Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Beandt WTC0951 nie działa

rickim 28 Gru 2012 21:37 762 4
  • #1 28 Gru 2012 21:37
    rickim
    Poziom 2  

Witam
    Mam problem z pralką Beandt WTC0951, podczas prania otworzyły się drzwiczki bębna, co spowodowało jego zablokowanie, co z kolei spowodowało zerwanie paska. Pasek zmieniłem ale pralka wcale nie daje znaku życia, tzn. po podłączeniu do prądu i wciśnięciu przycisku ON/OFF nic się nie dzieje i żadna dioda się nie pali. Co może być przyczyną? czy po zdjęciu obudowy i ponownym montażu można było coś uszkodzić? Jak sprawdzić czy moduł sterowania jest dobry. Może wyłączenia pralki na siłę po zerwaniu paska coś zablokowało.
    Proszę o pomoc.

0 4
  • #2 29 Gru 2012 20:23
    Andrzej Ino
    Poziom 12  

Nie znam wprawdzie tego modelu ale czy jest blokada drzwiczek? Jeśli tak to skup się na nim ! Czujnik i jednoczesna w nim blokada odpowiada za bezpieczne uruchomienie !

0
  • #3 30 Gru 2012 10:18
    rickim
    Poziom 2  

też o tym myślałem, ale czy w przypadku jego uszkodzenie nic by się nie wyświetlało na panelu po włączeniu. Do tego czujnika idą 3 kable z kostką na końcu jednym idzie prąd drugim jakiś sygnał o mniejszym napięciu a w trzecim nic nie wskazuje czujnik. Gdy wepnę kostkę do czujnika to napięcie w tym pierwszym kabelku znika - czy to normalne i jak ewentualnie "na krótko" obejść ten czujnik.

0
  • #5 07 Sty 2013 13:06
    rickim
    Poziom 2  

Wracając do sprawy.
    Był dzisiaj serwisant, niestety po dwóch min. wiedziałem że on mi nie pomoże :)) i oto co stwierdził:
    po godzinnej analizie metodą ruskiego sapera i dwóch konsultacjach telefonicznych (chyba z wielkim bratem) że najprawdopodobniej to moduł ale jak mu kolega podpowiedział (wielki brat) być może i silnik i dlatego nie daje znaku życia - doradza wymianę i tego i tego:))))
    No takich serwisantów nam trzeba - wymieńmy wszystko co się da a na pewno zadziała!!!!
    Ale mam teraz pytanie czy da się jednoznacznie stwierdzić co jest zepsute czy silnik czy moduł. Czy silnik mógł się zepsuć (jak to ekspert stwierdził wchodząc na zbyt wysokie obroty) i tym samym uszkodzić moduł???
    Jak to sprawdzić.
    Fotki modułu wrzucę jutro, ale wizualnie nic na nim nie widać szczególnego.

0