Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

obraz i dźwięk z komputera na TV ze strony internetowej

chwileulotne85 28 Gru 2012 23:37 2580 8
  • #1 28 Gru 2012 23:37
    chwileulotne85
    Poziom 11  

Witam wszystkich.

Wpadłem na pomysł połączenia komputera z TV, w celu oglądania filmów ze stron WWW. Np taka. http://soccer-live.pl/transmisje.php?id=zimowe,, czyli włączam na komputerze film (mecz piłkarski)ze stronki internetowej i chciałbym mieć dźwięk i obraz na TV. Laptopa nie posiadam.

Podejrzewam, że połączone musi to być jakimiś dwoma kablami, dźwięk i obraz osobno bo TV nie ma flasha...

Czy da się to jakoś zrobić? Co będzie potrzebne.

TV ma gniazdo Ethernet i HDMI.
    Komputer nie ma wiadomo HDMI. Karta graficzna ATI Radeon X1950 PRO; Karta dźwiękowa zintegrowana na płycie głównej Realtek ALC889A.

0 8
  • #2 28 Gru 2012 23:56
    houruk
    Poziom 18  

Moży byś napisał co to za tv
    i jakie ma wejścia? Jeśli posiada VGA to tam podłącz kompa a dźwięk kabelkiem jack-jack z kart dźwiękowej.

0
  • #3 29 Gru 2012 00:26
    marcin.waski
    Poziom 23  

Twoja karta graficzna posiada dwa wyjścia DVI, więc bez najmniejszego problemu możesz wykorzystać jedno z tych złączy do doprowadzenia obrazu do TV (jako drugi monitor) kablem DVI-D => HDMI lub DVI-A => VGA. Dźwięk tak jak napisał @houruk - Mini-Jack Stereo => Mini-Jack Stereo lub Mini-Jack Stereo => 2x Cinch (RCA P/L) - zależy od TV, bo nie podałeś nawet modelu swojego telewizora.

0
  • #4 29 Gru 2012 08:54
    chwileulotne85
    Poziom 11  

Mój Tv to Panasonic TX-L47DT50.

Ma jeszcze dwa wolne gniazda Hdmi, 1 x Dvi, i jakieś gniazdo podwójne AV2 (COMPONENT/VIDEO)-nr 12.
    Czyli kompa z Tv łącze kablem Dvi- Hdmi, ale czy to gniazdo av2 (nr12) nada się do połączenia z dźwiękiem z kompa? Jeśli tak to jakim kablem? Kable muszą mieć 15m.
    Mam też pytanie co z internetem. Chodzi mi przecież o wyświetlanie, filmu, meczu na żywo lecącego w internecie? Nie trzeba podłączać nic kablem Ethernet do Tv? Wystarczy że internet będzie w komputerze?

Mam też pytanie , z jakiego gniazda w kompie mam łączyć dźwięk do Tv, z tego od głośników zielonego?
    Pytam bo już się bałem, że karta dźwiękowa jest potrzebna z jakimś wyjściem, a ją mam tylko zintegrowana.
    Czy jeśli obraz z audycji internetowej jest w hd, to na Tv również zostanie przesłane w hd?

0
  • #5 29 Gru 2012 14:52
    houruk
    Poziom 18  

dźwięk kablem jack-jack z zielonego w kompie do pc audio(av2) w tv. Skoro twoja karta ma 2 x DVI to obraz kablem DVI-VGA do tv. Inaczej nie zadziała. Jak podłączysz kablem DVI-HDMI uzyskasz obraz ale dźwięku już nie.

0
  • #6 29 Gru 2012 23:21
    chwileulotne85
    Poziom 11  

Witam, czyli podłączając DVI-HDMI nie zadziała, mimo iż kablem Mini-Jack Stereo pójdzie dźwięk?

Zależy mi by na TV otrzymać obraz w jak najlepszej jakości HD, taki jaki jest przesyłany z kompa ( z danej audycji w HD z internetu).

DVI-VA to sygnał analogowy ?;/

0
  • #7 30 Gru 2012 00:19
    marcin.waski
    Poziom 23  

Złącze DVI jest bardzo uniwersalnym rozwiązaniem, w którym zaprojektowano przenoszenie sygnałów analogowych i cyfrowych - więcej na ten temat znajdziesz w sieci: http://pl.wikipedia.org/wiki/Digital_Visual_Interface
    Pofatyguj się i przeczytaj instrukcję obsługi swojego TV. Może jest w menu TV opcja przełączania źródła wejścia dźwięku do danego wejścia Wideo. Jeśli nie, pozostaje Tobie podłączenie sygnału Wideo do TV, a Audio do zestawu nagłaśniającego (mini-wieża, wzmacniacz, głośniki komputerowe).

0
  • #8 30 Gru 2012 10:37
    chwileulotne85
    Poziom 11  

W instrukcji nic nie pisze o tym przełączaniu dźwięku. W takim razie jedyne rozwiązanie to połączenie Dvi-gniazdo Pc w moim Tv(to gniazdo Vga tak?), oraz dźwięku pod amplituner kablami jack-jack. Czyli jakoś obrazu będzie najlepsza przy tym połączeniu przy moim sprzęcie.

Zatem teraz mam ostateczne pytanie jakie kable kupić.
    Z PC do TV - kabel (prosiłbym o jakiś link)

Z PC do amplitunera http://allegro.pl/kabel-jack-3-5mm-jack-3-5mm-digital-vitalco-15m-i2895161849.html

Wkleję jeszcze zdjęcie tyłu amplitunera i TV

Amplituner. Gdzie wpiąć ten kabel jack?

TV

0
  • #9 30 Gru 2012 19:12
    marcin.waski
    Poziom 23  

Potrzebujesz przewód Wideo DVI-HDMI (to najlepsze bezstratne połączenie) http://www.akyga.com/kabel-hdmi-dvi-p-70.html pomiędzy PC a TV (pod wejście HDMI)
    oraz przewód Audio Mini-Jack Stereo - 2x RCA http://www.impactaudio.co.uk/index.php?route=product/product&product_id=547 pomiędzy PC a amplitunerem. Przewód Audio podłączasz do PC pod zielone gniazdo Mini-Jack, a końcówki RCA (Cinch) pod jedno z wejść Audio IN amplitunera (poza wejściem Phono).

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo