Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Laguna II 1.9 dci - Kontrolka świec żarowych

29 Gru 2012 14:26 9669 6
  • Poziom 7  
    Witam.

Wiem, ze jest dużo tematów o tej sprawie, ale nie mogę stwierdzić co i jak, bo każdy pisze inaczej.

Moja sytuacja wygląda tak: ostatnio w lagunie wymieniałem uszczelkę pod głowicą, wszystko poszło sprawnie, lecz został problem świec żarowych, mianowicie podczas uruchomienia silnika po 1 sec. zapala się właśnie ta kontrolka i pali się cały czas. Przy próbie gwałtownego przyspieszenia, na każdym biegi w okolicach 2500 obrotów silnik "dławi się" na sekundę i jedzie dalej. Jest to niebezpieczne np. przy wyprzedzaniu. Dodam jeszcze, że auto było podłączane pod komputer i nie wykazało żadnych błędów ;O

Więc takie moje pytanie: co może być tego przyczyną?

ps. Problem mam jeszcze z wskaźnikiem paliwa, czy napisze ktoś jak się do niego dostać, jest jakiś sposób czy trzeba zbiornik ściągać?
  • Poziom 39  
    Diagnostyka normalnym sprzętem a nie fejsikiem wyjaśni temat.
  • Poziom 7  
    diagnoza była przeprowadzana bardzo dobrym sprzętem.. nie "fejsikiem" wykazało tylko błędy z przepływką..
  • Poziom 35  
    I teraz trzeba się wziąć za sprawdzenie układu i naprawę , korzystając z wiedzy i doświadczenia
    Samo: błąd xxx Def xxx nie starczy

allihor1991 napisał:
    wykazało tylko błędy z przepływką..

Wystarczy t y l k o dobry warsztat który ogarnie problem czytając parametry , nie tylko błędy
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    allihor1991 napisał:
    bardzo dobrym sprzętem

Czyli?

Lagun 1.9 DCI przerobiłem dziesiątki, i kurcze ani razu nie wymieniłem przepływomierza.
  • Poziom 39  
    allihor1991 napisał:
    Dodam jeszcze, że auto było podłączane pod komputer i nie wykazało żadnych błędów ;O
    allihor1991 napisał:
    diagnoza była przeprowadzana bardzo dobrym sprzętem.. nie "fejsikiem" wykazało tylko błędy z przepływką..
    Jedno zaprrzecza drugiemu. Jak klient tak kręci zostawiając auto do naprawy u mnie w warsztacie to mówię mu "Do widzenia"
  • Poziom 9  
    jest wiele różnych możliwych błedów dla tej kontrolki, u mnie ostatnio był problem z filtrem powietrza (był zapchany) przez co komputer sygnalizował błąd i samochód tracił moc, dlatego zawsze warto to sprawdzić, dodatkowo poszedł czujnik temperatury paliwa. Daj znać o postępach