Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Hydro 7000 - pompa wody- jaka - czy ulka EP8?

28 Dec 2012 20:41 2979 2
  • Level 16  
    Witam
    Zakupiłem używany odkurzacz piorący Hydro 7000
    Taki jak na stronie poniżej;

http://www.ebay.de/itm/PROFI-Teppichreiniger-7-1-Waschsauger-HYDRO-7000-/290680732588

producent podaje że model ten cechuje się siłą natrysku wody 7 bar.
    Niestety w tym który zakupiłem woda jakoś tam się leje na prany dywan, lecz w chwili naciśnięcia spustu przez jakieś 2 sekundy leci całkiem przyzwoity szeroki strumień, ale już po tych kilku sekundach ciśnienie spada i woda leje się tylko centralnie wąskim strumieniem - tak jakby pompa miała za mały wydatek wody...
    Rozkręciłem obudowę sprawdzić co się dzieje - w środku jest zamontowana pompa wody ULKA EP8 (26W według znalezionych danych ma ona 2,5 bara) Dość solidnie zamontowana - ale nie wiem czy oryginalnie??

Mógłby ktoś sprawdzić - może ktoś ma taki odkurzacz albo jakieś dane czy oryginalnie były montowane te pompy w tych odkurzaczach - i ta po prostu jest uszkodzona, czy też ktoś wymienił i założył za słaba pompę???
  • Level 29  
    Witam.
    Twoja wiedza jest wystarczająca - więc zastosuj taką pompę która poda 7atm.
  • Level 16  
    Dzięki, ale czy nie ma ktoś takiego odkurzacza i nie mógłby sprawdzić co jest montowane oryginalnie...
    Zastanawiam się nad pompką ULKA EP7 która ma 48W mocy, ale ciśnienie maksymalne podają że ma 15 atm - boję się aby coś nie pękło od takiego ciśnienia, bo jak woda się nie leje z dyszy to i ta pompka co jest dobija wystarczające ciśnienie - brakuje tylko stałego wydatku wody....