Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Diseq - brak sygnału; ustawienie anteny

28 Gru 2012 18:30 3414 5
  • Poziom 14  
    1. Antena z zezem. Hotbird - konwerter typu twin; Astra - konwerter pojedynczy. Nbox połączony poprzez Diseq z tymi dwoma konwerterami. Do tej pory wszystko chodziło dobrze. Nagle problem wystąpił na TV Trwam. Impulsowo zanika sygnał na TV Trwam; widać jak włącze wskaźnik sygnału. Na pozostałych programach z Astry ok.

Próbowałem wyszukać od nowa programy i uaktualnić listę, zmienić ustawienia diseq, zamienić kable na wejściach diseq, wymienić go na nowy, skorygować zeza, odpiąć drugi odbiornik od twina, jednak to nie przyniosło rezultatów.

BER jest dość wysoki, bo ponad 90%. Po zmostkowaniu beczułką i ominięciu diseqa nie ma problemu ani z Hotbirdem, ani z Astrą. Nie jest zrozumiałe dla mnie to, dlaczego inne programy działają poprawnie, a na TV Trwam przerywa i zanika sygnał. Wszystko chodzi poprawnie na jednym starszym disequ, ale jego miejsce jest gdzie indziej, więc nie może zostać w tej instalacji. Gdzie jest problem? Na moje oko problem jest z tunerem, bo nie widze innego powodu, dla którego wszystko przestało działać na starym disequ i nie działa na nowym DiseqC 2.0. Już chyba minęły te czasy, kiedy z danym tunerem nie pracował konkretny diseq.

2. Inna instalacja antenowa. Problem z ustawieniem anteny i osiągnięciem wysokiej jakości sygnału, pozwalającej na wystartowanie badziewnego dekodera polsatu. Nowy konwerter, nowy kabel koncentryczny nie najlepszej jakości o długości 25 m, stara czasza 90 cm i problem. Czy 25 m to jakiś krytyczny odcinek w takiej instalacji? Ponieważ czasza jest stara i podejrzewałem, że konwerter może nie być w ognisku itd, spróbowałem na używanej offsetówce, ale też efektów brak. Jedyna rzecz, której bym się czepił, to 25 metrów kabla.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 14  
    Polityka polityką, ale na jednym diseq chodzi i bez niego.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 14  
    No więc ten sam problem występuje na innym dekoderze oraz na innej instalacji antenowej. Tak więc trwam chodzi tylko na jednym z trzech przełączników diseq, które posiadam (inne kanały z astry i hotbirda chodzą na wszystkich trzech). Nie wiem jakie programy jeszcze lecą z tego transpondera 11186 MHz V, ale podejrzewam, że problem będzie dotyczyć wszystkich kanałów z tego transpondera. Może po prostu słaby jest sygnał z tego TP i przełączniki, które mają większe tłumienie nie zdają egzaminu, ale nie widzę żadnego powiązania tego faktu z impulsowym zanikaniem sygnału (tak, jakby diseq sam na chwilę przełączał). O ile nie jestem w błędzie, to tuner steruje diseqiem na podstawie parametrów, które wcześniej zostały zapisane na liście kanałów i te parametry nie są wydobywane bezpośrednio z sygnału, więc przełączanie diseq nie może mieć związku z siłą sygnału.

Odnośnie 2 mojego pytania, to pomógł bardzo duży kąt skręcenia konwertera. Nie wiem jaki jest powód, że tak trzeba było skręcić ten konwerter. Na tym regionie nie obserwuje się aż takich kątów. Antena znajduje się jakieś 50 m od góry, która pokryta jest lasem, ale nie jest ona bezpośrednią przesłoną, gdyż jest tak trochę z boku. Czy ta góra może zmieniać polaryzację fal elektromagnetycznych?
  • Poziom 23  
    Co do problemu.
    Winić można także konwerter.Miałem podobną sytuację z kanałem AXN.Wszystkie programy były a tego jednego nie.Po wymianie konwertera działa bez problemu.

Regulamin p. 3.1.14. Zbędny tekst usuwam.
    Regulamin p. 3.1.13, proszę poprawić.