Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

XP - Hasło, którego nie ma

blazeypolska13 28 Gru 2012 20:31 906 6
  • #1 28 Gru 2012 20:31
    blazeypolska13
    Poziom 9  

Witam, nigdy podczas logowania do systemu nie wpisywałem hasła, wcześniej było okienko logowania, niedawno chyba to zmieniłem i uruchamia się bez niczego. Kompa wstępnie skonfigurował mi ktoś zaraz po zakupie, dawno, dawno temu, 4 lata może ponad. Nawet nie wiedziałem do tej pory na jakim koncie byłem zalogowany. Wszystko to co na pulpicie mam w C:\Documents and Settings\A. W C:\Documents and Settings nie ma natomiast konta, którego jak się okazało używam, a nazywa się ono moim imieniem, co sprawdziłem dopiero po ustawieniu nowego wyglądu Startu (wyświetla się na górze). Chcę założyć hasło w takim razie na to konto: Konta użytkowników > Moje konto (z upr. administratora, chronione hasłem, tak jest napisane) > Zmień moje hasło - i otórz tu okazuje się że jakieś hasło jest, i ja go nie znam :| i nie mogę usunąć ani zmienić. Podpowiedź nic mi nie mówi, bo to tylko dwie literki "a" ( :?: ). Może ktoś wie co można by z tym zrobić..?

Poprawka: Konto o nazwie odimiennej i "A" to jedno konto jak przed chwilą sprawdziłem w zarządzaniu komputerem. Ale problem hasła pozostaje.

0 6
  • #2 28 Gru 2012 21:44
    LED5W
    Poziom 32  

Podejrzewam, że utworzone zostało konto A, a następnie jego nazwa została zmieniona. Nazwa folderu się nie zmieni.
    W zarządzaniu klikasz PPM na swoim koncie i wybierasz Ustawianie hasła.... Pola dla nowego hasła mogą zostać puste.

0
  • #3 28 Gru 2012 21:56
    blazeypolska13
    Poziom 9  

Dzięki, coś tam się pojawia nowego odnośnie tego hasła.. ale trochę obawiam się tego, nie wiem jakie to może mieć konsekwencje:
    XP - Hasło, którego nie ma

* pozostawienie pola starego hasła pustym nie przechodzi.

0
  • #5 28 Gru 2012 22:14
    LED5W
    Poziom 32  

Jeśli masz jakieś pliki/foldery zaszyfrowane za pomocą opcji w Właściwości :arrow: Zaawansowane... to musisz najpierw to odznaczyć. Inaczej już tego nie otworzysz. Poza tym chyba nic ciekawego się nie dzieje.

Swoją drogą możesz zgadywać to hasło ile chcesz. Ja bym spróbował A, a, aa, brak itp. ;)

0
  • #6 28 Gru 2012 22:24
    blazeypolska13
    Poziom 9  

Wpisywałem admin, ale nie spodziewałem się, że to coś da.. i nie dało. : (

Dodano po 8 [minuty]:

Posiedzę jeszcze jutro nad tym.. :) dzięki za odpowiedzi

0
  • #7 29 Gru 2012 07:03
    Matuzalem

Poziom 43  

Sugerowałbym zacząć od poczytania nt. składni polecenia net user.

I na tej sugestii, z oczywistych przyczyn, wątek kończę.

0
  Szukaj w 5mln produktów