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Altium Designer - edycja wielu "PADów" jednocześnie

Kubbaz 28 Dec 2012 10:55 2481 3
Altium Designer Computer Controls
    Kubbaz
    Level 26  
    Witam wszystkich Elektrodowiczów!

Jak w Altium Designerze Platform 26245 wykonać edycję wielu/wszystkich pól lutowniczych jednocześnie?

Przykład:
    Tworzę nowy plik biblioteki footprinta *.PcbLib.

Klikam w Tools -> Component Wizard -> Edge Connectors i tworzę np. 100 pól lutowniczych SMD. Fakt jest taki, że AD tworzy 100 pól lutowniczych zarówno w warstwie TOP jak i w warstwie BOTTOM. Ponieważ chcę mieć 100 pól lutowniczych tylko i wyłącznie po stronie TOP, to 100 pól lutowniczych po stronie BOTTOM muszę po prostu usunąć. I tu pojawia się problem, bo gdy zaznaczam wszystkie pola przy aktywnej warstwie BOTTOM, to wraz z polami z warstwy BOTTOM zaznaczają się także te z warstwy TOP i przy kliknięciu "Usuń" usuwa się całkowicie wszystko (TOP i BOTTOM). Pomaga jedynie pojedyncze klikanie na każde z pól lutowniczych i wybieranie czy chce się zaznaczyć pole z warstwy TOP czy z warstwy BOTTOM, ale to wymaga dużo klikania, które wg mnie jest niepotrzebne.

To samo dotyczy również innej edycji pól lutowniczych np. zmiany ich kształtu czy wymiarów planarnych lub warstwy.
  • Altium Designer Computer Controls
  • Altium Designer Computer Controls
    Mirko51
    Level 15  
    Nie wiem czemu zadajesz tak oczywiste pytania ;) Wszystkie odpowiedzi znajdziesz na Wiki Altium (OK, jeszcze o tym nie wiesz ;)) ).

http://wiki.altium.com/display/ADOH/Editing+Multiple+Objects
    http://wiki.altium.com/display/ADOH/PCB+Inspector+Panel

2 z tysiąca sposobów w Altium:

1. tak jak pisze kolega wyżej, wyświetl tylko warstwę Bottom Layer. Otwórz projekt PCB => Klawisz L => All layers off => zaznacz Bottom Layer => OK.
    Zaznacz myszą pady i Delete.

2. opcja Find. Prawy klawisz myszy na obiekcie (pad) => find similar objects => ustaw Object Kind = Pad / Same; Layer = BottomLayer / Same; pozostałe: Any. Filtr znajdzie wszystkie obiekty z takimi atrybutami (Pad + Bottom Layer).

Po zaznaczeniu obiektów trzaba użyć PCB Inspector do hurtowej zmiany atrybutów.
    kemot55
    Level 31  
    Lepiej niech kolega skorzysta ze szkoleń :-)