Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

brak pomysłu na połączenie ampli+TV+dekoder+Blu Ray.

chwileulotne85 28 Gru 2012 20:53 7281 41
    chwileulotne85
    Poziom 11  
    Tv cyfrowa z dekodera kablówki
    intenso
    Poziom 39  
    To będziesz miał z dekodera stereo i za pomocą wbudowanych dekoderów dźwięku w amplitunerze zrobisz to w 5.1.
    W czym znów problem?
    chwileulotne85
    Poziom 11  
    Niby wszystko ok, ale chodzi mi po głowie jakas przejściowka jednak, by z dekodera też był dźwięk 5.1 mam masę kanałów hd.
    intenso
    Poziom 39  
    PFF chyba pseudo hd I pseudo dźwięk 5.1.
    chwileulotne85
    Poziom 11  
    Nie mogę zrozumieć tylko tego, czemu nie muszę podłączac tv do amplitunera?
    Poproszę tylko o to uzasadnienie i wiem już wszystko i zastosuje się do udzielonych rad
    houruk
    Poziom 18  
    A po co łaczysz tv z ampli optykiem i zajmujesz to gniazdo? blu-ray do tv po HDMI a do ampli optykiem i masz dźwięk 5.1 tak jak chcesz. A dekoder po HDMI do tv i chinchami do ampli bo inaczej nie dasz rady ale będziesz miał dxięk przez kino. I tyle tv służy ci do wyświetlenia obrazu dzwięka masz przez ampli. I nie kombinuj z żadnymi przejściówkami.
    chwileulotne85
    Poziom 11  
    jeszcze jedno pytanie i mam już wszystko wiadome.

http://allegro.pl

W które miejsce podłączyć te czincze do amplitunera (pójdą od dekodera kablówki).

Czy wpinam je w te dwa miejsca w SAT ??

na koniec pytanie z innej beczki. Na upartego jeśli będę chciał miec przy danym filmie dźwięk 5.1 z kablówki (dekodera) to wystarczy odpiąć kabel optyczny z blu Raya i podpiąc go do Dekodera w miejsce optyczne , czyż nie?
    intenso
    Poziom 39  
    Dokładnie w to miejsce które zaznaczyłeś możesz wpiąć dekoder z kablówki.
    Dokładnie tak,jeżeli będziesz chciał oglądać filmy z kablówki to wystarczy przepinać kabel optyczny.Wydaje mi się ze to mało komfortowa sytuacja ale to zależny od ciebie.

Napisz jeszcze co to za bluray i amplituner.
    chwileulotne85
    Poziom 11  
    Amplituner to PHILIPS FR 984, a Blue Ray to Lg 3d BD-660 .
    intenso
    Poziom 39  
    Szkoda ze bluray nie m 6 wyjść analogowych 5.1 Audio Out,mógłbyś wtedy podpiąć go do amplitunera 6 cinczami i miałbyś dźwięk 5.1,a wtedy dekoder z kablówki optykiem.

chwileulotne85
    Poziom 11  
    Szkoda, ale w zasadzie moge zrobić tak:

Ampli-Blu ray = optycznym
    Ampli-Dekoder = Czinczami http://allegro.pl

przy czym w dekoderze będę miał wpięty optyczny, ale do niczego nie podłączony. Gdy będzie akurat jakiś film w 5.1 w kablówce, to po prostu wypnę z amplitunera ten optyczny idący z bluraya i podepne ten optyczny z dekodera.
    Jesli tak da się robić to nie jest t dla mnie kłopotliwe. Oczywiście będę musiał wtedy odpiąć też czincze z amplitunera.

Boję się tylko, czy ten kabel optyczny nada się do dekodera.
    Kupiłem taki http://allegro.pl, a dekoder ma jakieś gniazdo optyczne SPDIF, będzie pasował?

Moderowany przez Pablo1964:

3.1.18. Zabronione jest publikowanie informacji do źródeł, które po pewnym czasie wygasają (publikowanie odnośników do stron o charakterze krótkotrwałym).

intenso
    Poziom 39  
    Nie będziesz musiał wypinać ciczy aby działał optyk.będziesz musiał przepianać kable na wejściu optycznym w amplitunerze.
    Bo to właśnie jest kabel SPIDF (przewód optyczny.światłowód)
    Taki Link będzie dobry dobierz sobie tylko odpowiednia długość kabli.