Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
CControls
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

AVTDUINO + AVTDUINO ETHERNET - Nie gadają ze sobą...

ardax 29 Gru 2012 11:42 2187 8
 • #1 29 Gru 2012 11:42
  ardax
  Poziom 7  

  Zakupiłem, z chęcią wejścia w świat programowania mikro kontrolerów, moduł AVT5272 zgodny z z Arduino Duemilanove Board.
  Nie powiem, fajna zabaweczka. Po tym jak pobawiłem się sterowaniem wejść i wyjść z poziomu PC jak i w odwrotną stronę postanowiłem rozwinąć skrzydła :). Dokupiłem AVT1668 moduł ethernetowy w standardzie płytek AVTduino. Ponieważ w sofcie przykładów Arduino jest kilka zabrałem się do programowania. Po zmontowaniu modułu i zamontowaniu go do płytki bazowej wgrałem potrzebny soft, WebServer. I... No i nic... Układ jest całkowicie nie widoczny w sieci. Pingowanie jak i wyszukiwanie skanerem sieci nie przynosi efektów. Na module Ethernetowym jest umieszczone kilka zworek. Jedne są (tak sądzę) odpowiedzialne za wybór wyjść odpowiedzialnych za komunikację z płytką bazową. Kolejna zworka to WOL i tu już nie mam pojęcia do czego może służyć. Po podpięciu RJ45 diody zielona (świeci na stałe, żółta miga od czasu do czasu) niby coś działa. Klawisz reset też wydaje się spełniać swoje zadanie.
  Pytanie co dalej ? Jak zdiagnozować problem ? Co może być nie tak ?
  Czy moduł może nie pasować do mojej wersji Arduino ?

  0 8
 • CControls
 • #2 02 Sty 2013 22:21
  Piecia
  Poziom 14  

  Witam,
  Kolego posprawdzaj połączenia.. Rozumiem że komunikacja po SPI?
  Jeśli masz oscyloskop to posprawdzaj czy po uruchomieniu wysyła po SPI jakieś dane.
  Ledy można konfigurować poprzez ustawienie odpowiednich bitów w rejestrach ENC28j60.. Mogą mrugać podczas transmisji, być włączone lub wyłączone itp.. Wszystko jest w DS do ENC28j60..
  Na początek sprawdź połączenia sygnałów MOSI, MISO i SCK - najlepiej oscyloskopem posprawdzaj czy są przsyłane jakieś pakiety..
  Wstępnie wygląda mi to na błędną konfiguracje modułu eth, ale skoro masz gotowca i wrzuciłeś go bezpośrednio do procka t powinno działać.. Posprawdzaj jeszcze czy Fusebity masz dobrze poustawiane, bo może jest błąd np w częstotliwości pracy SPI..
  Sygnał WOL (wake up on lan) służy do generowania przerwania z LAN.. Jeśli soft, który wrzuciłeś obługuje linie WOL lub INT to musisz je podłączyć (sprawdz czy w programie jest jakaś obsługa przerwania)..

  pozdrawiam
  Piecia

  0
 • CControls
 • #3 10 Sty 2013 20:57
  ardax
  Poziom 7  

  Witam.
  Dziękuję za odpowiedź. Nie jestem doświadczonym elektronikiem... Nie za bardzo będę mógł odpowiedzieć na te pytania.
  Myślę że skoro diody na gnieździe Ethernetowym migają to znaczy że jakąś transmisje jest. Też mi się wydaje że przyczyną jest kwestia konfiguracji modułu.
  Na płytce poniżej widać gold piny do jej konfiguracji.

  Podaję linka do do sklepu w/w:
  http://sklep.avt.pl/p/pl/496726/avtduino+ethe...thernet+-+uklad+zmontowany+i+uruchomiony.html

  Nie mogę nigdzie odnaleźć informacji dotyczącej konfiguracji tego cuda ( mówię o zworkologji )
  Może ktoś posiada taki moduł i wie jak i co ?

  0
 • #5 10 Sty 2013 21:21
  ardax
  Poziom 7  

  Żaden z programów dostępnych w przykładach Arduino 1.0.3 nie przynosi efektów...
  Co do kabla to korzystam z standardowego patchcord-a. Wiem że podłączając bezpośrednio do komputera powinien być z przeplotem.

  Dodano po 5 [minuty]:

  Ps. Co do sieci wpisuję tą samą pulę adresów co mam w ruterze.

  0
 • #7 10 Sty 2013 21:26
  ardax
  Poziom 7  

  Hmmm... Tylko że jedno (arduino) jaki drugie (ethernet ) miały być kompatybilne z oryginałem. To znaczy że kupiłem coś co mi się nie przyda ? Czy jedyna możliwość to kupno oryginału modułu ethernet ? Jest możliwość modyfikacji programów tak by działały z tym modułem ?

  0
 • Pomocny post
  #8 10 Sty 2013 21:30
  piotrva
  Moderator na urlopie...

  Patrz link wyżej (google) - jest kilka bibliotek do Arduino pracujących z ENC28J60 - nie są one oficjalne, bo oficjalne Arduino promuje inne rozwiązanie.
  Ja sam uruchomiłem moduł ENC28J60 z Arduino i wszystko opisane jest szczegółowo w moim kursie. Ale biblioteki tam wykorzystane są znalezione w internecie.
  ---
  Na leniwca: idąc tropem z linków z opisu modułu w pdf na stronie AVT trafiłem w takie miejsce: http://www.nuelectronics.com/estore/index.php?main_page=product_info&products_id=4 (w jednym z linków biblioteka do pobrania)

  0
 • #9 14 Sty 2013 11:06
  ardax
  Poziom 7  

  Witam ponownie
  Pełen Sukces :) Przez duże S !
  Przez moje niedopatrzenie i niecierpliwość faktycznie nie zarejestrowałem informacji o innych bibliotekach... Tak więc wielkie podziękowania za pomoc ! Wszystko hula i śmiga i nic nie jest uszkodzone. Jeszcze raz WIELKIE DZIĘKI !

  0