Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
TespolTespol
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

seat cordoba 98r 1,6 benzyna + lpg, po wł nawiewu nie leci ciepłe powietrze

28 Dec 2012 14:38 2577 1
  • Level 1  
    Witam mam problem z moim seatem cordoba 98r 1,6 benzyna + gaz.
    A dokładnie to 2 problemy.
    1. Od długiego czasu męczyłam się z ubytkami płynu chłodniczego i z tego powodu nie miałam ciepłego nawiewu w aucie. W końcu po stopieniu 2 termostatów i przegrzaniu się silnika zabrałam się za remont. Mechanik wymienił obudowę termostatu, termostat, uszczelkę pod głowicą i (wybaczcie mi nie znam nazwy ani zastosowania) taką czarną rurę długości ok 20 cm lekko zgiętą.
    Teraz płyn nie ucieka ale po wymianie mam inna usterkę. Po zagrzaniu płyn w zbiorniczku jest ciepły niestety jak włączę ciepły nadmuch to leci chłodne powietrze.
    Może macie pomysł co może być przyczyną? Może wystarczy gdzieś coś odpowietrzyć?

2. Następny problem jest z obrotami. Kiedy wrzucę na luz zaczynają skakać mi obroty i samochód gaśnie. A kiedy jest na biegu i obroty spadną do ok 2 tys też gaśnie.
    Mechanik powiedział mi kiedyś, że do wymiany mam sondę lambdę może ma to coś wspólnego?
  • TespolTespol
  • Level 13  
    Witaj. Być może masz zapowietrzoną nagrzewnice, sprawdż przewody gumowe za silnikiem te które są skierowane w ścianę. Są 2 blisko siebie. Powinny być ciepłe a nawet gorące. Na jednym z nich powinien być mały korek odkręć i sprawdż czy leci powietrze czy od razu płyn. Jeżeli powietrze to poczekaj aż zacznie lecieć płyn i zakręć. Lepiej na chłodniejszym silniku żebyś sie nie poparzyła. Co do obrotów to może mieć wpływ sonda lambda ale również przewody podciśnieniowe i parę innych możliwości. Skoro powiedział to mechanik to pewnie tak jest.