Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

termometr jabel j-051 zła tempeeratura

29 Dec 2012 13:45 1575 3
  • Level 12  
    Witam, ja mam taki problem z termometrem. Po podłączeniu pokazuje -52st. Kalibracja potencjometrami schodzi tylko do -11st. Czujnik reaguje dobrze na zmiane temperatury, ale nie można skalibrować i temperatura jest dziwna, bo na (-). Zmieniałem czujniki temp - czyli tranzystor, oraz próbowałem na diodzie 1N4148. Tak samo - bez zmian. Zasilanie z akumulatora 12V. Wszystkie elementy na swoich miejscach - sprawne. Proszę o pomoc co może być nie tak
  • Level 12  
    - czujnik podłączony poprawnie, końcówki nie zamienione, także na diodzie 1N4148
    - napięcie ujemne na 26 nóżce IC (-3.64V)
    - napięcie zasilania VCC 5.01V
    - wszystkie elementy wlutowane poprawnie, brak zimnych lutów - sprawdzane kilkakrotnie
    brakuje pomysłów
  • Level 12  
    Jeszcze raz dziękuję za poświęcony czas i próbę pomocy. Znalazłem błąd i termometr już jest skalibrowany i chodzi jak złoto. Przetrzepałem schemat i poprawność wg niego płytki - problemem było źle opisane na płytce rezystory R1 i R3 - odwrotnie wg schematu: http://jabel.com.pl/files/instrukcje/J-051.pdf

POZDRAWIAM i życzę szczęśliwego Nowego Roku 2013! POZDRAWIAM TEMAT zamknięty