Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki - samochód do 15 tyś.

kropq 28 Gru 2012 12:10 7851 9
  • #1 28 Gru 2012 12:10
    kropq
    Poziom 10  

Witam.
    Jak w temacie poszukuję samochodu do 15 tyś zł.
    Silnik: max 2.0 (diesel, benzyna)
    Nadwozie: liftback, hatchback, limuzyna, sedan
    Poszukuję samochodu, który szybko się nie rozpadnie oraz nie będzie dużo palił. Autko musi też być w miarę przestronne i ze sporym bagażnikiem bo w kwietniu będę szczęśliwym posiadaczem potomka i trzeba będzie fotelik z wózkiem wozić :)
    Jeżeli chodzi o marki to od razu chciałbym wykluczyć AUDI, VW, BMW. Na inne jestem otwarty na propozycję.
    W dotychczasowych poszukiwaniach najbardziej przypadły mi do gustu:
    Mazda 6 z silnikiem 1.8 benzyna- tak wiem strasznie rdzewieją
    Opel Vectra C
    Opel Signum

Co sądzicie o tych typach? Z jakimi silnikami watro je kupować. A może macie inne propozycję? Bardzo prosiłbym o pomoc przy wyborze autka bo ja niestety jestem laikiem w tych sprawach.

0 9
  • #2 28 Gru 2012 12:19
    Błażej
    VIP Zasłużony dla elektroda

Nissan Primera P11 po lifcie. Benzyna 1.8 - 2.0. Sporo miejsca, szczególnie w kombi. W standardzie masz klimatronik, a jak się rozejrzysz, to z oryginalnymi ksenonami kupisz. W podobnej cenie kupisz też wczesne P12, ale te samochody nie mają dobrej opinii (auto robione już z francuzami).
    Mitsubishi galant. Auto o klasę wyższe. Porządne zawieszenie (z tyłu wielowahacz). Silnik 2.5V6 ponoć lubi gaz. Są jeszcze 2.4 GDI (bezpośredni wtrysk benzyny) ale to jednostki wymagające dobrego paliwa i u nas kapryśne.
    Może jakieś volvo? Tylko nie wiem, czy twój budżet to wytrzyma.

0
  • #3 28 Gru 2012 12:25
    krocze
    Poziom 25  

Zastanów się nad Xsara Picasso 2.0 HDI. Dla rodzinki świetne auto, ze sprawdzoną jednostką napędową. Większość znajomych poprzechodziła z ciągników Sharanów na Picassa i nie wróci już do mitycznych VAG'ów. Jeżeli ma ty być typowa osobówka, to ewentualnie to co piszesz. Ewentualnie ciekawą propozycją jest Lancia Lybra 1.9 JTd o wyposażeniu maksymalnym, a cenie niskiej, jednak potrafi je skubnąć rdza na progach jak Alfy 156. W kwocie masz już wybór aut.

0
  • #4 28 Gru 2012 12:31
    Jap
    Poziom 28  

Jeśli Vectra C (jesli dasz radę znieść wygląd tego auta wewnątrz - ja nie dałem rady) to omijaj silniki diesla 2,0 i 2,2...problemy w zimie i zarąbiście awaryjna pompa.
    Skoro ma być oszczędny to raczej D ???
    Jeśli jesteś anty Audi, VW - to może SKODA Octavia 1,9TDI? Super oszczędny i niezawodny silnik, a w razie bidy super tani w naprawie. Konstrukcja prosta ale wygląd babciny. Osobiscie popylam od czasu do czasu troszkę nowszymi skodzinkami (2010 i 2012 rok) i jak na razie są to najmniej zawodne bryki w naszej flocie.

0
  • #5 28 Gru 2012 18:20
    kropq
    Poziom 10  

Dzięki za propozycje. Waham się teraz między Vectrą C z silnikiem benzynowym 1.8 122KM a Nissanem Primerą p12 z silnikiem benzynowym 2.0 140KM. Bardziej skłaniam się chyba do vectry bo w rankingach niezawodności lepiej wypada od nissana.

0
  • #6 28 Gru 2012 19:03
    zed71
    Poziom 22  

weż pod uwage chevroleta lacetti combi- bardzo dobra współpraca z lpg,, tanie części i jest jest bardzo mało awaryjnym samochodem ale prestiżu trzeba szukać ze świecą

0
  • #7 29 Gru 2012 15:00
    kropq
    Poziom 10  

Moja decyzja jednak padła na Vectrę C z silnikiem benzynowym 1.8 122KM hatchback. Czy możecie mi powiedzieć na co najbardziej zwracać uwagę przy kupnie tego auta?

0
  • #8 29 Gru 2012 18:06
    cirrostrato
    Poziom 36  

Samodzielnie nie próbuj a najlepiej poproś kogoś, kto takim autkiem jeździ na co dzień, ja kupując swoją drugą Mazdę626 wypunktowałem sprzedawcy problemy po pół godzinie węszenia, autko w rodzinie ponad dwa lata i nie narzekam. I zawsze kupuj z kimś, kupujący jest na tyle podniecony faktem kupna ,,nowego'' samochodu, że może nie dostrzec oczywistych problemów.

0
  • #9 31 Gru 2012 18:58
    operatoronwy
    Poziom 17  

Ale kolega już dokonał wyboru konkretnego modelu-zadał też konkretne pytanie przed chwilą.

0
  • #10 12 Maj 2015 11:13
    kropq
    Poziom 10  

Dzięki za pomoc zamykam.

0