Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dźwięk z telewizora w kinie domowym...

tomtom1994 29 Gru 2012 12:17 4605 20
  • #1 29 Gru 2012 12:17
    tomtom1994
    Poziom 6  

Zakupiłem kino domowe LG DH4220 które połączyłem kablem HDMI z telewizorem LG 32LH202C. Gdy odtwarzam DVD na kinie to wszystko jest dobrze, obraz idealny a dźwięk słychać w głośnikach.
    Problem pojawia się gdy chcę obejrzeć TV a dźwięk słuchać na głośnikach z kina. Niestety nie słychać nic.
    Próbowałem połączyć to za pomocą kabla jack-chinch (telewizor ma wyjście słuchawkowe jack którego nie widać na zdjęciu - działa bo sprawdzałem na słuchawkach.) Niestety nadal nic nie było słychać. Kabel zwróciłem do sklepu.
    W domu kolejna rozkmina jak to zrobić i wpadłem na pomysł by podłączyć to za pomocą kabla EURO-chinch (euro do TV, chinch do kina) i okazało się to częściowym sukcesem gdyż przez głośniki kina popłynął dźwięk ale tylko z kanałów nadawanych analogowo, co jest marnym pocieszeniem zważając na fakt że za pół roku je wyłączą.
    Na tym moje pomysły się skończyły więc napisałem ten temat, być może ktoś spotkał się z podobnym problemem i wie co trzeba zrobić.

Poniżej zdjęcia telewizora i kina.

Dźwięk z telewizora w kinie domowym... Dźwięk z telewizora w kinie domowym...

0 20
  • #2 29 Gru 2012 12:25
    intenso
    Poziom 38  

Jak podłączyłeś to tym kablem który oddałeś do sklepu to przełączyłeś w kinie na AUX?

0
  • #3 29 Gru 2012 12:29
    514242
    Poziom 20  

Trzeba się podłączyć po wejście AUX IN i za pomocą pilota wybrać odpowiednie źródło.

1
  • #4 29 Gru 2012 12:43
    tomtom1994
    Poziom 6  

Przełączyłem na AUX i nic nie było słychać.
    Kablem EURO-chinch też słychać kanały analogowe dopiero po ustawieniu kina na AUX.

0
  • #5 29 Gru 2012 12:44
    intenso
    Poziom 38  

Na pilocie powinieneś nacisnąć RADIO&INPUT i wybrać AUX.

0
  • #6 29 Gru 2012 12:47
    tomtom1994
    Poziom 6  

Dokładnie tak robiłem

0
  • #7 29 Gru 2012 12:48
    intenso
    Poziom 38  

A w tv pod które wyjście Jack się podłączałeś?

0
  • #8 29 Gru 2012 12:50
    tomtom1994
    Poziom 6  

Nie ma na tym zdjęciu tego wyjścia bo ono jest tak z boku i wyraźnie jest opisane że to do słuchawek a poza tym po podłączeniu słuchawek słychać w nich dźwięk.

0
  • #9 29 Gru 2012 12:52
    intenso
    Poziom 38  

Masz może jakieś inne urządzenie żeby sprawdzić wejście w kinie??

0
  • #10 30 Gru 2012 15:13
    tomtom1994
    Poziom 6  

Myślę że wejście w kinie działa bo gdy podłączam kabel EURO-chinch (Euro do TV) to słychać dźwięk kanałów analogowych ale chodzi mi o to by dźwięk był tych cyfrowych.
    Czy istnieje możliwość by wadliwy był kabel który kupiłem na początku (jack-chinch)?

0
  • #11 30 Gru 2012 16:59
    jerzyf
    Poziom 22  

tomtom1994 napisał:
    Czy istnieje możliwość by wadliwy był kabel który kupiłem na początku (jack-chinch)?

Takim kablem nie prześlesz sygnału cyfrowego. Sygnał cyfrowy możesz przesłać kablem optycznym, lub przez kabel HDMI.

0
  • #12 30 Gru 2012 17:03
    mihal2002
    Poziom 43  

tomtom1994 napisał:
    Myślę że wejście w kinie działa bo gdy podłączam kabel EURO-chinch (Euro do TV) to słychać dźwięk kanałów analogowych ale chodzi mi o to by dźwięk był tych cyfrowych.

Tyle pisania i nic. Jakie wyjścia cyfrowe posiada TV, jakie wejścia cyfrowe posiada kino? Jak odpowiesz na to pytanie to coś się dowiesz.
    A to co widać na zdjęciu to nie ma możliwości jaką sobie wymyśliłeś. Kino nie posiada żadnego wejścia sygnału audio cyfrowego. Tyle. :D

0
  • #13 31 Gru 2012 04:33
    Sl4V4
    Poziom 17  

Przecież w TV masz Speaker OUT, to czemu podłączałeś do słuchawek?
    Kabel jack - cinch i powinno hulać :) A jeżeli nie, to sprawdź inne urządzenie podłączając do kina (np. odtwarzacz DVD, mp3, tel.)

0
  • #14 31 Gru 2012 07:21
    Polon_us
    Poziom 40  

Istnieje jeszcze jedna możliwość. Można zastosować adapter sygnału audio optycznego na sygnał analogowy. Telewizor posiada wyjście optyczne, które powinno przenosić sygnał audio z kanałów cyfrowych czy analogowych. Z wyjścia adaptera bez kłopotu będzie można podłączyć sygnał do gniazdek AUX tego kina domowego.
    Zamieszczam link jako przykład takowego adaptera.

Link

0
  • #15 31 Gru 2012 12:06
    tomtom1994
    Poziom 6  

Cytat:
    Przecież w TV masz Speaker OUT, to czemu podłączałeś do słuchawek?

Do tego wyjścia też podłączałem i nadal nic nie było słychać więc może to jednak ten kabel był zepsuty?

Zrobiłem mały teścik: Podłączyłem słuchawki od telefonu z normalnym jack'iem do gniazd speaker OUT i nic nie było słychać :?:
    Po podłączeniu ich do wyjścia słuchawkowego telewizor automatycznie wyłącza głośniki i dźwięk leci przez słuchawki.

Poniżej zdjęcie wyjścia słuchawkowego w telewizorze:
    Dźwięk z telewizora w kinie domowym...

0
  • #16 31 Gru 2012 13:29
    224106
    Użytkownik usunął konto  
  • #17 31 Gru 2012 14:17
    Polon_us
    Poziom 40  

heh, widzę, że kolega tomtom1994 nie przejrzał instrukcji. Aby użyć gniazdo Speaker Out dodatkowo potrzebny jest układ/kabelek do regulacji poziomu dźwięku w tym gniazdku. Kabelek (regulator poziomu) podłącza się do gniazda Volume Control. W tej chwili gniazdko Speaker Out prawdopodobnie jest wyciszone - stąd ten brak dźwięku.

To, co napisałem, można znaleźć w instrukcji na str. 25 (wersja angielska).

A tak prywatnie, to pierwszy raz widzę taką kombinację :)

0
  • #18 31 Gru 2012 15:23
    tomtom1994
    Poziom 6  

Ale jeśli kabel byłby dobry to po podłączeniu do wyjścia słuchawkowego dźwięk też powinien się pojawić

0
  • #19 31 Gru 2012 15:27
    Sl4V4
    Poziom 17  

tomtom1994 napisał:
    Ale jeśli kabel byłby dobry to po podłączeniu do wyjścia słuchawkowego dźwięk też powinien się pojawić

Tak. Sprawdź na innym kablu. Jeżeli z wyjścia H\S masz dźwięk w słuchawkach to albo uszkodzony kabel, albo źle podłączyłeś\złe wejście w kinie wybrałeś.

0
  • #20 31 Gru 2012 17:39
    tomtom1994
    Poziom 6  

sprawdzałem na zwykłych słuchawkach od sony i dźwięk leci więc wyjście w tv sprawne, wnioskuje więc że kabel Jack-Chinch który kupiłem (i już oddałem) nie działał bo podłączyłem to dobrze (czerwony chinch do czerwonego a biały do białego (INPUT w kinie). Kupie nowy taki kabel i wtedy zobacze.

0
  • #21 05 Sty 2013 09:23
    tomtom1994
    Poziom 6  

Z nowym kablem wszystko działa. Dzięki za pomoc, temat do zamknięcia.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo