Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Golf IV 1.9 TDI ALH - Bardzo ciężkie odpalanie na zimym silniku.

tomeekkk92 22 Kwi 2013 21:44 25986 42
    bieniek1984
    Poziom 10  
    bardziej skłaniam się ku mapie a nie cofającemu się paliwu. Bo jak by sie cofało to by cieżko odpalał zawsze a kazdy ci tu powie że na ciepłym od strzałą ci odpali i na mrozie tez. Problem pojawia sie w temp. 5-15 stopni (i nie pisz ze mam sprawdzić świece bo są dobre) ten problem dotyka silnika ALH wiec nie wierze ze wszystkim sie cofa paliwo :p
  • Relpol przekaźniki
    kGro
    Poziom 8  
    Chyba nie czytales mojego postu.Nic nie pisalem o swiecach.Prolem z cofajacym sie paliwem polega na tym,zi im duzej stoi tym gorzej.I nie chodzi tu o godzine czy cztery tulko przynajmniej o cala noc.Potem po uruchomieniu jak pompa jest pelna juz nie ma problemu.Oczywiscie zakladam,ze cisnienie w cylindrach masz przynajmniej po 24bar,Paliwo cofa sie i w zimie i w lecie,najlepszy dowod to powietrze w ukladzie paliwowym a swiece nie maja nic do rzeczy.To TDi czyli bezposredni wtrysk.Zapali i bez swiec.Tylko ponizej 5 stopni sa potrzebne.
    bieniek1984
    Poziom 10  
    spoko kolego ale tu raczej w moim przypadku problem leż po stronie mapy. Chyba ze komuś faktycznie sie zapowietrza co widać chyba jak krecisz ze nie ma paliwa w przewodach
  • Relpol przekaźniki
    benyy1
    Poziom 17  
    jakby było widać ze nie ma paliwa w przewodach to byś musiał ze dwa dni kręacić. Zimny odpala gorący odpala letni jest problem mapa. Zimny odpala letni i gorący jest problem- mapa lub zajechana pompa. Do Tomka wymień oringi na zaworku przy fiktrze paliwa
    bieniek1984
    Poziom 10  
    no własnie kolego pisze ze problem jest przy +5 - +15 w takich temp ja przestawiłem mape na 33150 troche pomogło ale na maksa nie zmieniałem zoabcze jak zapali na maksa jak zmienie dam znać
    benyy1
    Poziom 17  
    daj mu kąt wtrysku na 60 dawke na max i powinno być lepiej jak nie pomoże to znaczy ze pompa leży a i jeszcze ważne żeby rozrusznik dobrze kręcił warto rozebrać i przeczyścić działki komutatora
    bieniek1984
    Poziom 10  
    nie przestawiam kata a dawke nie bede zmieniał jak bedzie zle zrobie chip i bedzie chodzi dobrze :)
    bodzio186
    Poziom 11  
    Witam.
    1. Sprawdzić 100% ustawienie rozrządu i pompy nie kompem tylko znaki.
    2. Sprawdzić kompresje na zimnym silniku.
    3. Jeśli wszystko O.k.podłącz zasilanie pompy paliwa pomijając wszystkie wężyki i filtry .Podepnij pompę prosto z butelki na przeźroczystych wężykach i umieść ją powyżej pompy wtryskowej. Wtedy wykluczysz też zapowietrzanie.Paliwo do próby proponuję zakupić na porządnej stacji .
    4.Jak nadal źle odpala to pompa wtryskowa na stół
    Moje porady prosze zastosować gdy nie ma błędów diagnostycznych
    tomeekkk92
    Poziom 14  
    Ostatnio wymieniłem wtryski ponieważ 2 miałem uszkodzone , oraz podniosłem dawkę startową i pięknie teraz odpala .
    bieniek1984
    Poziom 10  
    na jaka ustawiłeś (bo ty przesunąłeś mapę) z tego co wiem to nie da się dawki zmienić ale ważne, że pali dobrze. A co korekcje miałeś złe że wtryski wymieniałeś ?
    tomeekkk92
    Poziom 14  
    właśnie po korekcji można było zauważyć na zimnym silniku były wibracje i wartości na dwóch wtryskach znacznie się różniły.
    bieniek1984
    Poziom 10  
    a jakie były wartości ? pamiętasz
    tomeekkk92
    Poziom 14  
    -0.21
    1.88
    -0.56
    -1.11