Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Outlook Express 6 - Korzystanie na dwóch komputerach z jednego konta

omegan89 28 Gru 2012 19:07 3516 14
  • #1 28 Gru 2012 19:07
    omegan89
    Poziom 16  

Witam serdecznie,

Potrzebuje korzystac z jednego konta mailowego na dwoch komputerach, na dwoch komputerach mam win xp, mam ustawione na dwoch komputerach w outlooku to jedno konto mailowe i mam zaznaczone aby zostawialo na serwerze wiadomosci aby ich nie usuwalo...ale to nie jest ten efekt, ktory jest mi potrzebny, ja potrzebuje aby na tych dwoch kontach byly te same maile odebrane i te same wyslane, a jak narazie to mam tak ze odebrane to mam te same ale jak na jednym kompie odpisuje na maile, albo jakies kasuje itp to na drugim kompie to sie nie dzieje, nie chodzi tutaj ze podczas rownoczesnego korzystania na obu komputerach ma sie tak dziac, bo zawsze korzystam z jednego kompa tylko ale jak zaczynam korzystac z drugiego komputera w domu to chce miec na outlooku taki sam stan maili jak bylo na poprzednim kompie, czyli chce widziec maile wyslane, odczytane, oznaczone jako nieprzeczytane itp itd...

myslalem tutaj nad takim rozwiazaniem aby ustawic sciezke zapisu plikow w jakich sa te wszytskie wiadomosci i ten folder zrobic udostepniony i na drugim kompie tez ten folder ustawic no ale wtedy tam zas nie da sie w outlooku ustawic sciezke plikow na folder udostepniony :/ chyba zebym to zmienil moze w rejestrze, albo tam gdzie ten adres jest zapisywany, bo wlasnie tego nie wiem...

moze ktos wie gdzie w pliku albo rejestrze moge recznie ustawic sciezke zapisu plikow przez outlook ?

dodam tu jeszcze ze na dwoch kompach korzystam z jednej sieci wifi

a moze macie jakies inne pomysly aby zrobic tak jak opisalem wyzej ? bylbym baaaardzo wam wdzieczny za pomoc, z gory dziekuje

pozdrawiam

0 14
  • #2 28 Gru 2012 19:17
    jimasek
    Moderator - Sieci, Internet

Konfiguracja konta w Outlook-u w protokole IMAP, choć bywają z tym problemy na tym kliencie poczty. Polecam Trunderbird do tej konfiguracji.

0
  • #3 28 Gru 2012 19:28
    omegan89
    Poziom 16  

moglbys bardziej rozwinac ta odpowiedz bo nie za bardzo rozumiem o czym piszesz... :/

Dodano po 2 [minuty]:

jak to dziala ten IMAP, jak to zrobic zeby to bylo na dwoch komputerach ?

0
  • #4 28 Gru 2012 19:32
    jimasek

Google: "outlook IMAP" - i wszystko jasne ;)

0
  • #6 28 Gru 2012 19:40
    omegan89
    Poziom 16  

dzieki, wlasnie to ogladalem, tylko ze tam jest opis konfiguracji na jednym kompie. a moglby mi to ktos wytlumaczyc jak to dziala ze to na dwoch komputerach sa te same wiadomosci ? rozumie, ze na drugim kompie tez robie takie ustawienia, no ale jak to dalej wyglada, jak to dziala ?

0
  • #7 28 Gru 2012 19:41
    jimasek

Wszystkie operacje robisz na serwerze w tym protokole.

0
  • #8 28 Gru 2012 19:45
    omegan89
    Poziom 16  

ehh no ale ja mam na interii poczte, a czytalem ze na interii nie ma mozliwosci imap, a druga sprawa jest taka ze ja juz mam kilka tysiecy maili i chcialbym to teraz miec tez na drugim kompie i teraz miec dostep do tej poczty z dwoch komputerow. czy ktos moglby mi jakas inna porade udzielic ? czy folder gdzie sa zapisywane maile mozna jakos udostepnic i zeby na drugim kompie tez korzystac z tych plikow ?

0
  • #9 28 Gru 2012 19:47
    robertoo91
    Poziom 14  

jak usuniesz wiadomość na jednym komputerze to na serwerze i na drugim też tak dziala IMAP

0
  • #12 28 Gru 2012 21:40
    omegan89
    Poziom 16  

Koledzy dziękuję bardzo za te porady, ale czy ktoś mógłby tutaj dać jakąś poradę omijając temat imap? Chodzi mi o to żeby zostawić to tak jak jest tylko żeby pliki w których są zapisywane wiadomości były umieszczone gdzieś gdzie będzie dostęp z dwóch komputerów ?
    Z góry bardzo wam dziękuję.

Pozdrawiam.

0
  • #13 29 Gru 2012 10:25
    robertoo91
    Poziom 14  

no to tylko na serwerze czyli www.poczta.interia.pl z każdego komputera na świecie z dostępem do internetu możesz przegladać pocztę

0
  • #15 29 Gru 2012 13:58
    radius75
    Poziom 20  

Cytat:
    ale czy ktoś mógłby tutaj dać jakąś poradę omijając temat imap? Chodzi mi o to żeby zostawić to tak jak jest tylko żeby pliki w których są zapisywane wiadomości były umieszczone gdzieś gdzie będzie dostęp z dwóch komputerów ?

Jest sprawdzona metoda bez Imap, ale wymaga pewnej samodyscypliny wszystkich użytkowników poczty.

Należy wysyłać wszystkie maile z kopią do swojej skrzynki, tzn. podawać dodatkowo swój adres mailowy (np. w pasek odbiorców dodatkowych "DW").

Wtedy każdy wysłany mail trafi też do własnej skrzynki odbiorczej i pozostali użytkownicy poczty będą go widzieli po odebraniu.

0