Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Acer - NIe działa matryca w laptopie.

Aleksandraa17 28 Gru 2012 17:37 2229 8
  • #1 28 Gru 2012 17:37
    Aleksandraa17
    Poziom 2  

Witam , dziś spadł mi laptop na ziemie, wszystko działa oprócz matrycy , lecz nie jest ona pęknięta , co to może być, mam nadzieje że nic poważnego ... Proszę o pomoc, jak będzie jeszcze coś potrzebne to powiem !!! PS, aby podłączyć do monitora z komputera stacjonarnego trzeba ustawić w Laptopie , a nie mogę gdyż nic nie widać .

• #2 28 Gru 2012 17:40
    tronic1
    Spec od komputerów

Poszukaj, klawisz Fn + klawisz z symbolem monitora, przełączasz między wewnętrznym a zewnętrznym monitorem.

• #3 28 Gru 2012 17:43
    qryszard
    Poziom 20  

Może nie działa Ci tylko podświetlanie.
    W ciemnym pomieszczeniu podświetl matrycę latarką z góry prawie na styk.

• #4 28 Gru 2012 17:44
    Ture11
    Poziom 34  

Matryca ma dwie zasadnicze części - szkło oraz jego podświetlenie. Gdyby działało podświetlenie, obraz byłby czarny, ale widać byłoby, że jest podświetlony. Jeśli ekran pozostaje całkowicie czarny - najparwdopodobniej uszkodzone jest podświetlenie. Najłatwiej można to zdiagnozować oświetlając matrycę lampką lub latarką (tylko nie za mocną!), powinno być widać zarysy obrazu - jest on wyświetlany, a po prostu nie jest podświetlony. Uszkodzona może być świetlówka CCFL, inwerter lub moduł LED, zależnie od modelu laptopa (podaj model).

Naprawa wymaga rozkręcenia klapy matrycy, więc nie będzie należała do najłatwiejszych.

• #5 28 Gru 2012 17:51
    Aleksandraa17
    Poziom 2  

Nie jest łatwo sprawdzić, gdyż to jest Acer Aspire 9300, ja raczej nic nie widzę aby był zarys ikon czy czegoś. :(

• #6 28 Gru 2012 20:15
    marek216

Poziom 43  

Równie dobrze przy upadku mógł uszkodzić taśmę - skoro nie potrafi zdiagnozować laptopa na tym etapie to nie liczyłbym na samodzielną naprawę.

Dla bezpieczeństwa sprzętu i ograniczenia kosztów udaj się do serwisu. Taka porada najbezpieczniejsza dla Acera i Twojego portfela.

• Pomocny post
    #7 28 Gru 2012 21:36
    boro1234567
    Spec od komputerów

Jeśli nie masz wiedzy i odpowiedniego sprzętu serwis.

• #8 29 Gru 2012 12:30
    Aleksandraa17
    Poziom 2  

Dodatkowo przy włączeniu komputer daje takie 3 dziwne sygnały !

• #9 29 Gru 2012 14:09
    Ture11
    Poziom 34  

NO TO TERAZ NAM MÓWISZ?!?!

MAtryca i podświetlenie sprawne, do sprawdzenia pamięci RAM, prawdopodobnie wyskoczyły lub pękły.

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo