Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

płyta, mastercook, 2CMP-4GLS - Jak realizowane jest sterowanie płyty gazowej?

Bogus105 28 Gru 2012 19:47 1905 2
  • #1 28 Gru 2012 19:47
    Bogus105
    Poziom 16  

Witam Kolegów,

posiadam płytę gazową 4-ro palnikową, która sterowana jest wg. instrukcji albo z piekarnika obsługującego płyty gazowe, albo z dedykowanego panelu.

Jest to płyta Mastercook 2CMP-4GLS.

Problem w tym, że ją mam, ale muszę ją zamontować w miejscu, gdzie nie mogę pod blatem umieścić żadnych urządzeń typu piekarnik, czy panel. Po prostu.
    Mam możliwość wykonania przegubów i gałek, które będą otwierały poszczególne zawory palników.

Pytanie jest co z iskrownikami? W jaki sposób zrealizować zapalanie się poszczególnych iskrowników? Czy jest w ogóle opcja na sterowanie tą płytą nie posiadając dedykowanego panelu, czy piekarnika?

Z mechaniką sobie poradzę, ale nie wiem jak sterowana jest ona od strony elektrycznej - jakie rozwiązania stosowane są w tego typu sprzęcie?
    Płyty nie mam przy sobie, ale na necie znalazłem instrukcję do pierwszego lepszego piekarnika mastercook, który posiada funkcję sterowania płytą gazową. W instrukcji widać 6-cio przewodowy kabel z wtyczką łączący piekarnik z płytą. Palniki są 4 wieć cztery przewody są dla poszczególnych iskrowników? Reszta zasilanie (N + L)? Czy może styk od iskrownika jest zainstalowany bezpośrednio na zaworze i uruchamia się go poprzez mechaniczne wciśnięcie pokrętła regulującego gaz? Co trzeba wiedzieć w tym temacie?

Pytanie o wyjaśnienie tej kwestii do doświadczonych Kolegów z forum.

pozdrawiam!

0 2
  • Sklep HeluKabel
  • #2 28 Gru 2012 22:45
    zibi1971
    Specjalista AGD

wita
    załączanie iskrowników jest w płycie, z panela steruje się tylko obracaniem pokrętłami
    w tych modelach załączenie iskry odbywa sie poprzez obrót pokrętła nie wciskanie

0
  • Sklep HeluKabel
  • #3 29 Gru 2012 12:12
    Bogus105
    Poziom 16  

Dzięki za odpowiedź.

Czyli podłączam płytę do prądu, dorabiam pokrętła z przedłużkami, zakończone kardanami i śmiga.

0