Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Panasonic SA-CH350 - Laser REA0113Z - kończy swój żywot - potrzebny zamiennik

valuss 28 Gru 2012 23:00 2178 9
  • #1 28 Gru 2012 23:00
    valuss
    Poziom 16  

Sprzęt z wykopaliska (połowa lat 90). Od jakiś 10 lat nie działał CD. Rozebrałem, wyczyściłem, złożyłem. Jest poprawa, tzn zaczyna czytać TOC. Ale nic dalej. Myślę sobie raz kozie śmierć, podkręciłem prąd lasera i działa... tyle, że pewnie zaraz padnie na amen a dwa nie czyta w ogóle nagrywanych płyt. Tłoczone za to bez najmniejszego problemu.
    I tu moje pytania do bardziej doświadczonych:

1) czy ten typ laseru z czasów gdy nikt nie marzył o nagrywaniu płyt w domu będzie w ogóle widział nagrane płytki?

2) Mechanizm jest oznaczony jako RAE0113Z (wytłoczone E113). Kupić takiego już nigdzie nie można. Znalazłem na forum, ze sam laser podejdzie z E111 lub E115. Z tym, że tych też już w sklepach nie ma. Są za to dostępne inne RAE.. tylko w którym będzie siedział pasujący laser ?

Ps naprawiam ze względów czysto sentymentalnych a poza tym całkiem ładnie gra...
    Z góry dzięki za pomoc.

0 9
  • #3 29 Gru 2012 13:27
    radiogaga
    Serwisant

Możesz zastąpić laserem (samym) E111.E15 ma zagiętą taśmę,byłby problem.E111 kosztuje ok.200zł.W podobnej cenie można wypatrzeć E113.

0
  • #4 29 Gru 2012 17:12
    valuss
    Poziom 16  

Panowie,

Dzięki za podpowiedzi. Ja niestety krótko cieszyłem się podkręconym laserem. Dziś co druga płyta przeskakuje i szaleje lub w ogóle nie chce sie uruchomić .. czyta TOC ale nic poza tym :(

0
  • #5 29 Gru 2012 17:18
    radiogaga
    Serwisant

Mówią,że szczęście jest ulotne.Poważniej podkręcanie lasera jest nieefektywne i tyle.

0
  • #6 31 Gru 2012 17:48
    valuss
    Poziom 16  

radiogaga,

Podkręciłem ponieważ i tak muszę kupić nowy a w zasadzie to kupię nowy sprzęt, bo na chwilę obecną nigdzie nie ma laserów :( poza tym, jest spora szansa, że i tak nie będzie czytał nagrywanych oraz płyt dłuższych niż 74 min.

A na konie jeszcze jedna ciekawostka. Nie chce czytać początku płyty. Tzn utwory 1, 2 oraz czasami 3, przeskakują i szaleją... później jest ok.. czym to może być spowodowane? Brudna mechanika? Karetka się zacina przy środku płyty? Ale jeśli tak, to dlaczego bez problemów czyta TOC?

0
  • #8 01 Sty 2013 12:10
    valuss
    Poziom 16  

Wszystko fajnie, chętnie bym wymienił tylko czy jesteś pewien, że:

1- czy będzie czytał nagrywane płyty ?
    2 - co z płytami powyżej 74 min ?

Ps na ebay szukałem już pare dni temu i był tylko ten za ponad 50E + wysyłka..

0
  • #9 01 Sty 2013 21:08
    radiogaga
    Serwisant

Regulamin zabrania podawania linków do aukcji.Można samemu sporo znaleźć.Nie wiem jak dłuższe płyty,natomiast nagrywane z rozsądną prędkością tak.

0
  • #10 01 Sty 2013 21:20
    valuss
    Poziom 16  

Pobawiłem się dziś różnymi płytami i czyta niektóre nagrywane oraz te powyżej 74 min także. (info dla innych).
    Co do aukcji to na szczęście umiem je sam znaleźć, ale i tak duże dzięki za podpowiedzi...

0
  Szukaj w 5mln produktów