Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Laguna II 1.9 dci - Kontrolka świec żarowych

allihor1991 29 Dec 2012 14:26 10647 6
    allihor1991
    Level 9  
    Witam.

Wiem, ze jest dużo tematów o tej sprawie, ale nie mogę stwierdzić co i jak, bo każdy pisze inaczej.

Moja sytuacja wygląda tak: ostatnio w lagunie wymieniałem uszczelkę pod głowicą, wszystko poszło sprawnie, lecz został problem świec żarowych, mianowicie podczas uruchomienia silnika po 1 sec. zapala się właśnie ta kontrolka i pali się cały czas. Przy próbie gwałtownego przyspieszenia, na każdym biegi w okolicach 2500 obrotów silnik "dławi się" na sekundę i jedzie dalej. Jest to niebezpieczne np. przy wyprzedzaniu. Dodam jeszcze, że auto było podłączane pod komputer i nie wykazało żadnych błędów ;O

Więc takie moje pytanie: co może być tego przyczyną?

ps. Problem mam jeszcze z wskaźnikiem paliwa, czy napisze ktoś jak się do niego dostać, jest jakiś sposób czy trzeba zbiornik ściągać?
    trans-serwis
    Level 39  
    Diagnostyka normalnym sprzętem a nie fejsikiem wyjaśni temat.
    allihor1991
    Level 9  
    diagnoza była przeprowadzana bardzo dobrym sprzętem.. nie "fejsikiem" wykazało tylko błędy z przepływką..
    jurekk55
    Level 36  
    I teraz trzeba się wziąć za sprawdzenie układu i naprawę , korzystając z wiedzy i doświadczenia
    Samo: błąd xxx Def xxx nie starczy

allihor1991 wrote:
    wykazało tylko błędy z przepływką..

Wystarczy t y l k o dobry warsztat który ogarnie problem czytając parametry , nie tylko błędy
    Przemo9826
    VIP Meritorious for electroda.pl
    allihor1991 wrote:
    bardzo dobrym sprzętem

Czyli?

Lagun 1.9 DCI przerobiłem dziesiątki, i kurcze ani razu nie wymieniłem przepływomierza.
    trans-serwis
    Level 39  
    allihor1991 wrote:
    Dodam jeszcze, że auto było podłączane pod komputer i nie wykazało żadnych błędów ;O
    allihor1991 wrote:
    diagnoza była przeprowadzana bardzo dobrym sprzętem.. nie "fejsikiem" wykazało tylko błędy z przepływką..
    Jedno zaprrzecza drugiemu. Jak klient tak kręci zostawiając auto do naprawy u mnie w warsztacie to mówię mu "Do widzenia"
    wojtasr88
    Level 9  
    jest wiele różnych możliwych błedów dla tej kontrolki, u mnie ostatnio był problem z filtrem powietrza (był zapchany) przez co komputer sygnalizował błąd i samochód tracił moc, dlatego zawsze warto to sprawdzić, dodatkowo poszedł czujnik temperatury paliwa. Daj znać o postępach