Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Konica Minolta C253 - jak się dobrać do napędu powrotu toneru w Konica Minolta?

piwos 28 Dec 2012 14:21 4305 8
    piwos
    Level 24  
    Mam pytanie jak się dobrać do napędu zużytego toneru w urządzeniu Konica C253?
    Zdjąłem część gratów ale utknąłem bo nie wiem co dalej. Jeszcze nie rozbierałem napędów w takiej maszynie a nie chce zacząć od tzw.tylca.
    W SMie nie objaśnili jak i co.
    Proszę o podpowiedź od której strony? Widzę że od strony płyt śruby są zamalowane.
    Może od strony laserów tylko jak?
    Proszę o pomoc! :!: :cry:

zdjęcia poniżej / proszę o łopatologiczne poinstrułowanie jak dalej, może zaznaczyć co i jak za zdjęciach.

lordqpa
    Level 24  
    A dokładnie z jakiego powodu to rozbierasz? Retraction sensor?
    piwos
    Level 24  
    Wywala komunikat o zużytym tonerze mimo ze pojemnik pusty, napęd ciężko hurgocze i skacze. Najbardziej słychać od strony multi-bypasu / wyjść na drukarkę. Muszę się dobrać do spirali, napędu, pewnie zator i stanęło dęba :cry:
    Tylko jak, od której mańki?
    NEWPRINT
    Level 19  
    hm hałasuje bo tak jak mówisz zator sie zrobił ale w pierwszej koleności sprawdz jeszcze belta czy w jego spirali nie zrobił sie syf. a jesli chodzi o dobranie sie do tego mechanizmu to jestes blisko na tym zdjeciu: https://obrazki.elektroda.pl/4955992200_1356699355.jpg widac to czego szukasz to jest ten caly mechanizm nad HV widoczny na tym zdjeciu nawet widac jak łaczy sie z pojemnikiem na zuzyty toner.
    Łikam
    Level 22  
    Tak, ale pytanie jest jak to wyjąć.
    Też jestem ciekaw czy ktoś to wydobył.
    piwos
    Level 24  
    NEWPRINT wrote:
    a jesli chodzi o dobranie sie do tego mechanizmu to jestes blisko na tym zdjeciu: https://obrazki.elektroda.pl/4955992200_1356699355.jpg widac to czego szukasz to jest ten caly mechanizm nad HV widoczny na tym zdjeciu nawet widac jak łaczy sie z pojemnikiem na zuzyty toner.

Ha, Kolego tylko jak się dobrać, jak?
    Podrzuć info proszę, bądź życzliwy dla styranych mechaniorów Człowiek :)
    eseli
    Level 27  
    Witam
    Jedna z gorszych jak nie najgorsza usterka w tych kopiarkach.
    Musisz ściągnąć cały bypass, cały mechanizm z tyłu + cały przód - lasery, prowadnice tonerów itp. Pierwszy raz roboty na 2 dni - niestety.
    Pozdr
    piwos
    Level 24  
    Trochę to trwało ale roboty tyle, że w zasadzie lepiej było by złożyć od nowa całą kopiarkę niż rozbierać i składać całość w wielodniowej naprawie warsztatowej. Dostał na czas naprawy inną więc nie cisnął z czasem. A, już miała być w zasadzie złomowana. Wszyscy mieli nadzieję :) Po dłuższym, czasie przypomniał sobie o swoim pupilku. Uparł się na rozbieranie, ech, no dobra ;)
    Cała, wielka fura roboty! Do tego cała wielka masa elementów, które gdzieś trzeba poukładać do oznaczonych pudeł w warsztacie. Oczywiście dopilnować jeszcze żeby ktoś niechcący tych pudeł nie poprzekładał w inne, sobie tylko znane miejsce :) Jest to do zrobienia, jak wszystko ale pytanie czy Klient będzie w stanie za tyle poświęconego czasu, to wszystko (tyle zachodu i grzebania) zapłacić? Droga impreza, oj droga, nie życzę nikomu! Nasz klient westchnął, zapłakał ale sumiennie i elegancko zapłacił. Tyle czasu stała że już zapomnieliśmy, wszyscy myśleli że to już elektro-śmieć do utylizacji, aż tu nagle niespodzianka ;)
    Ponoć był z nią związany mentalnie ;), przyzwyczaił się do niej i tak polubił, że jakakolwiek przesiadka na nową czy inną kopiarkę była wykluczona, uciążliwa.
    Tak poza tym okazało się że sam sobie nabroił (kupił i wrzucił do maszyny jakieś materiały z alledrogo.pl), sam to przyznał, pokuta musi być.
    Cześć
    piotrek1980
    Level 16  
    Ja osobiście tez to przeszedłem i teraz przy każdej konserwacji odkurzam odzysk .