Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Utrata partycji z danymi na zewnętrznym dysku USB

28 Gru 2012 15:16 3159 13
  • Poziom 8  
    Witam serdecznie !!!

Jesteście mi w stanie odpowiedzieć co mogło być przyczyną problemu z zewnętrznym dyskiem USB iomega 320GB. Z dnia na dzień, bez żadnych wcześniejszych objawów, dysk przestał być widoczny w zakładce "Mój Komputer".
    W zarządzaniu dyskami, Windows pokazuje dysk jako "Nie zainicjowany" w dolnej części ekranu, a całą jego powierzchnię jako "nie przydzieloną. Dysk posiadał jedną partycje z systemem plików NTFS.

Podaję zrzut ekranu SMART programu CrystalDiskInfo:

oraz zrzut ekranu z listy partycji wykrytych przez DMDE:

i kopie 100 pierwszych sektorów w załaczniku za pomocą programu DMDE.

Z góry dziękuje i proszę odpowiedzieć czy są szanse na odzyskanie danych, na których mi najbardziej zależy.
  • Pomocny post
    Spec od komputerów
    Wstaw w DMDE partycję iomega HDD. Zapisz zmiany i zrestartuj komputer.

Pozdrawiam
  • Poziom 8  
    Dzięki linuks za szybką odpowiedz. Mógłbyś napisać co według Ciebie spowodowało ten problem i co można odczytać z tych zrzutów ekranu na temat kondycji tego dysku ?

Czy wybranie tej partycji rozwiąże problem i odzyskam dostęp do danych ? Czy nie muszę się zajmować tworzeniem kopii posektorowej ?
  • Pomocny post
    Spec od komputerów
    Dysk jest sprawny i mało używany. Nie ma potrzeby robić kopi posektorowej. Przyczyn może być dużo np odłączenie dysku w czasie pracy , chwilowy zanik napięcia itp.
  • Poziom 8  
    Bardzo dziękuje za pomoc. Uciekam teraz do pracy, a za 5 godzin spróbuje wszystko naprawić.

Dodano po 5 [godziny] 17 [minuty]:

Dzieki linuks raz jeszcze. Zrobiłem jak napisałeś, wszystko wróciło do normy. Pozdrawiam
  • Poziom 9  
    mam dysk zewnętrzny ADATA Classic CH94 o pojemności 1TB.

Pewnego dnia po podłączeniu do komputera (z Windows XP) zobaczyłem na dysku katalogi o "krzaczkowych" nazwach, których nie dało się usunąć, ale inne katalogi można było przeglądać. OK, nic z dyskiem nie robiłem bo nie było czasu na jakieś formatowanie.
    Potem na drugim komputerze zainstalowałem Windows 7, podłączyłem ten dysk, komputer go zobaczył. Z ciekawości sprawdziłem czy da się usunąć te dziwne katalogi - nie dało się. Zawiesił się Eksplorator Windows, komputer nie chciał się wyłączyć delikatnie więc wyłączyłem go na twardo. Nie sprawdziłem od razu dysku bo nie był mi potrzebny.
    Kilka dni później podłączyłem dysk do komputera z Windows XP - a ten prosi o sformatowanie podłączonego dysku bo nie widzi na dysku właściwego systemu plików. Na Windows 7 podobna historia...

POMOCY! Muszę odzyskać dane - bardzo ważne dane.

Poniżej zamieszczam zrzut i 100 sektorów, które zgodnie z instrukcją powinno się zamieścić, żeby uzyskać pomoc.
  • Spec od komputerów
    SMART dysku podaj.
  • Spec od komputerów
    Po otwarciu ADATA widać pliki ?
  • Poziom 9  
    Po kliknięciu na ADATA wybrałem opcję jak z obrazka.

Po otwarciu ADATA w DMDE widać katalogi, jednak nie wszystkie mają podkatalogi sprzed usterki.

• Spec od komputerów
    Jeżeli dane b ważne to kopia posektorowa najpierw a potem odzysk danych. Dziwne ,że tak duży dysk na FAT32 formatowałeś.
  • Poziom 9  
    No niestety "odziedziczyłem" go już takiego.

a jak zrobić taką kopię?
  • Poziom 11  
    Witam serdecznie
    Po podłączeniu dysku do kompa poprzez zlacze usb/sata win7 w zarządzaniu dyskami pokazuje dysk nie zainicjonowany.
    Dyska seagate 320gb
    st3320620AS
    7200 obrotow

W załączniku przesyłam printscreana oraz sektory od 0-100 prosze o pomoc.
    z góry dziekuje