Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
CControls
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

PIC18F46J50 - Programowanie układu

TsukuPL 28 Gru 2012 13:44 2280 8
  • #1 28 Gru 2012 13:44
    TsukuPL
    Poziom 2  

Witam

Przepraszam jeśli jest w złym dziale (naszukałem się i nie znalazłem odpowiedniego działu) więc dałem tutaj.

Otóż mam taki problem,próbuje zaprogramować układ PIC18F46J50 z headsetu Turtlebeach PX5 do konsoli PS3.

Posiadam programator RS232RL,sęk w tym że nie wiem jakie powinno być połączenie między nim a układem,oraz jakiego użyć do tego celu programu.

Z góry dziękuje za pomoc.

0 8
  • CControls
  • Pomocny post
    #2 31 Gru 2012 19:33
    23844
    Użytkownik usunął konto  
  • CControls
  • #4 01 Sty 2013 22:49
    23844
    Użytkownik usunął konto  
  • #5 01 Sty 2013 23:34
    blue_17
    Poziom 32  

Ten z fotek to mój :) Nie chodzi oto że nie współpracuje z 3.3V tylko że jeśli chcesz programować procesorki 3.3V musisz je zasilić z zewnątrz a nie z programatora :) klon działa ze wszystkimi IDE i debuguje, fajnie że pokazujesz w pełni funkcjonalny projekt ale popatrz na jego złożoność a tu tylko parę elementów

Programowanie bez komputera polega na tym że w eepromach zapisywany jest program i wgrywany po podłączeniu i naciśnięciu przycisku ale w żadnym projekcie nie jest to wykorzystane w dwóch które pokazujesz i moim nie jest to wykorzystywane . Jest to funkcja bardzo przydatna przy produkcji ale do programowania na biurku zbędna :)
    Pozdrawiam

0
  • #6 02 Sty 2013 02:08
    dondu
    Moderator Mikrokontrolery Projektowanie

Jeżeli będziesz kupował PicKIt'a, to zastanów się nad wersją 3, ponieważ Microchip zakomunikował że PicKit 2 nie będzie aktualizowany w zakresie nowych mikrokontrolerów. Coś za coś :)

0
  • #7 02 Sty 2013 10:31
    23844
    Użytkownik usunął konto  
  • #8 02 Sty 2013 11:03
    dondu
    Moderator Mikrokontrolery Projektowanie

Zanim się zdecydowałem zakupić PicKit 3 widziałem oba filmy. Dlatego napisałem, że coś za coś, a Twoje argumentacja jest oczywiście prawidłowa :)
    Zresztą kwoty nie są zabójcze, więc ewentualne kupienie w przyszłości trójki, nie będzie jakąś wielką inwestycją.

0
  • #9 03 Sty 2013 17:11
    TsukuPL
    Poziom 2  

Dobra,zatrzymałem się przed samą metą.

Otóż kupiłem PicKita 3,wszystko ładnie wykrywa,czyta i zapisuje bez problemu.
    Sęk w tym że nie mogę wrzucić wsadu do moich słuchawek (Turtle Beach PX5 z PIC18F26J50). Wsad był razem z programem do ww. słuchawek,lecz niestety w formacie vtbhex (nie hex) w związku z czym program nie chce go przyjąć.
    W czym niby różni się vtbhex od zwykłego? Czy mogę z nim coś zrobić by go pomyślnie wrzucić?

Dzięki za odpowiedzi

0