Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

podłączenie wyłącznika RCD przed transformatorem

28 Gru 2012 23:19 1632 6
  • Poziom 9  
    Cześć,
    mam 3 jednakowe transformatory spięte w jeden (każdy na oddzielną fazę, wspólne zero), gdzie uzwojenie pierwotne jak i wtórne ma wspólne zero zwarte z rdzeniem. Chciałbym odizolować rdzeń od obudowy urządzenia i zabezpieczyć je przed przypadkowym dotknięciem przewodu fazowego wychodzącego z transformatora.
    Czy zastosowanie wyłącznika rcd przed uzwojeniem pierwotnym odłączy zasilanie, gdy wyjście z uzwojenia wtórnego zostanie uziemione?[youtube][/youtube]
  • Sklep HeluKabel
  • Użytkownik usunął konto  
  • Sklep HeluKabel
  • Poziom 9  
    Przepraszam, pomyliłem się.
    Jeszcze raz wytłumaczę. Mam transformator bez separacji galwanicznej, tzn. pomiędzy wtórnym uzwojeniem a uziemieniem jest napięcie. Czy zastosowanie RCD przed uzwojeniem pierwotnym (na zasilaniu 230V) odłączy zasilanie gdy za uzwojeniem wtórnym wystąpi przebicie?
  • Poziom 23  
    czeresław napisał:
    Przepraszam, pomyliłem się.
    Jeszcze raz wytłumaczę. Mam transformator bez separacji galwanicznej, tzn. pomiędzy wtórnym uzwojeniem a uziemieniem jest napięcie. Czy zastosowanie RCD przed uzwojeniem pierwotnym (na zasilaniu 230V) odłączy zasilanie gdy za uzwojeniem wtórnym wystąpi przebicie?

Jeżeli masz napięcie między ziemią a uzwojeniem wtórnym nie musi znaczyć to że transformator jest bez separacji galwanicznej.
    Jeżeli transformator jest bez separacji galwanicznej to jest uszkodzony lub ktoś założył zworę miedzy uzwojeniami ,albo jest to autotransformator.

Twoje drugie tłumaczenie jest jeszcze głupsze niż pierwsze.
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 9  
    Tak, sprawdzałem jeden przewód wychodzący z uzwojenia wtórnego jest połączony z zerem uzwojenia pierwotnego (nie da rady rozłączyć). Nie wiem czy to jest poprawnie czy transformator zły ale takim dysponuję.
    Chciałbym tylko zapytać czy w praktyce taki RCD zadziała, bo nie wiem czy warto kupić