Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Nawigacja TOMTOM one v8 - jak wgrać najnowszą mapę?

robaczek9 28 Dec 2012 17:35 5097 6
 • #1
  robaczek9
  Level 1  
  witam mam nawigacje firmy tomtom one v8 i chciał bym wgrać najnowsza mapę jak mam to zrobić jaki program proszę o pomoc najlepiej na moja pocztę lansada55(malpa)wp.pl
 • #2
  marek216

  Level 43  
  Poprzez program tomtotm home.
 • #3
  ficon
  Level 13  
  Witam, a jakieś szczegóły jak to zrobić po kolei? Mam już ściągnięty program TomTom Home. Posiadam tam mapę Western Europe v705.148. Chciałbym ją usunąć a wgrać jeśli to możliwe Central Europe lub jeśli nie ma wersji 1GB to tylko Mapę Polski.
  Jeszcze jedno, gdzie sprawdzamy czy navcore jest już najnowsze, zaktualizowane w programie TomTomHome?
  Dane urządzenia: TomTom One 3rd Edition
  wersja 8.010
  Pamięć 1GB
 • #4
  koala106
  Level 39  
  Informacje nt aktualności navcore poda sam program po podłączeniu urządzenia (jak jest stare zaproponuje aktualizację). Poniżej 1GB są mapy - eastern europe, lub poland, info nt rozmiarów również uzyskasz za pomocą Tomtom Home
 • #5
  ficon
  Level 13  
  Zaktualizowałem navcore na TomTom Home do wersji 8.010 maksymalnie, mam jednego TomToma z uszkodzonym wyświetlaczem podłączyłem go i tam właśnie jest mapa Eastern Europe 880_3811 (czyli będzie tam Polska). Porównałem z moim navcore i mapa jest kompatybilna.
  Spróbowałem przerzucić mapę do tego TomToma co w nim jest Western_Europe, żeby podmienić ale wyskakuje mi błąd tzn. "Problem z mapą: Nie można używać tej mapy w tym urządzeniu".
  Skąd taki błąd, czy da się jakoś to obejść i czy jest to w ogóle możliwe. Takie przerzucanie mapy z jednego TomToma na drugi.
 • #7
  ficon
  Level 13  
  Wróciłem z powrotem z danymi mapami do swoich pierwotnych TomTom-ów. Ale niestety w tym co była działająca mapa Europy Zachodniej już nie działa, jest ten sam komunikat co po przerzuceniu mapy z uszkodzonego TomTom-a tzn. "Problem z mapą: Nie można używać tej mapy w tym urządzeniu". Czyli przy przerzucaniu coś się zepsuło. Poczytałem na innych forach, że można domowym sposobem aktywować tą pierwotną mapę, ale niestety bez powodzenia.
  Próbowałem robić zgodnie z instrukcją, między innymi jak na tym filmiku:
  Link