Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

podłączenie karty technicrypt cx

pawel4322 28 Gru 2012 17:03 7617 13
  • #1 28 Gru 2012 17:03
    pawel4322
    Poziom 9  

Witam, mam pytanie. Dziś po sprawdzeniu czy mój telewizor posiada miejsce na kartę do telewizji cyfrowej podpisałem umowę. Dostałem kartę technicrypt cx-conax. Gdy wsadzam ją do mojego telewizora (32LG7000) pokazuje mi się tylko komunikat : "wykryto moduł CI" i nic się nie dzieje. Kiedy włączam strojenie programów wyszukuje mi tylko programy analogowe, które były wcześniej Proszę o poradę jak uruchomić kartę aby działała telewizja cyfrowa ?
    Pozdrawiam!

3 13
  • #2 28 Gru 2012 20:35
    mihal2002
    Poziom 43  

A co ty na tym TV chciałeś uzyskać?

1
  • #3 28 Gru 2012 20:59
    leszekpo59
    Poziom 26  

Witaj. Ustaw w menu jako kraj odbioru Szwecje. Ale nie język , lecz kraj odbioru. Potem zacznij pobierać programy z kablowej TV. Wpierw powinny zainstalować sie cyfrowe, a potem analogowe. Do odbioru cyfrowych potrzebujesz moduł dostępu warunkowego, który już posiadasz, a do tego modułu powinieneś otrzymać kartę, która rozkoduje programy z pakietu, na który masz podpisaną umowę z operatorem . Powodzenia. Pozdrawiam.

0
  • #4 29 Gru 2012 00:16
    pawel4322
    Poziom 9  

mihal2002 napisał:
    A co ty na tym TV chciałeś uzyskać?

Sugerujesz,że na tym TV mimo wejścia na kartę nie będę mógł zakodować telewizji cyfrowej bez dekodera ?

leszekpo59 napisał:
    Witaj. Ustaw w menu jako kraj odbioru Szwecje. Ale nie język , lecz kraj odbioru. Potem zacznij pobierać programy z kablowej TV. Wpierw powinny zainstalować sie cyfrowe, a potem analogowe. Do odbioru cyfrowych potrzebujesz moduł dostępu warunkowego, który już posiadasz, a do tego modułu powinieneś otrzymać kartę, która rozkoduje programy z pakietu, na który masz podpisaną umowę z operatorem . Powodzenia. Pozdrawiam.

Zrobiłem tak jak mówisz: pokazało mu się okno strojenia automatycznego z trzema punktami TV(znalazło programy z telewizji kablowej), DTV(znalazło programy z cyfrowej) RADIO(znalazło stacje radiowe). Jest teraz tylko problem w tym ze nie znalazło programów z pakietu na który mam podpisaną umowę. Wiec nasuwa mi się pytanie, czy mam kontaktować się z dostawcą ? , czy sam mogę jakoś rozwiązać ten problem? Przypominam, że cały czas mam wsadzoną kartę technicrypt cx-conax Przepraszam, że tak się dopytuje ale jestem kompletnie świeży w tych sprawach.
    Pozdrawiam !

0
  • #5 29 Gru 2012 15:13
    leszekpo59
    Poziom 26  

Witaj. Piszesz, że masz kartę Technicrypt. Pozwolę sobie zauważyć, że Technicrypt, to jest moduł dostępu warunkowego, który wsuwasz w szczeline CI w TV. Do odbioru programów z kablowej telewizji potrzebujesz jeszcze kartę od operatora kablowego. Dopiero taki zestaw pozwoli Tobie odebrać programy, które operator Tobie udostępnia. O ile nie pobiera sie cała lista z oferty, to proponowałbym dokładnie przejrzeć instalacje antenową. Telewizor powinien pobrać całą ofertę, jednak rozkoduje tylko te, na które masz podpisaną umowę. Podsumowując. Modul wraz z kartą ( proszę zwrócić uwagę na prawidłowe wsuniecie karty do modulu), oraz prawidłowy sygnał doprowadzony do TV powinien zapewnić odbiór programów cyfrowych. Powodzenia. Pozdrawiam.

0
  • #6 29 Gru 2012 22:18
    pawel4322
    Poziom 9  

OK, kartę mam, wsadzam ją do modułu, ustawiam jako kraj odbioru Szwecję, znowu automatycznie ściąga mi programy i znowu znajduje mi programy takie same jak wcześniej bez wsadzenia karty od operatora kablowego. Wyjąłem kartę i nic się nawet nie zmieniło co świadczy o tym jak by w ogóle nie czytało karty.Czy to świadczy, że muszę mieć dekoder, czy coś źle robię ? (Kartę wsadzam dobrze bo jest narysowana strzałka)
    Pozdrawiam.

0
  • #7 29 Gru 2012 23:03
    matis057
    Poziom 33  

To jest proste.
    Tuner odbiera tylko DVB-T jeszcze z MPEG2.
    Moduł CI jest do odbioru płatnych telewizji z nadajników naziemnych.
    Z racji tego, że kablówki nadają w DVB-C - twój telewizor nie jest w stanie tego obsłużyć i odbiera tylko programy które są nadawane w DVB-T.
    Czeka Cię kupienie dekodera od operatora albo kupno nowego odbiornika.

0
  • #8 30 Gru 2012 11:41
    mihal2002
    Poziom 43  

pawel4322 napisał:
    Sugerujesz,że na tym TV mimo wejścia na kartę nie będę mógł zakodować telewizji cyfrowej bez dekodera ?

Nie sugeruję lecz twierdzę!

0
  • #9 30 Gru 2012 19:01
    leszekpo59
    Poziom 26  

Witam. Dziś dopiero mogłem przeszukać dokładnie internet i zgodnie z tym, co napisał matis057, Twój TV pracuje w standardzie MPEG-2, a do cyfrowej TV potrzebujemy MPEG-4. Tak więc pozostanie pobrać od operatora kablówki zewnętrzny dekoder, zdać moduł i tą drogą oglądać programy cyfrowe. Pozdrawiam.

0
  • #10 30 Gru 2012 19:39
    mihal2002
    Poziom 43  

leszekpo59 napisał:
    Ustaw w menu jako kraj odbioru Szwecje.

A w jakim celu? Chyba w Polsce mieszka i korzysta z TV. A to co TY opisujesz to tylko wprowadzenie w błąd użytkownika!

0
  • #11 30 Gru 2012 22:39
    leszekpo59
    Poziom 26  

Witaj mihal2002. Pytasz, w jakim celu zmienia sie kraj odbioru programów w TV. Otóż telewizory tego typu mają wgrane oprogramowanie dostosowane do aktualnych warunków dla danego kraju. Szwecja ma wprowadzone oprogramowanie dla telewizji cyfrowej oraz analogowej. Polska ma tylko dla analogowej, dlatego nie jest w stanie wyszukać programów cyfrowych. Dlatego wybór kraju odbioru jako Szwecja, pozwala pobrać programy cyfrowe oraz analogowe.

0
  • #12 30 Gru 2012 22:46
    mihal2002
    Poziom 43  

leszekpo59 napisał:
    Dlatego wybór kraju odbioru jako Szwecja, pozwala pobrać programy cyfrowe oraz analogowe.

Jeszcze raz, nie wprowadzaj NIKOGO w błąd! TV z dekoderem MPEG 2 po TWOJEJ kombinacji! NIC to nie zmieni, a TY piszesz bez sensu!
    Do w/w modelu TV tylko dekoder zewnętrzny!

leszekpo59 napisał:
    Szwecja ma wprowadzone oprogramowanie dla telewizji cyfrowej oraz analogowej.

A to już porażka. Pomyśl zanim znów coś napiszesz. :D

0
  • #13 30 Gru 2012 23:35
    leszekpo59
    Poziom 26  

Napisałem wcześniej, że dopiero odszukałem, że przedmiotowy TV ma tylko mpeg2. Jednak rozwiązanie że zmianą kraju jest jak najbardziej prawidłowe, o czym również wspomina autor wcześniejszych postów. Mało tego. Na swoim LG właśnie dopiero po zmianie kraju uzyskałem dostęp do kanałów cyfrowych z lokalnej kablówki. U mnie akurat to zadziała, bo mam mpeg4. U autora tekstu tylko sie zgłosiły, ale nie pokazały, gdyż ma mpeg2. Na marginesie, wiem co piszę, gdyż wcześniej to zrealizowałem ze skutkiem pozytywnym. A kolega zapewne nie słyszał o takim skutecznym rozwiązaniu, dlatego tak nie dowierza. Pozdrawiam.

0
  • #14 30 Lis 2013 09:55
    The FLACmaniak
    Poziom 2  

leszekpo59 Dzięki za pomoc. Ustawienia na Szwecję pomogło od razu w wyszukaniu kanałów. Potem trzeba jeszcze poczekać na ich odświeżenie i stopniowo kolejne kanały stają się dostępne w tv.

Pozdrawiam

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo